Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik zaporowy Słup koło Jawora


kisux

Rekomendowane odpowiedzi

Na słupie przez ostatni weekend ryba brała b.dobrze:)

Wyniki piątek szczupak 72 cm

sobota szczupak 68 cm

I kilka pistoletów puszczonych z powrotem do wody.

Rejon połowu dolna część 3.

Pozdrawiam i czekam na wasze wyniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wczoraj odwiedziłem Słup ze spinem odcinek 3 przeszedłem cały, wynik 0 - 0

jedynie odprowadzenie klenia ~ 50cm i widok w wodzie tuz zza trzcinką mulącego Lina ~ 40 cm

Ludzi sporo ale siaty na brzegu, więc sądzę że tak jak ja nie połapali (praktycznie wszyscy nastawieni na drapieżnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jest wynik! Sobotnie wędkowanie zaliczam do udanych ;) Po pierwsze udało się wcisnąć w fajne miejsce. Po drugie fajna pogoda od 13 do 24. Po trzecie dobre towarzystwo! I to tyle dobrego! Zerowy kontakt z rybą - nastawienie szczupak sandacz. Totalny syf na zbiorniku! Śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci! Chyba zrobię dokumentację zdjęciową. Taki ładny zbiornik a zapuszczony pod każdym względem! Gdzie te składki idą? Sł uchajcie stawiam skrzynkę winiaków w pobliskich miejscowościach i raz w miesiącu zbiornik oczyszczony! Następnym razem robię fotki i nikt tutaj nowy nie przyjedzie! Pozdrawiam serdecznie prawdziwych wędkarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli, byli i to dużo wędkarzy! Także byli pseudowędkarze! Na moim odcinku wedkarz przy wedkarzu siedział i dużo złych rzeczy widziałem! Ale teraz to mi szkoda, że nie użyłem telefonu i nie nagrałem kilku ciekawych scenek! W następnym tygodniu odwiedzę zbiornik i popstrykam fotki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obiecane zdjęcia ze zbiornika! Niestety do dzisiaj nie uprzątnięte! Zdjęcia robione 19.10.2010r. Przepraszam za jakość ale robione telefonem. Śmieci czekają na zakrycie zimowe ( śnieg ). Dodam jeszcze ze to tylko ok 500m lini brzegowej! A na końcu przy samej wodzie leżał sobie dzik ;) Zapraszam na ten zbiornik wędkarzy z takich śmietników zawsze jakiegoś robaka można znaleźć i założyć na haczyk ;) Zdjęcia zrobiłem w przeciągu 10 minut więc naprawdę długo nie musiałem szukać! A i pozdrowienia dla działaczy PZW Legnica-Jawor. Zamiast uprzątnąć i doprowadzić zbiornik do normalnego stanu to ciekawszym zajęciem jest odławianie sieciami ryb! Ciekawe tylko gdzie te pieniądze idą!

post-9084-14544972704046_thumb.jpg

post-9084-14544972704498_thumb.jpg

post-9084-14544972705106_thumb.jpg

post-9084-14544972705526_thumb.jpg

post-9084-14544972706233_thumb.jpg

post-9084-14544972706642_thumb.jpg

post-9084-14544972707022_thumb.jpg

post-9084-14544972707361_thumb.jpg

post-9084-14544972707573_thumb.jpg

post-9084-14544972708014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeszcze jest lodzicho :( Kolega dzisiaj był i mówił, że od brzegów puszcza ale tafla jeszcze duża! Jak będzie ciepło tak jak teraz to może pod koniec tygodnia! Nastawiasz się z ds na płotkę? Powinna brać duża! Z jakiej strony zbiornika łowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na wiosnę od "3" zaznaczonej na mapie w górę rzeki. Interesuje mnie właśnie płoć. Ale jak mówisz że jeszcze lód... może wpływ rzeki być odmarznięty? Jak byś miał jakieś świeże wieści to pisz śmiało :smile: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z kolegą tomii wybraliśmy się na słup w sobotę. Lód parocentymetrowy był mniej więcej na 90% zbiornika. Jedyne czyste miejsca są w tzw. kanale. W miarę upływu dnia lód schodził dosłownie w oczach więc parę dni + temperatur i zejdzie całkiem. Gorzej tylko, że od czwartku w nocy temp. znowu ma spaść poniżej 0 do około -5 stopni.

Z rybą - tragicznie od 6 do 12 mieliśmy dosłownie 3 brania w tym na brzegu zameldował się jeden jaź. U pozostałych wędkarzy to samo - po jednej drobne sztuce.

Myślę, że teraz będzie już można łowić w miejscu nr 3 zaznaczonym na mapce - lód w tamtym miejscu powinien już odpuścić - chociaż głowy nie dam.

