Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeczna wypuszczanka


buszmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Poszukuję kołowrotka(centerpin) do w/w metody , czy jest może w PL jakiś sklep oprócz Allegro gdzie można taki kołowrotek zdobyć? Przeważnie na mojej rzece stosuję tą metodę do połowu płoci , obecnie stosuję z normalnym kołowrotkiem ''spiningowym'' ale już tak ok. po 30m żyłka czepia mi się o szpulę i muszę zwijać zestaw. :sad: Jak nawinę więcej żyłki na szpulę to znowu , sama potrafi się odwijać i się plącze.Stosuję wędkę odległości ową 3,90 spławiki typu stick , ''bombki''z grubą antenką , dociążam to przeważnie jedną oliwką,łowię na ciasto lub pszenicę .Żyłka pływająca w kolorze fluo tak aby była widoczna-polecam tę metodę na płytkie zarośnięte rzeczki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Probowales w sklepach ze sprzetem muchowym? Poszperalem z ciekawosci w internecie i jedyne co udalo mi sie znalezc to ebay w wersji polskiej. Nie ograniczaj sie do Polski, swiat jest maly i mozna znalezc cos ciekawego za mniejsze pieniadze.

Trafilem ciekawy artykul o tej metodzie lowienia. Warto poczytac, zainteresowalem sie i chyba sam sprobuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Muszę zapytać brata który kiedyś miał wędkę muchową i łowił tak klenie na rzece,czy ten kołowrotek to to samo ? Kołowrotki ze szpulą stałą do tej metody się nie nadają , a na mojej rzece która przeważnie jest płytka i mocno zarośnięta łowienie na przepływankę czy wypuszczankę daje jakieś efekty , można też łowić na DS .Na spining to tylko teraz wiosną jak jest jeszcze mało zielska , potem już nie warto-jest płytko i zarośnięto , ryba siedzi w zielsku , najlepiej więc jest puszczać spławik w prze pławy między zielskiem można wyjąć stamtąd ładne płocie, fajnie się łowi na delikatną odległościówkę na delikatne zestawy , rzeka ma 20m szerokości więc wędka 3,90 wystarcza.Pozdrawiam.

p.s. dzięki za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam!Poszukuję kołowrotka(centerpin) do w/w metody , czy jest może w PL jakiś sklep oprócz Allegro gdzie można taki kołowrotek zdobyć? Przeważnie na mojej rzece stosuję tą metodę do połowu płoci , obecnie stosuję z normalnym kołowrotkiem ''spiningowym'' ale już tak ok. po 30m żyłka czepia mi się o szpulę i muszę zwijać zestaw. :sad: Jak nawinę więcej żyłki na szpulę to znowu , sama potrafi się odwijać i się plącze.Stosuję wędkę odległości ową 3,90 spławiki typu stick , ''bombki''z grubą antenką , dociążam to przeważnie jedną oliwką,łowię na ciasto lub pszenicę .Żyłka pływająca w kolorze fluo tak aby była widoczna-polecam tę metodę na płytkie zarośnięte rzeczki. :mrgreen:
Ja przerobiłem swój rosyjski znaczy udoskonaliłem a oto film z efektami tej pracy czyli wypuszczanka po krakowsku (-:

www.youtube.com/watch?v=ea8Hxfc8RlE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy uprawiam tą metodę od kilku lat - wypuszczanka tzw trottnig jak kto woli. Jesli chodzi o kołowrotek to na poczatek proponuje coś z dolnej półki ale bardzo dobrze wyważony, ponieważ posiada 2 łożyska(sam miałem taki na początku):

http://allegro.pl/super-kolowrotek-sheng-xt-1500-2-loz-w-wa-i2689416426.html - napewno bedzie lepszy od kołowrotka muchowego gdyż muchowe mają większe opory toczenia

