Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik zaporowy Słup koło Jawora


kisux

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

73Rafi - piszesz w innym temacie, że masz swoje miejscówki na Słupie gdzie na 10 brań wyciągasz 6,7 płoci z których najmniejsza to 35 cm - czy jakoś tak - natomiast co tydzień wpisujesz się tu z zapytaniem - "i jak bierze?"oczekując, że Ci ktoś odpisze. Nie bierz tego jako atak z mojej strony na Ciebie - ale jest to trochę irytujące. Przecież nie od dziś wiadomo, że dzisiejsi wędkarze to psy ogrodnika - nie wszyscy oczywiście ale zdecydowana większość. Jakby mogli - siedzieliby całe dnie i pakowali te płocie do aut ile wlezie. Chcesz wiedzieć czy bierze ? Jedź i się przekonaj - a jeśli jesteś w porządku to napisz info od siebie dla pozostałych, ew. w temacie jak dziś było na rybach.

Do sedna:

Info mam zasłyszane jedynie, więc gwarancji nie mam, że płoć na Słupie się ruszyła. Ja jednak wolę wybrać się gdzieś bliżej - bo Słup jest taki, że jak trafisz - połapiesz, jak nie to będziesz siedział cały dzień bez brania. Poza tym walić ponad 40 km bez gwarancji - ja odpuszczam ten zbiornik.

Poza tym jest jedna prawidłowość, która mi się sprawdza. Ryba bierze dobrze tylko i wyłącznie jeśli przez 2-3 dni utrzymuje się plusowa temperatura w nocy i dni są ciepłe. Wystarczy jeden dzień załamania (mróz w nocy) i można sobie siedzieć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stevefrancis, - kolego po to jest forum żeby się pytać, przynajmniej ja tak to rozumiem. Nie mam ochoty walić 66 kilometrów na darmo z koro mogę dowiedzieć się czegoś od kolegów po kiju.

Chętnie podzielę się z Tobą informacją na temat wód koło Jeleniej Góry: Pilchowice, Bukówka.

Myślę jednak po przeczytaniu Twojego postu, że wolisz połowić bliżej Lubina np. na Budkach cała wiara tam jeździ teraz na płoteczki i krąpiki - bez urazy.

Lubię wędkować na Słupie z dala od ludzi bo po przyjściu na miejsce nie muszę sprzątać hałdy śmieci aby zarzucić zestaw i wysłuchiwać głupich gadek o polityce. Wiem jedno jak ruszy się płotka przy rzece jest tłum, a ładnie można połapać na płytkich zatokach w spokoju tylko musi być słonecznie.

Każdy ma prawo do tego co lubi.

Połamania kija oby nie na płociach ze Słupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miro1956 :-) ciekawe na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że mam do wszystkich "ale" :-) Kiedy w tym roku na forum zaliczyłem postów tyle, że można je policzyć na palcach jednej ręki :-)

Jak już napisałem do kolegi Rafi73 - moim celem nie był "atak" na jego wypowiedź. Jedynie zwrócenie uwagi na podstawie już kilku lat doświadczeń z forum, że nawet jak płoć zacznie brać na Słupie to nie liczyłbym na jakąkolwiek informację w tym temacie. Dlatego prośby cotygodniowe o zapodanie info są bezzasadne i ich natłok jest irytujący. Sam prosiłem wcześniej i nic z tego nie wyszło. Trzeba zaciągnąć języka nad wodą - są jeszcze wędkarze, którzy dzielą się takimi informacjami, ale to nie przez Internet. Tyle w temacie.

A żeby nie było totalnie offtopu rozszerze info zasłyszane:

W zeszłym tygodniu kolega mówił mi, że jego znajomy był na słupie w tygodniu dwa razy. Złapał po osiem płoci każdego dnia. Metoda DS, przynęta pinka.

Ludzi jak mrówek - trzeba bardzo wcześnie rano być nad wodą, by zająć miejscówkę.

Z tym, że na podstawie tego info jakoś nie ciągnie mnie do Słupa bo:

a) pogoda teraz jest tak niestabilna, że teoretycznie na akwenach gdzie "zawsze się coś dzieje" brania są bardzo zróżnicowane lub jest ich totalny brak

B) Słup jest tak charakterystyczną wodą, że nawet jak wszędzie bierze to tam może się tak zdarzyć, że się siedzi o kiju cały dzień

Nie znam osobiście tej wody - byłem tam tylko kilka razy, zdarzyło mi się złapać dużą płoć ale zdecydowanie więcej razy wracało się o kiju - nawet bez puknięcia. To co wiem o tym zbiorniku - napisałem a info jest od wędkarzy, którzy tam namiętnie jeżdzą.

I na koniec - fakt - tak zasyfionego zbiornika to ja nie widziałem nigdzie - to jest po prostu masakra - siedzisz w tonie śmieci - dla mnie przyjemność żadna.

