Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okuma Black Rock, jakieś opinie ?


Ronee

Rekomendowane odpowiedzi

krótkie pytanko - chce kupić Black Rocka 2,75 - moje pytanie - dla przynęt na główkach max 25-30g (np. reno killer 8,5 lunatic 10 - moje najczęściej używane przynęty) brać do 35g czy wystarczy 30g? Najczęściej używam zakresu 15-20g więc nie potrzebuje specjalnie dużego zapasu mocy powyżej 30-35g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Łowiłem BR 2,75m 7-30 gram (x-fast)i jest super do przynet 15-30 gram (guma z glówką). Lżej już jest gorzej. Powyżej 30 gram nie łowiłem. Stosunek szczupaków podebranych do szczupaków, które się spieły to 1:1.

Od kilku dni posiadam również Okume Black Rock 2,45m 5-25 gram (fast) i ta jest ok gdy używa się przynęt do około 24 gram. Przynęty około 30 gram latają na mniejsze odległości i przy rzutach nie czuje się już komfortu jak przy przynętach lżejszych. Dolnej granicy jeszcze nie sprawdziłem. Kilka razy rzuciłem przynętą około 8 gram i wydaje się OK. Spadów ryb jeszcze nie miałem. Wyholowałem tym kijkiem dwa szczupaczki (45 i 60 cm). Z metrowym walczyłem, doholowałem go do łódki jednak przy probie podebrania przeciął przypon. Kij giął się na całej długości, zawijał się pod łódkę. Jestem w szoku, ze to wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

machałem "na sucho" chyba wszystkimi modelami tych wędek, z racji tego, że pracuję w sklepie wędkarskim i moim zdaniem seria wędek jest bardzo ciekawa z racji bardzo futurystycznego wykonania, przystępnej ceny. Ciężko znaleźć odpowiednik serii black rock wśród oferty innych firm wędkarskich. Bardzo mogę polecić te wędki fanatykom tradycyjnego łowienia szczupaka i sandacza na gumy. Wędki wydają się olbrzymiej mocy i mają piękne równe ogięcie, oraz średnio-szybką akcję. W zbliżonej cenie zdecydowanie bardziej mi się podoba seria exceller z daiwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mój kumpel ma BR 2,75m 7-30 gram (x-fast) i troszkę nią pomachałem nad wodą. Jak ktos twierdzi, że jest to srednio szybki kij to ja nie wiem jakiego fasta miał w rekach... ja mam srednio szybki spinning jakim jest fiume guardian 2,70 cw 7-28 i okuma jest znacznie szybsza i pałowata dlatego uważam, że to bardzo szybki kij z mocnym blankiem i szczytową akcją. Wg mnie jego akcja jest idealna na agresywny opad do sandacza tyle, że przy tym cw agresja kończy się koło 20g główce a dalej zaczyna się "ciąganie na sprężynce". Swietny kijek w tej cenie ale polecam raczej doświadczonym wędkarzom, którzy wiedzą co robią i stąd sięgają po x fasty. Dla noobów takich jak ja jako "uniwersał" polecam coś w stylu medium fast jak np. mój fiume guardian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Czy do tej okumy, 7-30g można zapiąć blache obrotową 8g? Nie bedzie to za lekko? Podobają mi się blachy i chciał bym z nimi chodzić na szczupaki, wiem że w mojej okolicy raczej występują małe sztuki 30-60cm

 

Aha, no i czy komus udało sie fajnie wyważyć tą okumę? 2.70m. Z moją daiwa laguna E 2500 troche leci na pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i użytkuje od 2 lat OBR. Tak jak pisał @FullWengjel xfast, sandaczom przebijam czachę przy zacięciu jak głęboko połknie. Moim zdaniem zaczyna dobrze ładować od 10 gram, ale rzucałem nią tez 3.5 gramowym pękatym woblerem i nie było tragedii. Trzeba się do niej przyzwyczaić, bo jest pałowata.  Mam kołowrotek 300 gram i prawie jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Może jakieś nowe spostrzeżenia mają Koledzy na temat tego kijka? Rozważam zakup spina OBR 7-30g, chciałbym połowić popperami pomiędzy 9 g a 15 g, ale Koledzy w postach powyżej zasiali nieco wątpliwości :) Nie wiem, czy nie wziąć pod uwagę modelu 5-25. Sugestie bardzo mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.