Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Martówka - Toruń


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj dowiadywałem się w PZW do kogo należy tzw. Martówka będąca w Parku Bydgoskim. Dowiedziałem się, że do Urzędu miasta i nie trzeba opłacać żadnych składek. Zamierzam tam się niedługo wybrać. Czy ktoś już tam łapał? Jakie ryby biorą?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Byłem dziś tam na spacerze :) Ogólnie ryby tam są. I to rozmiarami mogą niejednego wędkarza zaskoczyć. Co prawda podczas cieplejszej pogody widać spore grono wędkarzy (zapewne nie posiadających opłaconych składek PZW).

Występujące tam ryby. Generalnie trafić może się wszystko. Do tej wody podczas powodzi trafia z pobliskiej wody praktycznie każda rybka. Z tego co widziałem miejscowi łapią głównie drobne płotki, okonki. Kolega w ciągu dwóch dni w zeszłym roku złapał tam kilkanaście dużych karasi i kilka linów. Potem się wyniosły :D:D Na tym łowisku łapał tylko kilka razy wiele lat temu za małolata. Oczywiście podczas spacerów podglądam miejscowych ze względu na to, że zawsze zwracam uwagę "co w trawie piszczy" :D:D

Jeśli interesują was wody o podobnym charakterze to najprawdopodobniej jest taką również Kaszownik. Proponowałbym jednak tą informację zweryfikować np w PZW bo nie wiem czy coś się czasami nie pozmieniało. Po prostu takie tematy już mnie nie interesują. Staw położony praktycznie w centrum miasta. Właściwie jest to wręcz mini zbiorniczek zaporowy :twisted:

Z ryb występujących. Były szczupaki, okonie, karasie, liny. Kiedyś spuszczono praktycznie całą wodę i płynęła tylko w starym korycie Baszka. Na błocie leżało wówczas kilka naprawdę sporych kleni (spokojnie takich ponad 2 kg). Ale to było kilkanaście lat temu. Za małolata bywałem tam często bo mieszkałem blisko tak więc to było najbliższe łowisko gdy nie chciało się iść nad Wisłę.

Niemniej jednak szansa na większą rybę według mnie jest w Martówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ostatnim czasie dwa wypady na Martówkę. Pierwszy w sobotę 21 kwietnia, w godz. 10 - 13. Wynik: jedna mała ukleja.

Kolejny wypad był wczoraj w godz. 15 - 17:30. Malutka ukleja i wzdręga + mały szczupaczek, który wziął na czerwonego robaka i który był atakowany przez sztukę ok. 50cm, który zawinęła przy samym brzegu :sad:

screen360.jpgscreen361.jpgscreen359f.jpg

Oczywiście rybki wróciły do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.