Skocz do zawartości
tokarex pontony

Drapieżnik Z Gruntu Na Jeziorze, Na Co Łapać, jaki zestaw?


toko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Na wstępie powiem ze umiem łowić tylko na grunt, do tej pory łowiem na robaki, kukurydze i kulki proteinowe.

Zapragnąłem sobie sprobowac złowić drapieżnika. Wiem że spining jest lepszy,ale mam wedki gruntowe tylko.

Przeczytalem że na grunt drapieżnika można łowić na żywca jak i na martwą rybkę. Jednak ja łowie głownie na jeziorach , stawach, i przeczytałem że na żywca w takiej wodzie, nie ma sensu (poprawcie jeśli się mylę).

I teraz zostaje martwa rybka, (opcja rosówka) lub ewentualnie coś innego , jeśli tak doradźcie co ..

Znalazłem 2 opisy zestawów gruntu na martwą rybkę.

1.

http://www.fishing.org.pl/content/attachments/2653d1297847952-20101013364.jpg.html

2.

http://muskie.home.pl/img07/sangrunt.jpg

1. Który sposób lepszy, albo moze sa jeszcze lepsze? Oczywiscie chodzi mi o rzucanie z brzegu a nie wywóz .

2. Czy żywiec ma sens z gruntu na jeziorze?

3. Na co można jeszcze łowić z gruntu drapieżnika?

dzieki wielkie za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

TOKO jeżeli łowiłeś na grunt na jeziorach to nic prostrzego jak zrobić przypon około 2m,to znaczy oliwka 15gr,przypon 2m dowiazujesz do niego przypon na szczupłego ,haczyk lub kotwiczka jak wolisz no i rybka na hak i do wody,wedkę kładziesz na sygnalizator ,piwko siadasz w fotel i czekasz,po 10, 15 minutach zwijasz kilka metrów żyłki no i znowu czekasz .Jeżeli nic się nie dzieje to zestaw żucasz w inne miejsce,w ten sposób złowiłem kilka fajnych sztuk ,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać to korek jest ciądnięty z prądem rzeki ,bynajmiej tak pokazuje strzałka i to raczej jest na rzekę,zakładając martwą rybkę na jeziorze w ten sposób to bedzie wisiała i raczej niezda egzaminu ,chyba ze sie myle.może ktoś z kolegów tak łowił to niech mie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zestaw nr 1 jest najprostszy i najlepszy. Sam taki stosowałem latami. Z niezłymi efektami. Na muliste dno stosowałem ciężarek 30 do 80g z rurką antysplątaniową (taką jak przy feederze). Jedyną różnicą w "moim" zestawie był przypon. Prawie zawsze używałem plecionki. Ze stalką sandacze bardzo kaprysiły, węgorzom przypon nie robił żadnej różnicy.

Ale niestety czasem potrafił walnąć szczupak i zwykle kończyło się to odcięciem.

Osobiście na sandacze polecam zestaw ze spławikiem. Grunt ustawiasz tak aby żywiec czy trupek był 30 do 50 cm nad dnem. Zostawiasz otwarty kabłąk, na wędce zawiązujesz gumkę recepturkę i wkładasz pod nią żyłkę i gitara :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

dzieki za pomoc.

Mam pytanie, prosze o wyrozumialosc, ale mailem do czynienia tylko ze zwyklymi przyponami. Kupilem przypon wolframowy i nie mam pojecia w ktorym miejscu on powinen być zamotnowany i jak :)

Bo ten przypon z jednej strony ma agrafke a z drugiej kretlik, a jak ja mam hak lub kotwice do tego zamontować?:) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

dzieki za pomoc.

Mam pytanie, prosze o wyrozumialosc, ale mailem do czynienia tylko ze zwyklymi przyponami. Kupilem przypon wolframowy i nie mam pojecia w ktorym miejscu on powinen być zamotnowany i jak :)

Bo ten przypon z jednej strony ma agrafke a z drugiej kretlik, a jak ja mam hak lub kotwice do tego zamontować?:) dzieki

Hak czy kotwice zapinasz do agrafki a drugą str. czyli krętlik wiążesz do żyłki ,

wydawać by się mogło że to żadna filozofia ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czerwony Diabeł - gdzie łapałeś na taki zestaw, na jakim łowisku?

Jak łapiecie na całą zdechłą rybę czy np. filet bez łba i flaków?

Nigdy tego nie próbowałem, aż chyba pora to zmienić :-)

Szczerze mówiąc ja często używałem przyponu z plecionki do spiningu i mi nigdy szczupak nie przegryzł - pewnie szczęście miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.