Skocz do zawartości
tokarex pontony

Połowy w porcie Ustka


Turbos

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Co do opłat wszystko się zgadza, to wszystko wiem. Ale nie o opłaty mi chodzi, tylko o to czy na wodach samego portu (nie morza czy plaży) występują konkretnie w Ustce dodatkowe przepisy połowu ustanowione przez kapitanat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odświeżając temat, sprawa wygląda tak, że poza opłatami na wody morskie należy przestrzegać wydawanych okresowych zakazów połowu, które ustanawia Kapitanat oraz określonych wymiarów ryb i okresów ochronnych.

Co ciekawe dodatkowo wędkujący powinien także zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z 2012r, posiadać dodatkową zgodę Kapitana portu na połowy sportowo rekreacyjne w wodach portowych.

W rzeczywistości nie spotkałem wędkującego, który posiadał daną zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe dodatkowo wędkujący powinien także zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z 2012r, posiadać dodatkową zgodę Kapitana portu na połowy sportowo rekreacyjne w wodach portowych.

W rzeczywistości nie spotkałem wędkującego, który posiadał daną zgodę.

Pierwsze słyszę, chyba że chodzi o łowienie w czynnym "torze wodnym". Takie zakazy faktycznie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa zgoda Kapitana portu umożliwiająca połowy, dotyczy ogólnie wód portowych, w których można łowić. Taką informację otrzymałem w odpowiedzi na maila z bosmanatu w Ustce, podali mi tam dokładnie artykuły i zapisy na jakie się powoływali dotyczące zarządzenia Dyrektora Urzędu Morskiego z 2012r. Zwróciłem się obecnie z pismem do Kapitanatu w Ustce o wydanie danego pozwolenia - zobaczę co mi odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się odnieść od kiedy daną zgodę Kapitana należy posiadać. Zarządzenie, do którego podałem link powyżej, obowiązuje od czerwca 2012r, jednak nie tylko ja zastanawiałem się nad danym problemem - podaję link, który dzisiaj znalazłem, do tekstu kolegi po kiju, który poruszał dany problem już kilka lat temu.

http://www.zpw.pl/wedkowanie-w-portach,sid824.html

On otrzymał daną zgodę na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni koledzy, dzisiejszego dnia otrzymałem pismo od Kapitana portu w Ustce. Informujące, iż powinienem mieć wykupione zezwolenie na połowy ryb w wodach morskich, ze wskazaniem gdzie mogę je nabyć, jednocześnie - pozwala - mi na sportowy połów ryb w wodach portowych pod warunkiem przestrzegania Przepisów Portowych. Nie wskazuje terminu wydania pozwolenia, tym samym z wykupionym zezwoleniem mogę łowić zgodnie z ich prawem i przepisami.

Skierowałem prośbę o pozwolenie dla czystej zasady. Jak już wspominałem, większość ludzi nie wie, że w ogóle dane pozwolenie powinni posiadać. Nie spotkałem wędkującego posiadającego dany kwitek. Kilkukrotnie byłem już kontrolowany w porcie i nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi. Jednakże obecnie dość często łowię w porcie, obawiałem się, iż mogę trafić na osobę nadgorliwie respektującą przepisy. Teraz już nie mam czego się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.