Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek karpiowy do 145 zł


walx17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Mam zamiar zakupić wędkę DAIWA Black Widow Carp 3,60 m 3,00 lb i nie wiem jak kołowrotek do niej wybrać będę łowił na żwirowniach i małych jeziorach karpie do 10 kg ale mogą trawić się też większe sztuki. Zastanawiałem się nad takimi kołowrotkami :

Mistrall Carp X4 Power 500

Mistrall Master Carp 50

MISTRALL ENERGY CARP FRD 5000

Jakie są wasze opinie na temat tych kołowrotek i jaka wielkości będzie najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W tej cenie proponował bym poszukać czegoś z oferty Okumy. Jest sporo

sprawdzonych modeli które powinny sprostać twoim oczekiwaniom.

Np.

Okuma lexan pro

OKUMA TRAVERTINE TRB

OKUMA MAX-4-55 BAITFEEDER

Tego ostatniego używam już 3 lata i jest ok , a łowie z zestawieniu tez z black window tylko 2.75 lb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Mam zamiar zakupić wędkę DAIWA Black Widow Carp 3,60 m 3,00 lb i nie wiem jak kołowrotek do niej wybrać będę łowił na żwirowniach i małych jeziorach karpie do 10 kg ale mogą trawić się też większe sztuki. Zastanawiałem się nad takimi kołowrotkami :

Mistrall Carp X4 Power 500

Mistrall Master Carp 50

MISTRALL ENERGY CARP FRD 5000

Jakie są wasze opinie na temat tych kołowrotek i jaka wielkości będzie najlepsza

Witam.

Generalnie nie kupuj kołowrotków Mistrall, Jaxon itp. Są awaryjne - oczywiście ze możesz trafic na dobry model ale....

Osobiście nie polecam kołowrotków z wolnym biegiem - o czym pisałem w innym wątku - są cięższe, w modelach tańszych wolny bieg po jakimś czasie lubi szwankowac.

Podstawa to kołowrotek musi miec dobry HAMULEC i wysoką szpulę i w miarę długą (LONG CAST).

Lepiej dołożyc te 50 - 100 zł i kupic coś co długo i bez awaryjnie posłuży i będzie można tym oddawac długie rzuty.

Tu masz młynki bez wolnego biegu ceny od 180 - 280 zł

OKUMA Distance DTS FD 60

CORMORAN AKX 6Pif 5500

CORMORAN Black Master 8PiF 4500 lub 5000

SPRO LONG CAST - TO POLECAM

TICA SCEPTER GF 6000 - 10000 - TO POLECAM

Z wolnym biegiem:

SPRO Freeliner LCS 555

ANACONDA MR III LUB IV - praktycznie to samo co Shimano BR LC a kosztuje koło 300 zł a nie 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość czarnodusznik

Kolega Arek ma pojecie widze i wie co dobre.

Co wiecej Mistrall to takie same dziadostwo jak York stary wiec daj sobie spokoj.

Do 199 zł Quantum Hypercast RCF 770 albo Spro Long Distance wspomniane zadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w promocji jest CORMORAN ANTERA 6000 z wolnym biegiem, właśnie kupiłem ale jeszcze nie nawinąłem żyłki:). - 120 pln to niezła cena ale promocja ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Ten model Cormorana średnio mi leży choć jest dość często kupowany przez karpiarzy i to początkującyh. Ale jendka co firma to firma i ze ta pieniądze ciężko będzie znaleść coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A ja w dalszym ciągu polecam TICA SCEPTER GF 6000-10000, teraz są jakieś promocje i można go łyknąc juz za 260 zł.

I nie sugerujcie się tym wolnym biegiem szpuli. Choc paręnaście lat temu tez mi się wydawało że wolny bieg to HHOHOHOHOHOHH:) i że jest bardzo potrzebny - a to guzik prawda.

Zresztą popatrzcie na najlepsze modele Daiwa (BASIA) lub Shimanno - NIE MA W NICH WOLNCH BIEGÓW SZPULI.

A po za tym podczas zacinania karpika z młynkiem z wolnym biegiem szpuli 98% ludzi podnosi wędkę i kręci korbką - tym samym wyłączając wolny bieg - co powoduje dosyc często rozerwanie pyska u ryby. Natomiast zacinając rybkę młynkiem bez wolnego biegu - spokojnie podnosimy kijek jednocześnie trzymając za szpule kołowrotka i spokojnie ustawiamy hamulec.

tak więc pomyślcie:))

i niech karpie będą z Wami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Arek ja pisałem o Ryobi Proskyer Nose Power z przednim hamulcem tu za 290 zł.

Myśle że to równie dobra propozycja co Tica Scepter GF za 260 zł.

Ewentualnie radziłbym zastanowić się nad kręciołkiem Daiwa Emblem-S 5000T 290 zł.

Wolny bieg szpuli nie jest konieczny za to szpula typu Long Cast jak najbardziej przydaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

diaflex przebijam Twoja propozycje nastepujacym modelem kreciolka Spro Super Long Cast Pro 460 za jedyne 189 zl co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex przebijam Twoja propozycje nastepujacym modelem kreciolka Spro Super Long Cast Pro 460 za jedyne 189 zl co Ty na to?

