Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zabierzów Bocheński (Niepołomice k/Krakowa)


buncio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponownie udostępnione jest do wędkowania, znane Krakusom, stare dobre łowisko przy Puszczy Niepołomickiej. Kiedyś prowadzone przez koło PZW z Niepołomic, obecnie posiada prywatnego właściciela.

Miałem przyjemność wykonać inweteryzację ichtiofauny jesienią zeszłego roku. Przyjemność, bo rzadko spotyka się tak bogaty rybostan w tego typu zbiornikach. Stare, zdziczałe ryby. Kapitalne sumy, duże karpie, sporo sandacza, szczupaka i węgorza. Ładne liny, przyzwoite okonie i płoć. Stawy zostały dodatkowo zarybione karpiem, szczupakiem, jesiotrowatymi i łososiowatymi (tęczak i palia). Przy czym te ostatnie w dużych ilościach. Dla lepiej łowiących, nie ma problemu ze złowieniem kilkunastu tęczaków i pali w ciągu kilku godzin. Tęczaki do 1,5 kg, palia 0,4-0,8kg. Na muchę czy delikatny spining jest dobra zabawa.

Bierze już karp z jesiennego zarybienia (1,5-2,5 kg).

O ile mały staw (4 ha) został bardzo mocno zarybiony karpiem i nie ma tam problemu ze złowieniem ryby, o tyle duży (ponad 20ha) zachował swój „dziki” charakter.

Kilka praktycznych info:

dniówka 12/15zł (w tyg/weekend)

+ zabrana ryba wg wagi (pstrąg 17zł, karp 14zł)

możliwość wypuszczania ryb, co jest rzadkością na tego typu łowiskach

Więcej informacji na stronie: http://www.lowisko-niepolomice.pl (strona wciąż w budowie, ale można doszukać się przydatnych informacji, jest mapa batymetryczna)

pozdrawiam serdecznie,

Sylwester Wójcik

http://www.ekspertyzy-rybackie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzisiaj odwiedziłem ten kawałek wody i mogę potwierdzić że złowienie 10-15 Tęczaków ok 50cm to nie problem jest też spora Palia i dużo Szczupaka, na mniejszym jeziorku pięknie brały Karpie(takie całkiem spore 2,5-3kg)

ps: cena 1kg Pstrąga: 17pln

ogólnie fajnie ale osobiście wolę przejść kilka kilometrów niedostępnej wody bez brania czając się przed ostrożnymi potokami więc chyba nie dla mnie ...ale...

pewnie tam jeszcze wdepne z grillem i kilkoma piwkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej! A czy mógłbyś (albo ktokolwiek znający to łowisko) napisać coś więcej o warunkach na łowisku? Interesuje mnie głównie dojście do wody na stanowiskach (grząsko, stromo, krzaki, podest etc.), gęstość rozlokowania stanowisk, zwyczajowa frekwencja w weekendy, ale także ogólne warunki dla połowu ryby spokojnego żeru z gruntu. Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość embryo
byl ktos tu ostatnio na rybach, warto sie wybrac?

Byłem ostatnio dwa razy: raz na dużym, raz na małym stawie. Na dużym pracował leszcz ok. 1 kg i niewielka płoć, na małym karp 2,5-3 kg. Jak ktoś lubi taką zabawę, to wybrać się warto.

Ktore miejscowki sa dobre?

Te z dala od pomostów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sam sobie odpowiem bo byłem dziś.

Po małych problemach rano wyjechałem o 7.30, zajechałem około 8 i od razu uderzył we mnie żar z nieba. Po uiszczeniu opłaty poszedłem na pomost gdzie powitały mnie duże.....mrówki. Przeszedłem na pomost obok gdzie było ich trochę mniej ale nadal dawały się we znaki. Zarzuciłem spławik i zająłem się spinningiem. Po 4h żadnego brania na dużym stawi a na mały nie miałem ochoty iść przez te mrówki i żar z nieba.

Wracałem do domu ze spalonymi plecami.

Nie skreślam tego łowiska bo miejsce bardzo fajne i muszę się tam wybrać w innym terminie i o normalnej godzinie. Presja jest dosyć mała bo wpisywałem się jako 18 a doszło może z 5 osób. Wkurzający był Pan na quadzie który sobie jeździł miedzy stawami, wprawdzie na niskich obrotach ale nie było to fajne z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem ostatnio, karpie mają chyba tarło bo nie brały, natomiast leszcze do 45 cm brały i złowiłem kilka,,,, ponad miesiąc temu byłem tam ze spinem, złowiłem kilkanaście pistoletów i tęczaka 45 cm i 1,2 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.