Planuję w tygodniu tam jeszcze raz pojechać - jeśli się nie uda w tygodniu to na pewno na weekend więc jak coś - dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ja również byłem w niedzielę 13.03 na Słupie. Zgadza się, lód był na całym jeziorze oprócz "kanału". Trzeba dodać, że woda w zbiorniku jest baaaaardzo niska. Nie pamiętam tak niskiego stanu wody w tym akwenie. Jak co roku, trzeba odczekać kilka dni po zejściu lodu, żeby grube płocie zaczęły brać. Wczoraj była totalna bryndza, ale.... świetna pogoda trzymała dobry humor podczas rozpoczęcia sezonu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się z Was wybiera dziś lub jutro na Słup ?

Prawdopodobnie będę jechał tam w niedzielę i chciałbym wiedzieć czy już bez problemu można łowić w miejscu nr 3 zaznaczonym na mapce. Byłem w tygodniu na innym zbiorniku gdzie jeszcze w zeszłą sobotę był lód - w tygodniu natomiast lód zszedł z tego zbiornika całkowicie i można było łowić - jak jest zatem na Słupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie troche kolegom zwlaszcza z pogranicza Lubin-Legnica ze jezdza do Slupa bo przeciez macie niedaleko do jeziora Ryczen,jak i nad piekna rzeke Barycz i odcinek w Szlichtingowej,Odra z doplywem Baryczy

Pare lat wstecz jezdzilem w interesach w te rejony ale jakos nigdy nie mialem czasu zeby zatrzymac sie nad tym jeziorem.

Wprawdzie tylko raz siadlem w Szlichtingowej na Odrze na pare godz lecz bez brania :mrgreen:

Co do Slupa to jakos nie mam szczescia w ostatnich latach i dlatego odpuscilem sobie wypady nad ta wode.

Czy macie jakies inf na tem jeziora Ryczen ?czy cos tam sie dzieje,jaka ryba itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956 - piszesz, że dziwisz się, że ludzie jeżdżą wędkować na Słup. Pytanie dlaczego? Z Twojej wypowiedzi wynika, że w ogóle nie znasz tego zbiornika...

Polecasz zbiornik Ryczeń i rzeki Barycz oraz Odrę w Szlichtyngowej... po czym piszesz, że w Szlichtyngowej łowiłeś tylko raz (kilka godzin i w dodatku bez brania!), a na końcu pytasz o sytuację na jeziorze Ryczeń... ja tu czegoś chyba nie rozumiem.

Proszę o wyjaśnienie, ew. sprostowanie.

A tak na marginesie, to ja polecam Słup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazinho, co do Slupa to znam ta wode dobrze,tak na marginesie to pierwszy raz bylem na otwarciu tego zbiornika w latach 80tych :mrgreen: Wtedy to bylo eldorado ze szczuplym,woda to sie gotowala :shock: Moje ulubione miejsce to zatoka przy sadzie,wjazd od kapliczki.

na końcu pytasz o sytuację na jeziorze Ryczeń... ja tu czegoś chyba nie rozumiem.

A co Cie kolego tak dziwi?

Poprostu pytam poniewaz ta woda z kilkoma wysepkami wyglada na dosc atrakcyjna.

po czym piszesz, że w Szlichtyngowej łowiłeś tylko raz (kilka godzin i w dodatku bez brania!),

Gdy sie nie zna wody to chyba zrozumiale,tym bardziej ze bylem przejazdem i siadlem okolo 12 w poludnie do 18 tej

To nie znaczy ze bylem rozczarowany i chce Was wposcic w maliny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

SŁUP to piękna woda.

Po co jeżdżę na nią aż z Kowar ?

Mam kilka zaufanych miejsc, gdzie na 7 brań na DS wyciągam często 5 płoci, z których najmniejsza ma 37cm i śmieję się z "rubryki rekordy na plan".

To jest to, nie ilość a jakość.Częstym przyłowem jest gruby leszcz, karaś itd. Wędkuję zawsze od świtu do 13-tej.

Dodam tylko , że unikam ludzi i lubię wędkować w spokoju.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Z tego co wiem to nie jestes odosobniony z Kowar,bo jeszcze ktos z Wiejskiej jezdzi.

Oj to chyba bede musial przeprosic sie ze Slupem i odwiedzic pare razy.73rafi, a co slychac na zbiorniku dywanowki,czy trzeba miec specjale do wedkowania na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić kogoś kto był na Słupie wczoraj lub dziś o krótką relację jak wygląda obecnie sytuacja ? Płoć się ruszyła ? Lodu nie ma ?

Czy oprócz kanału i miejsca zaraz obok niego (nr 3 na mapce) polecacie jeszcze jakieś ciekawe miejsce gdzie można stanąć z DS'ami. Nie znam tego zbiornika za dobrze dlatego proszę o opinię.

Z dnia na dzień przesuwa mi się wypad - ale już jutro wybieram się na pewno.

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.