Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra w okolicach Ścinawy


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie miłośników wędkarstwa. Mam nadzieję, że w tym temacie będziemy mogli się wspólnie dzielić informacjami i osiągnięciami wędkarskimi na Odrze w okolicach Ścinawy. Jest to bardzo piękny i łowny odcinek rzeki. Zachęcam do pisania i wymiany zdań. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak tam koledzy wędkarze? Łowicie coś w okolicach Ścinawy , w porcie? Zastanawiam się dlaczego nie można od portu pojechać samochodem w dół rzeki, ktoś ponabijał paliki. Czy to jest legalne?. Radzę sobie inaczej, poprostu na zakręcie za strażą pożarną skręcam w polną drogę i dojeżdżam nad rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie amatorów tego sportu i zawodowców. Od siebie mogę tylko tyle powiedzieć że zacząłem swoją przygodę z wędką jesienią zeszłego roku i wciągnęła mnie na maxa. Już teraz nie mogę się doczekać wypadu nad odrę w okolice Ścinawy bo tylko tu mam najbliżej. A łowie na feeder-ki i bardzo mi się to podoba. Byłem w pierwszych dniach stycznia na wypadzie z wędką ale nie dojechałem nad brzeg Odry bo utopiłem samochód na łące rozlewisk-owej przed rzeką i musiałem chodzić na pieszą do najbliższej wioski za traktorem żeby mnie wyciągnął he he i tak mi to zajęło pół dnia i dotarłem dopiero w obiad nad brzeg, połowiłem 2 godzinki i zero brania więc zwinąłem sprzęt i do domu. A teraz tak myślę o tej niedzieli czy by nie spróbować zarzucić kija ale to zależy od pogody jeszcze.

Gdybyś miał jakieś informacje co do rybek z Odry (biorą czy nie )to mile widziane info.

Pozdrawiam

Ps; mam też filmik z moich pierwszych sukcesów, może później go wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Koniecznie wrzuć filmik. Nad Odrę w okolicach Ścinawy wybieram się na wiosnę. Przez swoje krótkie życie złowiłem tam kilka przyzwoitych ryb :)). Jeśli w tym roku coś mi się zdarzy ciekawego to na pewno napiszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych Byłem dziś nad odrą w okolicach Ścinawy i jest źle. Stan wody bardzo wysoki,główki zalane woda mulista że hej. w dziwieniu woda jeszcze zamarznięta i dopiera odpuszcza przy brzegach. Ale to mnie nie zniechęci bo i tak pojadę w niedziele na ryby he he. dla chętnych mam krótkie nagrania i zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem na wędkowaniu w sobotę z rana i kurcze w nocy był mróz i woda w porcie zamarzła zmuszony byłem szukać miejsc nie skutych lodem i tak aż do popołudnia potem poszedłem w głąb portu łapać z murku ale tam wędkarzy co nie miara było.posiedziałem chwile bez konkretnego brania aż do momentu kiedy wiatr zniósł cały lód z portu w nasze miejsca i się już wtedy zwinąłem. wróciłem z ciekawości w to miejsce co rano byłem ale już było zajęte. A z ryb dominowały w 90% płocie od 15-25cm, ja nic nie złapałem bo na feedera z gruntu nic nie brało co innego u konkurencji na lekkie zestawy odległości-owe.

Czekam aż się odra unormuje i pojadę na swoje główki ulubione z moim kochanym feederem he he. Co do filmików to już są nie aktualne bo pogoda się zmieniła i jest już dużo lepiej ale stan wody dalej jest alarmujący i bardzo wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - widzę że chciałeś dojechać do Odry przez łąki (od strony oczyszczalni) - ja tam kiedyś jeździłem na starorzecze pn. "Druki" - teraz wolę posiedzieć nad Odrą niż na druku - ulubiona jest ta główka z dębem - jadąc prosto za zjazdem w stronę druków - a wiosną nie ma się co tam ładować w te łęgi - jakieś dwa lata temu też miałem podobną historię na szczęście z pomocą przypadkowej osoby w trójkę udało się wypchać auto -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam łyk-end majowy jak to nad wodą duża presja wędkarska. Ja tam byłem teraz niedawno przed samą burzą nad odrą z feederkiem po południu i na szczęście wszyscy sie zwijali a ja rozkładałem i to był strzał w dziesiątkę bo miałem brania za braniem w ciągu 3 godzin wyciągnąłem około 10 szt Krąpi od 18-25cm nazajutrz z rana już gorzej od rana do południa tylko 4 szt krąpie a po pojutrze był mój brat i i lipa wrócił o kiju he he to tak wyglądało u mnie a jak u was panowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam grono wędkarzy. Powiem wam koledzy że właśnie w zeszły łyk-end byłem nad odrą z moim feederem bez przygotowania i o dziwo wynik był bardzo dobry 2 leszcze po ok 40cm klenie i kropie. A teraz jutro się wybieram na rekordowe Leszcze i będę się przygotowywał według przepisu jak w gazecie '' Polskie wędkarskie eldorado'' startuje już o 04.00 rano. Ps zobaczymy co z tego wyjdzie Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ja już po wędkowaniu. I teraz tak wystartowałem o 04.00 i to co zobaczyłem na miejscu to nie wierzyłem własnym oczom :shock: , otóż wody tyle że wszystkie główki zalane, nurt szybki i niesie ze sobą co popadnie ( same śmieci i gałęzie). Ulokowałem się na skraju główki i walczyłem jak lew ale natura zwyciężyła i pokazała kto tu rządzi. więc po 5 godzinach wróciłem skruszony do domu bez żadnego brania ani ryby. Ps a tydzień temu to w tym samym miejscu stan wody był tak niski że nawet wysepki były odkryte między główkami he he, ta odra jest normalnie nie przewidywalna :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam was koledzy. powiedzcie mi bo nie mam pojęcia a bardzo się napaliłem na wyjazd nocny nad odrę w ten upalny łyk-end. Będzie to mój pierwszy raz w życiu i samotny chyba. Na co się nastawić. Mam tylko 2 fee-derki i łapie cały czas biało ryb na kukurydze a teraz to mam ochotę spróbować jakiegoś drapieżnika złapać i teraz nie wiem co i jak kupiłem sobie kotwiczki różne haki na węgorza i inne też, oliwki zamiast koszyczka i rododendrone nr4 i białe też i zanęty rzeczne atraktory i melasę na leszcze i wo gule chciałbym wszystko złapać ale wiem że tak się nie da i mogę wrócić rozczarowany. Proszę o poradę na co się nastawić i jak to wszystko poukładać żeby miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
:idea: Panowie co jest z wami :mad: czy wy tylko czytać umiecie a pisać już nie :cry: Widzieliście zdjęcia ze zdechłymi rybami z Wrocławia normalnie to mi się włos zjeżył jak to widziałem i co wy na to. Napiszcie coś o swoim wędkowaniu i wo gule pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szturmik10, dosyć często łowiłem w nocy na odrze w okolicach portu w Ścinawie. W tym okresie nastaw się na suma (łap go na wątróbkę, żywca, pęczek rosówek), ale również możesz nastawić się na białą rybę łowiąc w (klatce) czyli między główkami, śmiało łów na pinkę, kukurydzę i czerwone robaki. W nocy radzę wybierać wodę właśnie w zakolach między główkami - podejdzie leszcz na 100%. W nocy raczej w nurt nie rzucaj, lepiej w spokojną wodę (takie moje obserwacje i doświadczenie), chyba, że ktoś z kolegów dorzuci swoje doświadczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.