Połamiania kija.

P/S

Mam nadzieję, że teraz moja wcześniejsza wypowiedź po tym sprostowaniu będzie odebrana właściwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że mam do wszystkich "ale"

Soory za pomylke,to nie o Ciebie chodzilo tylko o kolege gazinho, o jego wczesniejsza odpowiedz na moje pytanie.

Chcesz wiedzieć czy bierze ? Jedź i się przekonaj - a jeśli jesteś w porządku to napisz info od siebie dla pozostałych, ew. w temacie jak dziś było na rybach.

Ale ta Twoja wypowiedz byla troszke irytujaca.

Bo jesli nie chcesz informowac czy brala,czy nie,z obawy ze zaraz zjada sie (psy ogrodnika) to jest jeszcze cos takiego jak (pw) Pozdrawiam i bez urazy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie boksujmy się bo to nie ma sensu. Sprawa jest jasna , jesteśmy ludźmi kulturalnymi i takimi pozostańmy.

Zdrowa dyskusja jest zawsze potrzebna i każdy ma prawo do swoich racji bez obrażania wędkarskich kolegów.

Do zobaczenia nad wodą.

Pozdrawiam. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanęta na Słup , która mi się sprawdza:

Traper leszcz - 1 część

Bułka tarta - 1 część

Płatki owsiane zmielone - 1/3 paczki

Konopia prażona Marcela - 25 dkg

Atraktor Karmel Marcela

Wszystko do koszyka i na DS.

1 wędka kukurydza ( największe płocie)

2 wędka pinka ( leszcz i karaś)

Działała w zeszłym sezonie na białoryb. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Słup to ciężka woda dzisiaj bierze jutro może być niewiadoma!

A i jeszcze duże znaczenie ma miejsce w jakim się siedzi!

Bez sensu są pytania bierze nie bierze ja napiszę, że bierze pojedziesz jutro i się rozczarujesz!

Ja mam 12 km do Słupa więc czasami podjadę ale gdybym miał ponad 50 to już bym się zastanawiał! W soboty i niedziele jest oblężenie i raczej nie wybieram się na walkę o dobre miejsce :)

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i badzo dobrze koledze stevefrancis, dowaliles,bo zauwazylem On do wszystkich ma jakies ale :wink:
ciekawe na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że mam do wszystkich "ale"

Soory za pomylke,to nie o Ciebie chodzilo tylko o kolege gazinho, o jego wczesniejsza odpowiedz na moje pytanie. :wink:

no proszę, czego ja się tutaj dowiaduję... Kolego Miro1956, moich postów na tym forum jest zaledwie 6 (słownie: sześć), z czego 5 w tym temacie, a Ty piszesz, że ja mam do wszystkich "ale".... zwróciłem Tobie uwage na conajmniej dziwną wypowiedź....

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w weekend chciałbym rozpocząć sezon właśnie ana Słupie. Powiedzcie panowie na jaką przynętę mieliście najlepsze wyniki. Kolega 73rafi pisał o pince i kuku. Ja w tamtym sezonie łowiłem na białego i dendro ale bez efektów. Wprawdzie kumpel wyciągnął płoć 37 na dendro ale było to jego jedyne branie na sam koniec wielogodzinnej posiadówki. Za to obok nas miejscowy wędkarz w 2 h miał w siatce 2 płocie i jazia (wszystko pod 40). Powiedział, że jak Słup to tylko żółty ryż preparowany. Ktoś jeszcze miał może lepsze wyniki na ryż? Wiem, że to trudna woda ale w weekend spróbuje z ryżem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ,że wędkarze z Kamiennej Góry łowią skutecznie na ryż preparowany ale czy żółty tego nie wiem. Sam osobiście nie próbowałem ryżu na Słupie ale na Bukówce np jest to podstawowa przynęta na płoć.

Osobiście na Słupie najlepsze wyniki miałem na kuku ale trzeba pilnować cały czas DS zresztą na ryż chwila nieuwagi i też haczyk jest pusty.

Na kuku jak walnie płoć to jest co ciągnąć.

W tym sezonie wypróbuję także ryż.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, jak łwicie na ryż preparowany to zestaw zmontowany jest standardowo? Tzn rurka z koszyczkiem i przypon około 50 cm. Bo w tamtym roku widziałem u miejscowego, że inaczej to wyglądało. Patrzyłem z daleka ale on na pewno koszyk miał na samym końcu a przypon (wydaje mi się) jak w bocznym troku odchodził i był dość krótki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ja byłem w sobotę od 6 rano do ok. 19.30. Do godziny 15. kilka nie zaciętych, mikroskopijnych brań, dopiero po 15. trochę się ruszyło. Rezultat - 1 "locha" 34cm, trzy po 27-28cm, dwie po 22cm. Jak na cały dzień to wynik marny.

Z relacji kolegi - w niedzielę było jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.