Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki teleskop na splawik?


ms1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam wędki dla kolegi. Jest on doświadczonym wędkarzem z ponad 9-cio letnim doświadczeniem. Ma być to wędka teleskopowa z mocowaniem na kołowrotek (czyli zwykły teleskop) Wędka jakiej poszukuję ma mieć 4.20 m i gramaturę wyrzutu do 25g (i w dół) niższa wartość wyrzutu nie ma znaczenia. Od razu zapowiadam żeby nikt mi nie polecał wędek jaxona i mikado. Suma jaką chce przeznaczyć jest nie wielka max. do 220 zł. Chciałbym jednak żeby wędka w tej klasie cenowej była jak najlepsza dość wytrzymałe przelotki itd. Może być to zarówno tele match jak i normalny teleskop. Proszę również abyście mi nie polecali wędek wielo składowych kolega ma matchówkę ale chce teraz nowy teleskop. Z góry dziękuję bardzo i życzę połamani w nowym roku.

P.S. Zapomniałem dodać że to będzie kijek na płotki na kanał i leszcze do 2 kg ewentualnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mój kolega ma teleskopową odległościówke (moim zdaniem lepsze są składane, ale te też mają wady - transport) Konger Arcus Tele Match, 4,2 m, c.w 5-25 g. Tutaj masz link na Allegro do tego sprzęciku.

http://allegro.pl/item871047084_konger_arcus_tele_match_4_20m_25gr_okazja.html

Kolega nie narzeka, a wręcz jest z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie chcesz Mikado :?:

Mikado Lexus Tele Match 420cm 5-25g mam i jak najbardziej jestem z tego kijka zadowolony,lekka tylko 213g,10 przelotek typu SIC przelotki mocne nic się nie wyginają,wykonana z włókna węglowego IM9,kij po rozłożeniu nic nie obwisa (prościutki)chyba najlepszy w tej chwili Tele Match na rynku w tej cenie do 250zł.POLECAM :!:

5e828623b8b3c766med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć jestem tu nowy.Mam pytanie odnośnie wędki.Znajomy chce mi sprzedać wędkę Robinson Elite Italian Match,teleskop czteroskładowy długość 4.20,ciężar wyrzutu 5-17g,przelotki ruchome sic,jest ich 9,czy warto kupić ją za 100zł.Będę łowił na spławikna wodach stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam serdecznie,

Poszukuję kijka do spławika .

Założenie jest takie że ma być niedrogi i trwały i koniecznie teleskopowy (wygoda w transporcie)

Mam pytanie co myślicie o tym sprzęcie:

MISTRALL Olympic TELE 360cm/10-30g

MISTRALL Monza Tele 360/10-30g

Cormoran TOPFISH Tele Trout 360cm/10-30g

Ewentualnie proszę o poradę który z nich byłby najlepszy .

Mam zamiar używać ich do połowów spławikowych na płotkę , leszczyka , karasia itp.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mysle ze 3,60 to mało szukałbym czegoś koło 4,20 no 4,50 i jak na takie małe rybki to gramatura mniejsza.W transporcie duzych róznic nie ma a wygoda łapania o niebo lepsza.

Zadnych konkretnych nie polece bo nie wiem co dla ciebie znaczy tanio 50,100,a moze 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcik, proponuje ci tego kija,mialem podobnego tej firmy i spisywal sie bardzo dobrze,dynamiczny,szybki :wink:

Mistrall X-Treme Tele Match 4,2025:

http://www.skapiec.pl/site/cat/2230/comp/536183 lub

Cormoran Match Master TRi 4,20m / 12-25g:

http://www.skapiec.pl/site/cat/2230/comp/467489,ale tak szczerze to nie polecam teleskopow, :mrgreen: tylko 3 sklady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedzi

