Skocz do zawartości
tokarex pontony

1 maja już niedługo- jaka metoda ?? jakie przygotowania??:)


Gość mikado90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikado90

Hej już niebawem nadejdzie 1 maja, a jak wiadomo sezon szczupakowy:) zatem może każdy podzieli się swoimi sposobami na szczupłego i miejscówkami :)

Ja osobiście planuje żywca ale jak nic się nie ruszy na żywca to trochę z pewnością pomłócę spinem :D Pojadę pewnie na starosiele(Dubienka) starorzecze Bugu piękne dzikie wymarzone miejsce na drapieżnika ale i nie tylko :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jaki tam szczupak? Mam w głowie tylko bolenie :razz: Sezon jak co roku rozpoczynam u siebie na Wiśle. Dzisiaj byłem z kijem na małym rekonesansie i przy okazji zajrzałem też na boleniowe bankówy sprawdzić czy bolek sie pokazuje ale nie zaobserwowałem żadnego ataku. Żeby nie było podtekstów łowiłem na małe przynęty próbując przechytrzyć klenia ale bez rezultatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania? Przygotowany to ja jestem od jakiegoś miesiąca :mrgreen: Z jednej strony fajnie, że zaczyna się bynajmniej dla mnie typowo spinningowy sezon (tym bardziej, że w moim okręgu w kwietniu jest zakaz połowu okonia), ale z drugiej jak pomyślę o 1 majowym "biciu" szczupaka to :???: . Podczas ostatniego wypadu na płotki już słyszałem jak się dziadki na "kaczedzioby nastawiają".

Ja osobiście zamierzam uderzyć w miejsca gdzie, powinienem mieć w miarę luz nad wodą. Wprawdzie mam jedno fajne łowisko pod nosem, ale wiem, że 1-go będzie tam jak na zawodach - masa ludzi. Dlatego na początek wybieram mniejsze trudniej dostępne jezioro, gdzie trzeba dojechać kilkanaście kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multik smarniety , nowa pleciona ... i kotwice w sliderach i poperach naostrzone :) płytka zatoka liczne trzcinowiska i woda jak kryształ ... i widok szczupaka który atakuje z zaciekłoscia pod powierzchnia , widok niezapomniany !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikado90

jak jak wyskoczę ze spinningiem to z paproszkiem bo ostatnio mam na niego więcej szczupaków niż okoni i to ładne sztuki się trafiają;p a hol takiej 60 cm na takim lightowym sprzęcie to dopiero frajda :D wtedy liczy się technika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szczupaków może jeszcze da radę dołączyć klenie i pstrągi na muchę . darekp , co masz na myśli ?
Od kilku lat 1 maja nie złowiłem szczupaka,więc może jakieś sugestie co do miejsca połowu.Czas przerwać złą passę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja tak samo jak wy koledzy nie mogę już doczekać się 1 maja ;). Łódeczka, ja, jeziorko i 2 pudełka nowych gum co myślę że przez cały rok nie uda mi się ich wszystkich wypróbować.

Nic tylko kanapki w garść i poszedł od rana do wieczora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.