Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka głównie do łowienia na grunt (Fjordy Norwegia)


save87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zasięgnąć jakichkolwiek porad na temat wyboru sprzętu do łowienia głównie dorszy, czerniaków w norweskich fjordach.

Łowie metodą drgającej szczytówki ze skał, używam do tego ciężarków o masie 80-120g. Zależy mi na tym aby wędzisko pozwalało mi na dość odległe rzuty, bez problemu zachowywało się przy rzutach przy takim obciążeniu a jednocześnie żeby nie był to "kij od miotły". Zamierzam zakupić dwa kije na dniach oraz kołowrotki do nich, prosiłbym o porady

Ps. Fundusz powiedzmy że na kije około 250-300zł no chyba że zaproponujecie wędki które są warte dopłaty (stosunek cena - jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Również poszukuję wędziska od 100-200gr CW, długość od 2,10 m do 3m do takich samych połowów gruntowych jak i ciężki spinning w Norwegii. Używam również ciężarki do 120gr jak i blachy do 80gr . Nie mam już pomysłów na porządne wędzisko połamałem już 5 wędzisk w ciągu roku ostatnio był mikado już nie pamiętam serii CW 70-140gr i Cormoran Carbo x star 70gr 2,7m. Wędka musi być ekstremalnie wytrzymała bo jak taki 15kg czarniak weźmie to wszystko pęka. Cena nie gra dużej roli powiedzmy budżet do 1000 zł. Kołowrotki mam dwa cormoran black master 8Pif 4500 który po 5ciu wypadach dostał luzów więc niedługo na śmietnik leci, i drugi Okuma Salina 55 i ten rok wytrzymał bez problemów. Do połowów używam tylko plecionki do 20-25kg wytrzymałości, a haki w rozmiarze od 5/0 do 8/0. Dorsze 5kg norma ale trafiają się 10kg ale z nimi nie ma problemów bo nie walczą tak, ale czerniaki to masakra 5kg jeszcze się da ogarnąć ale ostatnio holowałem ok 15 kg i specjalnie ustawiłem hamulec na słabszy aby nie zniszczyć wędziska i jak mi wyciągnęła 200m plecionki z 300 nawiniętej zacząłem podkręcać go i powoli holować i bum po mikado, pękło w okolicach szczytówki między 1 a 2 przelotką. A dodam że wędziska były polecane przez sprzedawców i nie kosztował mało bo od 200 do 300 zł sztuka i jak to ma mi służyć jako jednorazówka (średnio 1 wędka na 2 miesiące) , to wolę kupić konkretny sprzęt i nie martwić się o połowy. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.