Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okuma Black Rock, jakieś opinie ?


Ronee

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja pare razy Okumką Black Rockiem (7-30gram) machałem główkami 35gr + duża guma i nie czuć, aby kijek siadł, nie wiem czy tak jest w każdym modelu, czy w niektórych, ale w moim jest spory zapas mocy i jestem bardzo zadowolony z kijaszka za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie w wędkowaniu.Booseib,opisałeś górną granicę wytrzymałości,proszę o opisanie jak wędka zachowuje się przy np. 10gr.Czy te dolne 7gr.to jest realne,czy zaniżone.Jaki kołowrotek wyważa ten kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. O 7 gram spoko się rzuca i dobrze czuc przynętę . Do tego duży zapas mocy. mam do niego TD 935iz i do super wywazenia brakuje jakieś 10 -20 gram, tak mi się wydaje Chodziarz i tak nie nazekam a waży on chyba 296gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Nie kupujcie tej wędki,tragedia była 4 razy na rybach,pierwszym razem zepsuła się zakrętka do kołowrotka,dzisiaj pękła w 2 miejscach na sz zupaczku 50cm!!!! DNO!!!! :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

może ja trafilem na takiego syfa tylko,dolna sekcja jest zmieniona,teraz zmieniona bedzie druga,czyli nowy kij i zobacze,moze zółtek źle pokleił tamtą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

zamiast tej badziewnej okumy,polecam Dragon milenium super fast 5-25,miałem go bardzo długo wiele przeżył(sum21kg) i nic się kompletnie nie działo,a lepiej mi się nią łowiło jak o 100zł droższą okumą,także kupuje teraz dragona :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale Ci się nie dziwię.Byłem zainteresowany tym kijem, ale wymuszona przerwa w wędkowaniu odwlekła zakup(może i dobrze).Czytałem na innym forum o podróbach marki Okuma.Teraz myślę o Daiwa Ryukon lub Inifity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wersję 2.18 - 14-42g.

kijek bardzo fajny, w ciągu sezonu miał sporo pracy. Praktycznie nic mu się nie stało poza jedną drobnostką. Na samej górze rękojeści z pianki odkleił się pierścień wykańczający. Kropelka załatwiła temat. Używam jej do cięższego (jak na mnie) trolingu i cięższego spina. Bardzo "elektryczna" - przenosi do łapki wszystko. Nawet jak liść się zaczepi o plecionkę, to czuć od razu. A człowiek się spina :)

Wędka krótka i nigdy wcześniej nie miałem takiego krótkiego kija, ale z łódki jest ok.

Ogólnie za tą kasę zdecydowanie mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby się złamała. To już powód do rezygnacji z zakupu

W takim razie nie kupuj żadnych wędek ;) Każdy kij nawet z górnej półki może być wadliwy lub uszkodzić się w transporcie i przez to pęknąć nawet pod niewielkim obciążeniem

Gdyby ktoś miał wątpliwości w jakim celu napisałem ten post to dodam że nie posiadam tego kija i nie zależy mi na jego opinii po prostu uświadamiam nieświadomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dzisiaj przyszła do mnie moja Okuma, BR do 28 g.

Jeszcze piękniej wykonanej wędki nie widziałem. Mam ochotę ją oprawić w ramkę i postawić na półce jako eksponat :D

Sprawia wrażenie tak filigranowej, że aż się boję wziąć ją na ryby :P

Napiszę później, jak się sprawdziła nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rybkach. Co prawda złapałem tylko kilka małych okonków, ale mogę powiedzieć, że wędeczka, jak już ktoś wyżej wspomniał, bardzo ładnie przenosi najdelikatniejsze puknięcia. Czego chcieć więcej?

Na żadnej większej rybie nie było jeszcze okazji jej sprawdzić, ale poszarpałem nią chwilę z zaczepem i nic nie pękło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem Okumę Black Rock w wersji travel (4 składowa) na rybach sprawuje się naprawdę rewelacyjnie. Nie mogłem się zdecydować którą wziąć i kupiłem obia dosępne travele. Osobiście bardziej mi się podoba 5-25. Ślicznie pracuje i jest czuła. 10-35 jeszcze za dużo nie połowiłem, ale będzie wyśmienita dla gości na pontonie :) Synowi i narzeczonej przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wszyscy piszą pozytywnie to ja na przekór wpiszę dwa negatywy :twisted:

Po pierwsze poluzował się i wypadł metalowy pierścień od góry rekojeści. Pierścień ten kończy uchwyt (patrząc od storuny szczytówki). Musiałem wkleić na super glue i teraz jest ok.

Po drugie pierścień mocujący kołowrotek jest przymocowany do tej częsci rekojęsci którą się wkręca. Niestety jedno z drugim odpadło i w tej chili przy odkręcaniu kołowrotka pierścień mocujący zostaje na stopce kolowrotka.

Takie dwa felery techniczne. Kolega mi identyczną jak ja i nic mu się z jego egemplarzem nie dzieje. Ogólnie wędka jak najbardziej na plus (zaliczyłą hole sumików 100 i 95 cm) i zarówno dobrze czuć brania jak i dobrze holuje się ryby. Niemniej jednak co do dopracowania można mieć uwagi - patrz powyżej.

PS Mój egemplarz to 5-25 o ile pamiętam 2,10 lub 2,18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wróciłem z wyprawy z Kamczatki i specjalnie na ten wypad kupiłem travel okume BR do 35 gr bo na szybko nic innego nie dało sie kupić .Jak się później okazało takich jak ja było jeszcze pięciu :grin: efekt na pięć wędek trzy zostały złamane dwie podczas wyrzutu jedna na rybie .Ale żeby nie było że okuma to złom kolega złamał podczas wyrzutu nowego hardiego za 1.5 tysia tak że nie ma reguł .Metalowe pierścienie odpadły we wszystkich kijach .Łowiłem tym kijem dwa dni i cały czas miałem dyskomfort że coś w nim dupnie tak że osobiście nie polecam nawet na awaryjny kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tomi78, skoro na dwudniowej wyprawie złamaliście 4 wędziska tylko przy wyrzucie, to nieźle zaszaleliście :)

A tak na poważnie, reklamujecie te Okumy? Kosztuje 270 zł, więc bardzo tania nie jest. Z uwagą czytam o Okumie BR, bo chcę kupić 2 kijki 1-10 g i 14-42 g.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z moimi kompanami mamy 4 różne OKUMY BR. 3 z nich są niemiłosiernie katowane i żadnych felerów nie stwierdzono. Trzeba pamiętać że ten kij w porównaniu z innymi sztylami od miotły u konkurencji jest dosyć delikatny ale ma to swoje odzwierciedlenie w czuciu ryby i przynęty-coś za coś. Nie znalazłem jeszcze niczego w cenie do 500 zł co odpowiadałoby mi bardziej niż ten kij ! Ja zdecydowanie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.