Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak nabić białego robaka na haczyk?


blindek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dokładnie, ja dodam jeszcze, że po grubszej stronie są dwie kropki, dzięki czemu nieda się pomylić

PS. pamiętam, jak mój kolega pierwszy raz poszedł na ryby, i w jaki sposób nabił robaka, otóż nabił robaka na haczyk od grubszej strony, po cieńszą, heh chyba nie musze mówić, że robak długo nie pociągnął, jak mój drugi kolega ( który już dłużej łowił ) to zobaczył, to ze śmiechu o mało niepadł :lol: , ale w sumie to nie była wina kolegi, bo nikt go niepoinstruował, bo się wydaje, że założenie robaka to taka błacha sprawa, ale każdy musi ten sposób jednak poznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja myślę że w tej akurat kwestii nie ma jednej słusznej teorii. Ja np. na białe łowię tak, że daję zawsze dwa, albo trzy i nie przebijam ich od grubszej strony tylko mniej więcej po środku. Ładnie się wiją i zasłaniają hak. Jeśli tylko nie wbija się go na hak wzdłuż powinien pozyc długo. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze kilka pierwszych robaków nabijam tak jak to opisał tomek natomiast ostatniego nabijam od cieńszej strony i resztę jego "tłowia" nadziewam na grot w taki sposób aby haczyk był jak najmniej widoczny. Polecam taką metode jedynie przy stosowaniu większych haczyków, rozmiarami przekraczjącymi "10". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

i za dupkę czyli w grubą skórę na tępym końcu (ale płytko , żeby soku nie puścił !!! ) i przez całoś od dupki do ryjka (wewnątrz)

i tak i tak dobrze - zależy od warunków w danym dniu i łowisku i gatunku ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Jeżeli masz troche wiekszy haczyk to mozesz kilka robaków nabic, i tak jak juz kolega Kalgon napisał GŁOWA jest tam gdzie jest jedna czarna kropeczka, a TYŁ tam gdzie dwie czarne kropeczki. A nawet jak masz mały haczyk to nabij tyle robaków ile sie zmiesci, tylko bez przesady.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za dupkę czyli w grubą skórę na tępym końcu (ale płytko , żeby soku nie puścił !!! ) i przez całoś od dupki do ryjka (wewnątrz)

i tak i tak dobrze - zależy od warunków w danym dniu i łowisku i gatunku ryb

Miron, co to za podpis? :roll:

Sorry, ale jestem minimum co 2 dzien na rybach, a komputer chodzi caly czas :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ja właśnie, gdy mam cieńki haczyk, to białego nabijam od razu pod skórką, wzdłuż, ale tak z 2 mm od dupy i 2mm od głowy żeby żył, najważniejsze jest by z niego "nie wyciekło" bo wtedy robak zaraz umiera i mamy martwego robaczka na haku. w ten oto sposób prawie cały robak jest na haczyku i żyje, nie ma wystających końców zabardzo, żeby ryba ściągnęła, nie ma siły - musi wziąć z haczykiem.

fakt faktem bardzo długo opanowywałem tą technikę nabijania robaków, czasem też się zdaży, że pójdzie z niego ten biały płyn, więc trzeba dać nowego ale w zdecydowanej większości wypadków, często nawet po braniu i rybie, robaki w ten sposób nabite jeszcze żyją.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie, gdy mam cieńki haczyk, to białego nabijam od razu pod skórką, wzdłuż, ale tak z 2 mm od dupy i 2mm od głowy żeby żył, najważniejsze jest by z niego "nie wyciekło" bo wtedy robak zaraz umiera i mamy martwego robaczka na haku. w ten oto sposób prawie cały robak jest na haczyku i żyje, nie ma wystających końców zabardzo, żeby ryba ściągnęła, nie ma siły - musi wziąć z haczykiem.

Ja robaki zakładam tak samo i jest ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.