Skocz do zawartości
tokarex pontony

Straduń koło Trzcianki


dobrodziej1983

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witaj, dobrodzieju, ja trochę tam łowiłem i mój dziadek też. W jeziorze występują takie ryby jak płoć, leszcz, węgorz, szczupak, okoń i ogromny lin. Mój dziadek łowi tam wielkie płocie głownie na pęczak (mam nadzieję że lubisz i łowisz na pęczak). W ogóle to jezioro jest dość specyficzne i ryby biorą na dość nietypowe przynęty. Nieraz zdarzało się że łowiłem okonie na boczny trok, miałem branie chwila walki i spad. nie wiedziałem dlaczego tak się dzieje bo używam dobrego sprzętu miedzy innymi chyba najlepszej wedki do łowienia konger WC tango. Kiedyś zagadka się wyjaśniła gdy złowiłem ponad kilogramowego okonia i puscił przynętę tuz przy pomoście, okazało się że okoń uderzył i trzymał ołowianą oliwkę. Wtedy przestałem zbroić twisterki i zacząłem zbroić ołów. Wtedy przestały mi spadać okonie i zacząłem wyjmować naprawdę wielkie sztuki. Na lina dobre wyniki przynosi DS, ale trzeba dobrze podnęcić. Brania są dobre jak odpowienio wybadasz łowisko i aktualne preferencje linów. Zawsze jak złowię lina mówię ale prosiaczek daję mu buziaka. Jak pływam łódką za szczupakami zdażały mi się jako przyłowy liny na spining. Raz miałem przypadek że ogromny lin podczepił się a ogon i gdy miałem go przy łódce to powiedziałem AAALLLEEE LINNNN ALLLEEE LINISKO. Niestety machnął ogonem i było pozamiatane.

Węgorze pieknie biorą szczególnie gdy księżyc w pełni i deszcz pada najlepiej jak jeszcze jest bezchmurne niebo. Kiedyś tak złowiłem swojego największego wegorza 47cm a mój kumpel złowił też takiego 44cm, dasz wiare jednej nocy dwa wegorze.

Acha i jak masz duży samochód np. caddy czy coś takiego (bo ja taki mam) to jak jade rekre4acyjnie to biore wszystkie wedki i wszystkie kolowrotki bo mam duzo miejsca w samochodzie. I czasem biore od kumpla jeszcze bat bo sam mam kiepski jaxsona taki najtańszy co to wiara na allegro go za darmo oddaje. Średnia głębokość to jakieś 3,2m a najgłębiej jest jakies 6m

mam nadzieję że trochę pomogłem jakby coś to pytaj. mozesz na priva jak wiesz jak to zrobić.

pozdro i polamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mephir, mephir -wypij kefir. Choć jestem prawie pewien ,że masz ADHD , bo tak chaotycznie piszesz to dzięki za twe rady.. Byłem na Straduniu w weekend majowy, tak jak planowałem. Łowiłem z pomostu i też z łódki. Jak to mówią tylko z łódki dobre skutki a z pomostu kupa chwostu.. Hehe Z łódki nie ma lipy i po wytrałym biczowaniu, dopadłem WIELKIEGO OKONIA, nie wiem ile miał dokładnie bo szybko go wypuściłem, bo nie morduje ryb i nie łowie na 3 wędki... Takie mam zasady od kumpla mojego dziadka który mnie zabierał na ryby- Pana Henia Wracając do Okonia był 2 razy większy od tych co Ty łowisz.. hehe Na bata nie łowiłem, bo trzeba było rzucać daleko, bo od północy płytko dość jest. Mam super odległościówkę Konger Cobra i bardzo nią daleko zarzucam. Połowiłem płocie wzdręgi i krąpie, ale bez szaleństw. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyganiał jeden drugiemu, że pisze chaotycznie... Dobrodziej, ty piszesz jeszcze bardziej chaotycznie. A te twoje przechwałki to już przegięcie.

Na Straduniu nie łowiłem, choć znam dobrze inne jeziora przy Trzciance. Znam Ludzi, którzy łowili na Straduniu i wiem, co tam pływa. Złowienie JEDNEGO dużego okonia w ciągu kilku dni z łodzi to nie jest powód do dumy, raczej do wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrodzieju, co to za poziom, starałem się Ci coś podpowiedzieć a Ty mnie obrażasz? "mephir, mephir wypij kefir"????co to kurde ma być???? Obrażasz wszystkich którzy Ci pomagają, czy tylko mnie? Gdzie ja Ci napisalem że masz łowić na trzy wędki, tłumaczy się winny, Ty "zakamuflowana opcjo mięsiarska", pewnie zamrażalnik masz pełny ryb!!! Poza tym widziałem Twoje zdjęcia i podpis ogromna płoć, to jest krąp!!! nie umiesz odróżnić gatunków ryb???? może to nie był okoń tylko niewymiarowy sandacz?! Kto Ci wydał kartę wędkarską????? Zdawałeś egzamin, czy kolega taty załatwił?

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam wszystkich Kolegów Wędkarzy. Panowie proszę o pomoc!! Czego można spodziewać sie po tym akwenie a dokładniej informacji dotyczących wędkowania jaką wybrać metodę i jakie ryby znajdują sie w tym łowisku.

 

Dziękuje z góry za wszystkie infomacje Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 28.08.2019 o 14:45, ziewnol napisał:

Witam wszystkich Kolegów Wędkarzy. Panowie proszę o pomoc!! Czego można spodziewać sie po tym akwenie a dokładniej informacji dotyczących wędkowania jaką wybrać metodę i jakie ryby znajdują sie w tym łowisku.

 

Dziękuje z góry za wszystkie infomacje Pozdrawiam.

Wszędzie tam, gdzie gospodarzy WOW Rybak, raczej nie należy spodziewać się wielkich sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.