Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Balaton - Jelenia Góra


kadzis

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W tym roku jeszcze nie byłem (brak czasu) ale ogólnie ja tam jeżdżę za uklejką.Jest tu podobno szczupak.Z białej ryby to leszcz, karp, wzdręga,płoć. Ludziska widzę mają gruntowe zestawy siedzą za karpiem,leszczem,ze spławikami mało kto szaleje.Większość wędkarzy siada z lewej strony patrząc na staw od ulicy lub naprzeciw ulicy pod lasem.Od strony jezdni to tylko jak miejsca nie ma.Z prawej strony nie ma co siadać w weekendy jak jest pogoda bo tam bydło przyjeżdża na grila.

Po opakowaniach (cholerni brudasy)można stwierdzić ze biały ma rację bytu tam w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Miałem właśnie dwie wyprawy na ten zbiornik :) I obie miło Mnie zaskoczyły jak na początek sezonu i nowe miejsce :D

Na pierwszej z nich ze znajomym nałapaliśmy kilka linków dosłownie linków bo ich wielkość mieściła się w granicach 18-27 cm, oraz jeden fajniejszy złowiony ku mojej ucieszę przeze Mnie :P który miał 30 cm ( były to pierwsze moje liny dlatego tez i radość większa) :D Do tego jeden nie duży leszczyk około 22 cm.

Druga wyprawa która odbyła się dziś przy ciężkich warunkach (deszcz mrzawił, wiatr delikatnie przeszkadzał i było dość zimno) dała dość niezłe efekty ale i do myślenia :)

Nie mogłem odpędzić się w pewnym momencie od płoci fakt małych ale zwiększenie ilości przynęty na haczyku, poprawiła długości wyławianych sztuk...ale to nie wszystko. Ku mojemu zdziwieniu...złapałem pstrąga na tym zbiorniczku czego wogóle się nie spodziewałem :D Pstrąg miał 23cm ale jako, że był to całkiem fajnie zbudowany młodzian i że łowię na bata to dał mi trochę radości :)

Na zakończenie swojej wyprawy złapałem leszczyka 30 cm więc jak na rozpoznanie terenu chyba dobry wynik :)

NA pewno większe ryby też przyjdą wraz z lepszą pogodą i moim doświadczeniem, które muszę nabyć na tym zbiorniku.

Pozdrawiam :)

pawel332, dzięki za odpowiedź i czekam na Twoje dalsze wpisy z wypraw z tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki a tym pstrągiem to mnie zaskoczyłeś

w sumie ja do tego łowiska jestem troszku zrażony(za dużo ludzi jak dla mnie) jadę odpocząć a nie cały dzień wysłuchiwać bydła jak się drą.Na szczescie jeszcze jest zimno to ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że jak jest ciepło to od razu się ludzie zlecieli...ja byłem w Mniej atrakcyjną pogodę więc nie było tłumów...

No znajomy też mówił,że zaskoczony jest że pstrągiem tam jest...ale sądzę, że to jeden z kilku wpuszczonych przypadkiem tam sztuk...inni wędkarze może tam wpuścili itp.

A co pawel332, wiesz o linie na tym łowisku??? Sporo go czy z kolegą nam się udało przypadkiem złowić te parę sztuk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu tam Lin chodzi duzy naprawde tylko trzeba byc cicho i jak wiesz jak bydlo sie zjedzie to niema co liczyc na Lina duzego. W tam tym roku kolega z gruntu wyciagnal 35 - 37cm lina. Bylismy tam od strony pierwszego zjazdu po lewej i tam z gruntu. Ja tam z kolega jezdze dosc czesto. Duzo ploci i leszczykow karpiki sa male i duze takie do 1.5kg cieszko zlapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to w sumie dobra wiadomość...tyle że ja byłem własnie jak mówisz po tej stronie jak jest pierwszy zjazd...tam sa fajne krzaczki i tam łowiłem...ale jak mówisz jest dużo ludzi w niektóre dni weekend i słoneczko, więc od razu o ładnego lina trudniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybralem sie jeszcze kilka razy na Balaton...i z roznymi efektami....

Na dwóch wyprawach nie mogłem się odpędzic od linków...mimo, ze sasiedzi nie mieli takiej radochy :P

Innymi razy niestety trochę gorzej było ale z pustym kijem nie zakończyłem wędkowania.

pawel332 co do pstrągów... to zasięgnęłem języka przy rozmowie z jednym Panem i powiedział mi że balaton został zarybiony pstrągiem...niestety jak mówił to nie zdoła on chyba dorosnąć (wielkosci tyc kropkowańców nie przekraczają 25 cm) bo "wędkarze" w kilku miejscach wyławiają ponoć nawet masowo te kurduple i zabierają tak więc chyba los tej rybki na tym stawie jest przesadzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo teraz ta leniwa straż to pilnuje rzeki w wojanowie do tych zawodów co mają być i nigdzie ich nie zobaczysz.Ale ostatnio policja z wedkarzami złapała właśnie na balatonie typa co miał 3 niewyiarowe szczczupaczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha...no za czesto nie sa ja bylem kilka razy i to dzień po dniu i nie widziałem żadnego strażnika. Ale wędkarze obok mówili, że ich sprawdzili i się do jakiejś pierdoły przyczepił :/

I w ogóle jakiś niemiły gość niby chodził...cwaniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prawda jest tak ze to są lenie jadą tam gdzie łatwo sprawdzić łowisko ,podjeżdżają nad samą wodę i obskoczą staw lub żwirownie w krótką chwilkę i mają zaliczone.A na Wrzeszczynie czy Pilichowicach (ten sam zbiornik) jest za trudno aby łazić to łodzią pływają ale też bardzo rzadko.A ponieważ będą u nas miedzynarodowe zawody spiningowe to na wpuszczali ryby do rzeki na tym odcinku i teraz to praktycznie tam przesiadują.Swoją drogą to jest kpina bo co władze pzw chcą pokazać że taka wspaniała (rybna) rzeka jest u nas- :lol::lol::lol: śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. I tak to jest... pilnują ale nie tego co trzeba :evil:

Ech szkoda nawet palców strzępić na klawiaturze na ten temat.

A co jeszcze mozesz mi powiedzieć o balatonie...może masz jakieś inne źródła - znajomych którzy tam łowią. I może coś wiesz o wojanowie??? założyłem temat o tej żwirowni zapraszam do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.