Pisząc o taniej wędce miałem na myśli tak do 90 zł . Ktoś mi też podpowiedział że Mistrall lata świetności ma już za sobą i że są problemy z serwisem bo Mistrall podobno nie ma przedstawicielstwa w Polsce . A co myślicie o Cormoranie ? Chcę połowić płotki , karasie , leszczyki . Czy cw 10-30gr będzie okej ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcik, cormoranki to dobre kijki,ale jak juz to szukaj matchowej,nie bedziesz mial problemu z wedkowaniem w deszczu,docenisz taka wedke,ale dalej namawiam do 3 skladowej,teleskopy lubia sie zapiekac,dostaje sie piach do srodka itp.historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Chce kupić wędkę teleskopową w cenie około 200 zł. Łapię na wodach stojących, głownie jeziora. Interesuje mnie wędka w gramaturze mniej więcej do 25g, długość od 390-420cm. Oglądałem wędkę Browning Syntec Tele Match . Co o niej sądzicie? Liczę jeszcze na jakieś inne propozycje;)

Z góry dziękuje Wychowanek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam :grin: ,

W okresie zimowym chciałbym sobie zakupić wędzisko.

Będę nim łowił białą rybę (głównie płocie, karasie, liny, leszcze) na wodach stojących.

Co byście mi polecili? Teleskop? Skład?

Jaka długość?

najlepiej powiedzcie jakie cechy musiałaby zawierać taka wędka?

Jakie to mniej więcej koszta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji.Chcesz łowić metodą spławikową ,czy może gruntową,a może bat ,czy też tyczka?Jeśli grunt ,to drgająca szczytówka,bombka,swing tip?

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć?Kij można kupić za 20 zł,ale tez i za 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a więc tak.

Pierwsza rzecz to wedzisko do odpowiedniej metody. Podstawowe to grunt, spławik. Do metody gruntowej stosuje się wędziska typu feeder, czyli wedka z drgajacą sczytówką. To ona wskazuje brania. Poza feederme....wszystko inne. Można wykorzystac do metody gruntowej zwykłego teleskopa lub wędkę składaną. W takim wypadku brania są wskazywane przez bombke zawieszoną na żyłce przy wędzisku. Można też odczytywać brania przy pomocy swing tip, czyli rureczki nawleczonej na żyłkę, usadowionej przed szczytówką wedki. Najlepsza do metody gruntowej jest wędka typu feeder ze względu na czułośc.

Spławik. Tutaj najczęściej stosowane to tyczka, bat, match (można wykorzystywać zwykłego teleskopa i zwykły kołowrotek, ale nie jest to zestaw przeznaczony do metody spławikowej). Tyczka to taka długaśna rura mająca zwykle do 13 metrów długości. Na końcu zaczepiona jest rozciągliwa guma, a do niej żyłka. Zaletą tyczki jest bezszelestne podawanie zestawu - wadą zasięg, chociaż do łowienia drobnicy na zawodach w zupełności wystarczy. Bat w porównaniu do innych wędzis również jest długi - zwykle okolice 6 metrów. Reszta podobnie jak w tyczce, z tym wyjatniem, że batem juz zarzucamy - tyczką tylko wkładamy zestawik do wody. Match to moja ulubiona metoda ze spławikowych. Do tej metody stosuje się wędziska zwykle w granicach 4 metrów. Są to wędziska metchowe lub odległościowe (nazewnictwo). Wykorzystywanę kołowrotki maja duże przełożenie i płytka szpulę, co ułatwia odpowiednio szybkie zwijanie i dalekie zarzucanie. Zaleta metody odległościowej jest zasięg łowienia nieosiągalny dla batów i tyczek.

Teleskop czy składanka? To zależy. Jeżeli zależy nam na jak najmniejszej długości trasportowej wybieramy teleskop. Jednak teleskopy nie są wieczne. na złączeniach często ulegają uszkodzeniu. Pod tym względem lepsze są składaki, ale tu trzeba się liczyć z długością transportową rzędu 120-140 cm.

Długość.... jak największa. od 3 - 4.50 m.

Co do kosztów to najlepiej sprawdzić to na allegro lub w pobliskim sklepie. Tak jak napisał Bond ceny sa różne. To zależy czy chcesz takiego wędkarskiego mercedesa, czy daewoo, albo tira czy "czinkłaczento"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje wasze wątpliwości i powiem, że będzie to wędka tylko i wyłącznie do metody spławikowej.

Będę łowił metodą matchową. Powiedzmy teleskop

Ja ze swojej strony mogę polecić Mikado Lexus Tele Match 420cm 5-25g.

Bardzo fajny kijek o bardzo dobrej akcji jak na teleskopowy match, waga tylko 213g.

http://www.allegro.pl/lis...s&change_view=1

ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.