Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jakie opłaty??


spike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Proszę o radę i informację...

Mam już kartę wędkarską (tylko kartę) żadnych składek nie opłacałem jeszcze. Chciałem połowić na spinning na Odrze. Co muszę teraz opłacić?

Z cennika na rejon zielonogórski wg: http://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosci/31784/63/oplaty_i_skladki_2012 rozumiem, że jeśli chcę łowić cały rok, to muszę opłacić następujące składki:

- Składka członkowska podstawowa 64 zł

- wpisowe 25 zł

- SKŁADKI NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD (za wędkowanie) Normalna dla członków PZW: 100 zł

- SKŁADKI OKRESOWE, Składka okresowa całoroczna ,Członkowie PZW, 200 zł

W sumie to wychodzi 389zł ??? :shock:

Czy może któraś składka mnie nie dotyczy?

Czy są może jakieś inne rozwiązania żeby obniżyć tę kwotę? np. opłata tylko na Odrę? Lub tylko na spinning?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spike

To nie kosztuje tyle oni może mylnie to przedstawili.

Zapłacisz składkę członkowską 64 zł + wpisowe 25 zł + legitymacja 5zł + składka na zagospodarowanie 100zł (120zł jeżeli też na górskie)= 194zł. A jak chcesz możesz wziąć tylko na Odrę to całość wyjdzie 144zł. W następnych latach odejdzie ci wpisowe i legitimacja.

Ta składka okresowa całoroczna jest np. dla mnie z okręgu PZW Szczecin który chce wykupić u was pozwolenie na cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

Jeśli jest staw prywatny koło (wykopiony 15 lat temu od gminy) czy będę płacił składki członkowskie PZW (64 zł ) czy tylko licencja na staw i legitymacja ?

troszke namieszałeś albo prywatny albo koło.Moze sie zdarzyć ze jesli koła to może byc to tak zwane łowisko specialne gdzie oprócz zwykłych opłat trzeba dopłacic za mozliwosc łapania na nim, czesto tez na takich wodach sa odrebne regulaminy połowu.

Dla ułatwienia podaj nam o jaki staw chodzi i okreg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
pawciobra, znajomy mi mówił, że podobno ma być ogólnokrajowa składka, ale info żadnego konkretnego nie mogę znaleść więc możliwe, że plotka .. niestety ;/

Dobrze by było gdyby było właśnie tak jak kiedyś, że ogólnopolska składka. Głupie to jest, że opłacając składkę w swoim kole nie mogę już się wybrać na ryby np. do Olsztyna gdzie wcale nie mam daleko, a muszę wykupywać dodatkowe zezwolenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra, znajomy mi mówił, że podobno ma być ogólnokrajowa składka, ale info żadnego konkretnego nie mogę znaleść więc możliwe, że plotka .. niestety ;/

Pytałem znajomego aktywistę z PZW ale nic na ten temat nie słydzał, chociaż przyznał ze oni na "dole" są za taką składką. Może coś się wykluje bo ze zwiazku odchodzi coraz więcej ludzi. Ale np. jak opłacałem karte dla młodocianego 10- latek, to mógł łowić na dwie wedki w swoim obrębie łowiska, na swój limit i w całej Polsce na wodach PZW bez dopłat. Brak tej ogólnopolskiej opłaty to paranoja, w dobie mobilności wędkarzy jest to gwóźdź do trumny PZW, np ja w 2013 roku jadę do kolegi nad Odre 4-5 dni, ze znajomymi wypad nad Bug 3-4 dni i wyjazd nad Wisłę do drugiego okręgu 2 razy po dwa dni, można policzyć koszty i zastanowić sie czy nie skorzystać z rybnych prywatnych zbiorników, ktorych jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Brak tej ogólnopolskiej opłaty to paranoja, w dobie mobilności wędkarzy jest to gwóźdź do trumny PZW, np ja w 2013 roku jadę do kolegi nad Odre 4-5 dni, ze znajomymi wypad nad Bug 3-4 dni i wyjazd nad Wisłę do drugiego okręgu 2 razy po dwa dni, można policzyć koszty

Dlatego ja staram się wykupić kartę w okręgu, który ma porozumienia z okręgami, co do których jest szansa że będę u nich na rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.