Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Czerwiec 2012r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tatamarcelka
marusia-92 Nie, na takim małym ściśle tajnym jeziorku zagubionym w lesie. Łowią tam tylko miejscowi, i.... ja :lol:

to skoro takie szczupłe tam jeszcze pływają to miejscowi musza być wyjątkowo odmienni od typowych "miejscowych". Po prostu dziwi mnie to, że są tam takie ryby dotąd nieskłusowane. Łowiłem w Ślipczu nad Bugiem na takim oczku blisko rzeki w maju i październiku, ale duszy juz w nim nie było, wszystko wyjęte. Bardzo zazdroszczę takiej wody, bardzo mało wędkarzy ma jeszcze szanse łowić takich miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szybkie popołudniowe spinningowanie i trafiły się dwa szczupaczki.

Jeden króciak na oko ~40 cm - spiął się pod nogami i taki oto sześćdziesiątaczek z ugryzionym ogonem.

4f6f7d3226aac145med.jpg

Poprosiłem go żeby zawołał tego krokodyla co go tak podjadł ale się nie posłuchał.

Oczywiście pływa sobie dalej.

Ale dziwnie walczył - w sensie takim, że strasznie go "znosiło" - nie wiem czasem czy to nie wina właśnie tego nadgryzionego ogonka.

Ale kondycje ma dobrą więc powinien sobie poradzić. W dodatku fajnie najedzony - grubiutki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie sie zaczyna ten mój długi weekend. Okoń 40cm, co ciekawe wziął na sporą zwykłą prostą wahadłówke. Oprócz niego padł szczupak 45cm. Wszystkie rybki oczywiście wróciły do wody. A najlepsze że jeszcze nie mam kary podbitej i musze korzystać z dzikich łowisk.

I prosze sie nie pytać co to za łowisko bo i tak nie powiem :)

scaled.php?server=854&filename=beznazwykb.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza zasiadka na lina z kolegą zaowocowała w 2 przedstawicieli tego gatunku. Kolega miał jeszcze na wędce 2 liny, ale 1 zacięty był za płytko a drugi zerwał zestaw owijając żyłkę dookoła grążela. Oprocz linów złowiliśmy 4 leszcze, 2 jazie, troche płoci. Przynętą głównie była kanapka( kuku i biały robak ), łowiliśmy na baty. Brania były sporadyczne, skoki ciśnienia zrobiły chyba swoje :mad: Do domu wzieliśmy tylko płotki, reszta ryb pływa.

pare zdjęć, na fotkach nie ma wszystkich złowionych ryb.

vgpfa1.jpg

9zpzdy.jpg

fwn1ft.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatamarcelka Miejscowi nie potrafią się po prostu do nich dobrać. Np. od lat było wiadomo że są tam duże amury, ale pierwszego złowiłem ja. Nikt przede mną nie złowił tam metrowego szczupaka, a ja już kilka, itd... Niestety po ostatnich przyduchach amury zniknęły - ale to jeszcze sprawdzę :cool: Pozostały tam tylko szczupaki i tysiące sumików karłowatych. Nawet liny i karasie są rzadkością.

Wielokrotnie obserwowałem tam szczupaki po ok 120 cm, to moje marzenie...

Ale pracuję nad tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosze sie nie pytać co to za łowisko bo i tak nie powiem :)

tak się składa że dobrze wiem co to za miejsce i kilka razy tam byłem... prawda są tam ładne okonie, sam złapałem na 36 i kilka mniejszych;) O szczupłego ostatnimi czasu było ciężko. Dwa lata temu było znacznie lepiej. Zanim osuneły się te cypelki...:)

Dziś prawie cały dzień jedek kij na kuleczkę robin reda drugi na fileta z płoci i niiic...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poniedzialek sie wybieram na rybki, juz nie moge sie doczekac bo w szkole mialem zapierdziel z matura:) jestem chyba jakims manjakem, bo jak dlugo na ryby nie ide to mnie szlak trafia i codziennie mysle czy lepiej sprobowac jakiejs nowej przynety czy trzymac sie starej (prawie zawsze wybieram ta nowa) we wtorek zreportuje jak bylo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.