Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy u kogo w moich okolicach była tragedia .Pomijam ,ze poświęciłem się wędkarstwu ale kilak wypadów odbyłem.Bez efektu w poprzednim zawsze z wiaderkiem grzybów wracało. Potwierdza kolega to z Chrzanowa mieszkający przy lesie ,że tez pustynia. a akurat w przełomie lipca i sierpnia miał urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Zależy u kogo w moich okolicach była tragedia .Pomijam ,ze poświęciłem się wędkarstwu ale kilak wypadów odbyłem.Bez efektu w poprzednim zawsze z wiaderkiem grzybów wracało. Potwierdza kolega to z Chrzanowa mieszkający przy lesie ,że tez pustynia. a akurat w przełomie lipca i sierpnia miał urlop.

A to ciekawe. W szczycie wysypu koszyk podgrzybków zbierałem w pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda tamten rok wcale nie był taki zły pod względem grzybów w naszych lasach (rejony Suszca),również w sierpniu znajdowałem sporo podgrzybków i ceglaków które bardzo lubię choć dużo ludzi nie zna tego grzyba bądź go nie zbiera, a jak u nas pustka to się wybieram w góry :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dzisiaj półtorej godziny w lesie przed pracą. Efekty: 15 prawdziwków, 20 ceglastoporych, dużo małych opieniek, kilka maślaków, kani, sitaków. Praktycznie wszystkie grzybki zdrowe i większość to młode okazy. W weekend ma padać także liczę, że będzie jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podkrakowskich lasach coś się ruszyło po weekendowych deszczach i tej dziwnej anomalii w nocy z niedzieli/poniedziałek. Byłem w lasach w okolicy Lanckorony, Lipnika, Alwerni i Limanowej. Pojawiły się rydz, "prawdziwek", Koźlak oba rodzaje, Maślak, "pociechy" i Kanie.

Dodam zdjęcie jak narazie największego zebranego Grzybka :lol:

normal_20150928_164121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Otrzymałem zaproszenie na wspólne grzybobranie. Była to forma grzecznościowa. Zapewne liczono, że wykręcę się  i odmówię. A tu niespodzianka. Po fatalnym poprzednim sezonie nadarzyła się okazja fajnej wyprawy.

Zaproszenie przyjąłem:) Gdy wsiadłem do samochodu została założona mi opaska na oczy i wyciągnęli mi baterię z telefonu. W ten sposób pytania, co, gdzie, zostaną bez odpowiedzi:) Znajomość terenu, orientacja i odwaga w zapuszczaniu się w dalsze partie lasu dały piękny wynik w postaci pełnego kosza grzybów. Powiem, że mój kosz, przy uważnym układaniu pomieści 7kg świeżych grzybów z małym plusem. Zadowolony jestem, że wszystkie 20 prawdziwków, było zdrowe. Trzy zostały w lesie. Gorzej było z podgrzybkami. Przy dokładnym oczyszczaniu trochę odpadło. Jednak  straty mieściły się w przyzwoitym procencie.  Były również kozaki, maślaki zwyczajne, pstre i kilka sitarzy dla koloru i urozmaicenia.

Idąc za boseibem, byłem pewien, że dla mnie coś zostanie:)

P1240132.JPG

Gdy MARCIN82 zajęty był swoimi miejscówkami, ja korzystałem ponownie.

P1240141_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Od lewej: jaceen, MARCIN82, boseib.

P1240148_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

pzdr.

 

 

 

 

 

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
O 29.05.2016 o 21:34, tomek1 napisał:

Dziś podczas popołudniowego wypadu z wędką zaliczyłem pierwszego grzyba w tym roku. B)

 

IMG_0108.jpg

Piękny! 

Ja w tamtym roku nazbierałam dość dużo grzybów, głównie na dalszych wyjazdach ale było warto bo do tej pory mogę się nimi cieszyć. Trochę wysuszyłam, trochę zjedliśmy na bierząco, trochę poszło do słoików.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.