Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cholerzyn


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, był ktos juz w tym roku może ?? Ja wczoraj rozpocząłem sezon, złowiłem jednego tęczaka, 2 spadły podczas holu. Oprócz tego miałem okonia trydziestaka i z 6 uderzeń, których nie zaciąłem. Ładna pogoda, piękna woda lodu nie ma ponoc dopiero od paru dni. Z tego co wiem to w tym tygodniu ma byc zarybianie. Moze ktoś miałby ochote na wspólny wypad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

w przyszły weekend jak pogoda dopisze na pewno zajrzę bo po połowach kropków na Dłubni i Szreniawie mam ochotę na miłą odmianę i jakiegoś "większego" tęczaka:-)

bumtarara na co łapałeś (obrotówka czy wobler), próbowałeś łapać gdzieś oprócz "pod budą"? nie wiesz czy od strony taśmociągu ochrona przegania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, był ktos juz w tym roku może ?? Ja wczoraj rozpocząłem sezon, złowiłem jednego tęczaka, 2 spadły podczas holu. Oprócz tego miałem okonia trydziestaka i z 6 uderzeń, których nie zaciąłem. Ładna pogoda, piękna woda lodu nie ma ponoc dopiero od paru dni. Z tego co wiem to w tym tygodniu ma byc zarybianie. Moze ktoś miałby ochote na wspólny wypad ?

Spinning czy mucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zaraz po zejściu lodu na brązowego twisterka złapałem sandacza 62 cm:-) te niezacięte uderzenia to pewnie okonki których jest tam od cholery i jeszcze troszkę:-) ja w zeszłym roku łapałem na wiosnę na woblery a na jesień na obrotówki i miałem dobre efekty:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na stronie wpuścili 350 szt o łącznej wadze 120 kg czyli średnio 0,35 kg:-(( kiedyś wpuszczali takie nawet powyżej kg:-)) obawiam się że rybki nie zdążą urosnąć zanim zostaną wyłapane:-(((

z resztą jaki sens wpuszczać rybki poniżej 30 cm skoro regulamin łowiska mówi że każdą złapaną rybę trzeba uśmiercić i jest zakaz wypuszczania... sztuki niewymiarowe można wypuszczać ale ryby niepotrzebnie się kaleczą:-( poza tym na łowisku jest mnóstwo sandaczy i sporo sumów które tylko czekają na takie pstrążki:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sumy to ryby troche z innej strefy, nie powinny raczej polowac na pstragi. A zarybienie troche nietrafione jesli jest tak jak mowicie, trzeba bedzie lowic na wieksze przynety, moze ograniczy to brania mlodziezy :P jutro jade, jesli tylko pogoda mnie nei zniecheci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz linka do sumów złapanych na Cholerzynie w wakacje (są fotki)

http://cholerzyn.blogspot.com/2011/07/lipiec-sumow.html

, rozmawiałem z kierownikiem łowiska i pamiętam jak mówił że sumy miały w brzuchach pstrągi. Tydzień po tym na Cholerzynie zrobili akcję sum i próbowali je odłowić na filety z ryb zawieszone na lince przyczepionej do butelki która pływała jako boja... nie udało się za to złapał się jeden sandacz:-))

także w wakacje kiedy pstrągi nie żerują tak intensywnie ze względu na wodę zawsze można poszukać sandaczy i sumów których tam nie brakuje:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Wczoraj odwiedziłem Cholerzyn dla odmiany od ostatnich wypadów na Dłubnię, Szreniawę czy Biały Prądnik...

rybki brały znakomicie, komplet miałem już po 2 godzinach, wszystko na woblerki imitujące małego potokowca

jedyny minus to wielkość rybek, każda po 30 cm:-((

rybki zdrowe i waleczne, można połowić, niezła zabawa:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

dzisiaj przekonałem się na własnej skórze:-) nie było tak źle, dwa wyciągnąłem na brzeg (oba około 30-33 cm), jeden większy spiął się przy brzegu i miałem jeszcze ze 3 brania ale zaraz po zacięciu puściły:-( wszystko na wobka, muszkarze z tego co widziałem nic nie mieli:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam znajomego , który zna to łowisko jak własną kieszeń. Populacja z tego co mówi jest spora jak i ...szczupaka , którego większość uważa ,za niewystępującego na tym zbiorniku. Tak naprawdę jestem zdumiony populacjami i rybami występującymi na tym akwenie. Podobno bez lodzi nie am o czym teraz tam gadać. Fakt teraz to już jest duzy akwen i jest trudniej i bardziej dziko ale w tym jest cala frajda.

Sam mam ochotę zacząć tam jeździć i właśnie głownie na lód i na drapieżnika ( sandacza) na koguta tylko mam problem zebrać te 500 (bo dniówki można sobie...) , ale chyba zacznę dopiero od następnego roku.... Korci mnie strasznie aby tam zacząć jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos może w tym roku stycznosć z sandaczem w tym roku na Cholerzynie, albo wie jak się przedstawia populacja tej ryby?

Zaczynam brać pod uwage łowienie z opadu na Cholerzynie bo Wisła coraz bardziej rozczarowywuje...

Ja sie w tym roku przymierzam do rocznej opłaty na Cholerzyn, co z tego wyjdzie zobaczymy :P Ale jeśli mi sie uda to planuje w zimie ( jak tylko będzie) pochodzić na lodzie za pstrągiem, pięknie walczą na podlodówce, a w czerwcu porzucac za sandaczem, wydaje mi się, że tam prędzej ładnego sandacza upoluje niż na Wiśle. Na Cholerzynie bardzo rzadko ktoś poluje na sandacza, licze że uchowały sie jakies sztuki. Także można się umówic na jakis wspólny wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławik tylko w okresie letnim, jakby tak teraz wszyscy zaczęli spławikować to te pstrągi zniknęłyby w 1 dzień. Zmiany na dobre choć 600zl to jest naprawdę znaczna kwota. Ja ostatnio mizerne wyniki na Cholerzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos może w tym roku stycznosć z sandaczem w tym roku na Cholerzynie, albo wie jak się przedstawia populacja tej ryby?

Zaczynam brać pod uwage łowienie z opadu na Cholerzynie bo Wisła coraz bardziej rozczarowywuje...

Ja sie w tym roku przymierzam do rocznej opłaty na Cholerzyn, co z tego wyjdzie zobaczymy :P Ale jeśli mi sie uda to planuje w zimie ( jak tylko będzie) pochodzić na lodzie za pstrągiem, pięknie walczą na podlodówce, a w czerwcu porzucac za sandaczem, wydaje mi się, że tam prędzej ładnego sandacza upoluje niż na Wiśle. Na Cholerzynie bardzo rzadko ktoś poluje na sandacza, licze że uchowały sie jakies sztuki. Także można się umówic na jakis wspólny wypad.

To jest nas dwóch.Mam identyczny plan i chce go wprowadzić w życie na samiutkim początku stycznia. A co do zmian jestem za nimi i jest duże prawdopodobieństwo ,że będę tam bardzo częstym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.