Do tego najlepszą wędką bedzie nawet najtańsza odległościówka cw 5-15, ponieważ istotne jest aby wędka do tej metody miała dużą liczbę przelotek aby mokra żyłka nie przyklejała się do blanku podczas wypuszczania i nie blokowała swobodnego spływu zestawu. Fantastyczne w tej metodzie jest to, że kołowrotkiem całkowicie kontrolujemy spływ zestawu i naprężenie żyłki przez co w moim przypadku nigdy nie nastąpiło spóżnione zacięcie a ryby jakie do tej pory złowiłem to leszcze nawet duże , płotki, klenie, trafiły sie i brzany - oj działo sie aż paluszek zrobił się gorący :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! no kolego zamówiłem ten kołowrotek ,zobaczymy już niestety na wiosnę jak się sprawi - u mnie na rzece już nie bierze tzn. płotka i inna drobnica jeszcze jest,ale nie mam chęci i czasu na łowienie,a na spining po prostu nie lubię.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno odnośnie tego kołowrotka, o którym pisałem w poście powyżej.

Ja usunołem taką srebrną zapadkę po drugiej stronie kołowrotka, która blokuje obroty szpuli- została tylko trejkotka i jest cacy jak w prawdziwym centerpinie- czego to polak nie wymyśli dla obniżenia kosztów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie ten kołowrotek , w aukcji pisało że jest nowy :roll: może i jest , tylko musiał już trochę przeleżeć w pudełku , gdyż z tyłu lekko przyrdzewiał :shock: Oczywiście z ciekawości go rozkręciłem , aby zobaczyć te dwa łożyska :mrgreen: nie wiem albo ślepy jestem , albo łożysk to on nie ma! Jednym słowem lipa - ale czego można było spodziewać się po made in china :!: Wątpię aby to działało chociaż tak jak na filmiku kolegi @ przemokr. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie ten kołowrotek , w aukcji pisało że jest nowy :roll: może i jest , tylko musiał już trochę przeleżeć w pudełku , gdyż z tyłu lekko przyrdzewiał :shock: Oczywiście z ciekawości go rozkręciłem , aby zobaczyć te dwa łożyska :mrgreen: nie wiem albo ślepy jestem , albo łożysk to on nie ma! Jednym słowem lipa - ale czego można było spodziewać się po made in china :!: Wątpię aby to działało chociaż tak jak na filmiku kolegi @ przemokr. Pozdrawiam.

no to reklamuj u gościa bo mój ma te łożyska i śmiga bez oporów a jak chcesz to sprzedam ci mojego bo do mnie przyszedł Hardy conquest centerpin - tak mi się ta metoda spodobała i już ten pierwszy nie jest mi potrzebny ale uważaj bo ta choroba wciąga :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam w Nowym Roku :mrgreen: chciałbym pochwalić się ''zdobycznym'' kołowrotkiem , który mam nadzieję zda egzamin w rzecznej wypuszczance , produkcja Polska , nie jakaś Chińszczyzna , łożysk nie ma , ale chodzi dość ''płynnie'' zawsze mogę sobie pomóc kciukiem , obaczy się nad wodą :wink:

post-13680-14544973186932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 years later...
O 14.03.2013o19:41, Gość Rapa-man napisał:

czy użycie przyponu z żyłki do plecionki w wypuszczance nie bedzie komplikować zestawu ?

Gdyby ktoś tu zajrzał to plecionka do wypuszczanki kompletnie się nie nadaje. Jeśli ktoś zaczyna zabawę z tą cudowna metodą to niech nie robi tak kardynalnego błędu. Tylko żyłka elastyczna i nie szybko tonąca !!

