Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szkoła dla nowicjuszy


SebastianS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujacym wedkarzem. No znaczy sie łowiłem u znajomego pstrągi na stawie hodowlanym. Łowiłem mu ryby do smażalni. Ale to nie to samo bo na hodowlanym to co 5 min pewne branie i zaczyna mnie to nudzic :neutral: Chciałbym spróbowac na stawach dzikich. Mógł by mi ktos napisac pare podstaw łowienia na grunt?? Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj! Przedewszystkim uzupełnij profil.

1. Dość mocna wędka, kołowrotek z conajmniej 150 metrami żyłki 0,25.

2. Na żyłkę zakładasz sprężynę (najlepiej dociążaną na rurce) lub koszyczek zanętowy

3. Dalej idzie stoper- do kupienia w sklepie lub np. koralik. Potem wiążę węzeł przyponowy na którym opiera się stoper.

4. Robisz przypon i zakładasz go na wcześniej zrobioną pętelkę na żyłce głównej.

5. Przypon nie musi być długi. Ja stosuję od 10-15 cm. Haczyk zależy od przynęty i ryb które chcesz łowić.

6. Branie może sygnalizować np. "bombka"+sygnalizator elektroniczny albo drgająca szczytówka.

To tak w duuużym skórcie. Poczytaj wszystko co jest na forum i jak będziesz miał pytania to wal śmiało. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.