Pytasz, więc odpowiem. Ten kołowrotek na Allegro jest w jeszcze niższej cenie dostępny, również jest chwalony, ale Scepter to już inna liga.... :wink: . To nie była moja propozycja, tylko opinia i aktualizacja ceny tego kołowrotka. Jeśli widziałeś, trzymałeś w ręku te dwa kołowrotki, nie powinieneś mieć wątpliwości i proponować Spro, jako równorzędną alternatywę.

ps. Scepter ma dodatkową szpulę aluminiową w komplecie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie radziłbym zastanowić się nad kręciołkiem Daiwa Emblem-S 5000T 290 zł

jedno ale - szpula plastikowa:) a to nie wypada:)

I jak pisze diaflex Tica ma dwie aluminiowe o różnej pojemniści - płytszą z reguły nr 5 czyli około 250 - 300 m zyłki 0,30 i głebszą 9000 - pojemnośc ok 500 m - 0,30 i to kolejny plus tego kręcioła - daje mozliwośc wyboru.

Spro Super Long Cast Pro 460 - o ile mnie mój łebek nie myli nie ma szpuli zapasowej - ale jak na początek, o czym wcześniej piałem również godny polecenia.

AAaaa i Tica z serii GE jest ciut uboższa od serii GF ale za to jest ładna bo z reguły czarna :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaaa i Tica z serii GE jest ciut uboższa od serii GF ale za to jest ładna bo z reguły czarna :razz:

Chyba coś pokręciłeś, a właściwie wszystko z tego co zacytowałem :shock:

To samo dotyczy szpul, pojemność zależna jest od nr. modelu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz spro super long cast pro 460 szpulę zapasową dobierzesz ze spro lub któregoś z jaxonów i po problemie kręcioł prosty i niezawodny za te pieniądze nic lepszego nie widzę , ale zawsze twoja wola panie, ja mam je od zeszłego sezonu i wad nie widzę ...no może te włoski wokół szpuli ... szału nie ma dupy nie urywa poza tym spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Ja tez jestem za Spro czasem Tica ma to do siebie ze sypie sie pokretlo a aluminiowa czy plastikowa szpula to juz tylko kosmetyka. Wazny w kolowrotku jest mechanizm niestety Tica potrafi sie posypac czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś, a właściwie wszystko z tego co zacytowałem :shock:

To samo dotyczy szpul, pojemność zależna jest od nr. modelu

nic nie pokręciłem - tak jest jak napisałem.

Uboższa GE bo ma np. mniej łożysk

Podawałem przykładowe numery szpul tak? - nr 5 i 9000 (nr 10)

Czarna GE - "z reguły" napisałem.

Wersja kołowrotka to zawsze numer szpuli - tej większej (dotyczy Tica Scepter oczywiście)

Jak bym mógł coś pomylic jak spałem z nimi przez 4 noce zaraz po zakupie heheheheh :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, nie obraź się, ale dopisujesz kolejne bzdury. Myślę, że nie jest tu miejsce na dalsze tego typu dyskusje. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam na PW lub GG, znasz namiary, podawałem jakiś czas temu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, nie obraź się, ale dopisujesz kolejne bzdury. Myślę, że nie jest tu miejsce na dalsze tego typu dyskusje. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam na PW lub GG, znasz namiary, podawałem jakiś czas temu. Pozdrawiam.

tak...używam tych kołowrotków od kilku lat i wypisuje bzdury.........?????? Ciekawe rzeczy mówisz. heheheheheheheh

pozdrawiam serdecznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
KONGER MEDALIST BLACK CARP 850
z wolnym biegiem za 75 zł to dobry wybór? Jest znizka 40 % a składam w miare tani sprzęt karpiowy ( amator, sporadyczne zasiadki na karpia) Miał ktoś do czynienia z tym kolowrotkiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
KONGER MEDALIST BLACK CARP 850

z wolnym biegiem za 75 zł to dobry wybór? Jest znizka 40 % a składam w miare tani sprzęt karpiowy ( amator, sporadyczne zasiadki na karpia) Miał ktoś do czynienia z tym kolowrotkiem ?

Ponawiam pytanie ;)

Z opinii wyczytanych na forum myślałem o OKUMA Travertine Baitfeeder 55 ale tak jak wspomniałem sprzet karpiowy jest mi potrzebny "od święta" a za ta maszynke trzeba dać te 200 zł ;) Na alledrogo wyczaiłem też taką okume :

OKUMA SILVARA PRO SVPB55 Baitfeeder
w cenie 110 zł... Wiem, że lepiej doskładać te kilkadziesiąt zł i kupić coś lepszego no ale skłaniałbym sie do jakiegoś tańszego sprzętu, który nie będzie totalnym złomem i w miare sie sprawdzi. I tutaj potrzebuje jakiejs opinii czy warto wogole szukac takiego tańszego "zamiennika" i czy takowy jest, który można polecić nie w stylu "kup może sie nie rozpadnie" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.