O 1.01.2013o09:20, buszmen napisał:

Witam w Nowym Roku :mrgreen: chciałbym pochwalić się ''zdobycznym'' kołowrotkiem , który mam nadzieję zda egzamin w rzecznej wypuszczance , produkcja Polska , nie jakaś Chińszczyzna , łożysk nie ma , ale chodzi dość ''płynnie'' zawsze mogę sobie pomóc kciukiem , obaczy się nad wodą :wink:

post-13680-14544973186932_thumb.jpg

Kołowrotek o ruchomej szpuli musi swobodnie oddawać żyłkę w nurcie rzeki na jakiej łowimy. Inaczej można to przyrównać do kołowrotka odległościowego, z którego szpuli ciężko schodzi żyłka przy rzucie. Nerwyyy nerwyyy nerwyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat odświeżony ;) to i ja dodam coś od siebie :)  no i jakoś nie było okazji przetestować tego kołowrotka nad wodą , może dlatego że nastawiłem się na grunt i spining , na spławik też oczywiście łowiłem ale z kajaka i metodą może bardziej ''zwijanki'' jak wypuszczanki B) a polegało to na tym że kotwiczyłem kajakiem w nurcie i zarzucałem wędkę pod prąd a następnie luz żyłki zwijałem kołowrotkiem spiningowym , spławik przelotowy wędka 2.10m. http://naforum.zapodaj.net/14255dedd159.jpg.html

Do wędkowania zimowego zakupiłem kołowrotek o ruchomej szpuli , który bardzo fajnie oddaje żyłkę , myślę że nadał by się do wypuszczanki ,ale nie wiem czy latem będzie mi się chciało to sprawdzić :)

 http://naforum.zapodaj.net/c47ba4c0469c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mikwed1 napisał:

Są żyłki nietonące - używam takich przy przepływance met. Bolońską.

Ponoć wszystkie żyłki są tonące z racji materiału z jakiego są wykonane. Ale nie o to chodzi by tak daleko brnąć :) Bardziej chodzi o to by nie była to żyłka  z napisem "tonąca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły większa część żyłek nie tonie zbyt łatwo. A już na pewno te, które nie są pakowane hermetycznie. Muszą być powlekane czymś co je impregnuje a to coś je trzyma na powierzchni.  Ja teraz nawinę Trabucco Max Plus Bolo. Miękka żyłka na jeden sezon wystarczy w zupełności i kolor ma odpowiedni i nie będzie się zatapiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżam temat :)  na chwilę obecną w mojej rzece ryb jeszcze nie ma :( myślę że jak co roku pojawi się w połowie kwietnia , więc czas zacząć kompletować sprzęt . W tym sezonie mam zamiar właśnie bardziej się nastawić na spławik/grunt , gdyż zeszły rok pod względem spiningu okazał się słaby , więc przestawiam się na białą rybę :)  Na chwilę obecną myślę nad kupnem wędki typu match :

na razie jeszcze nic nie macałem w sklepie ;) ale jak w temacie wyżej poszukuję coś lekkiego do tej metody , i być może znowu pomyślę nad centre-pinem , chociaż dziś z ciekawości przetestowałem nad wodą ten kołowrotek podlodowy i w sumie zdał egzamin , trzeba jeszcze tylko przetestować go pod rybką(wędka to 3m. teleskop) :)  Co do reszty ,to jakie polecacie żyłki i spławiki? ja testowałem z ''bombką'' 4g jest ok. ale ma cienką antenkę i na dużej odległości , w pochmurny dzień jak dziś trzeba ''wytężać wzrok'' Pozdrawiam.

Zdjęcie1091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał ruski centerpin to mam do sprzedania. Średnica około 14 cm.

Jako wędziska - zerknij na Robinsona Kinetik Match 3,9 m lub IMHO lepiej 4,2 m. Dragon Express Match 4,2 m.

Spławik np. takiego typu budowa http://allegro.pl/mikado-sms-014-splawik-staly-3-5g-i6541093533.html

lub podobny http://allegro.pl/splawik-wedkarski-stella-balsax-10-gram-balsa-i5165198676.html

 

Bardzo pomocne w obserwacji spławika są okulary polaryzacyjne. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.