Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rosówki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Łoj, bolą, nie wiem, czy bardziej od wiosełka, czy wędusi. W środe zakwasy bedą historia i wracam jeszcze na dogrywke do końca tygodnia :mrgreen:

A w tym kołku osikowym pewnie miałeś nierównomiernie ząbki powycinane i zamiast je wabić, wiały od Ciebie na pokład -800 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Adam, że nie zaprzeczę, ale o tym w innym temacie ;)

A w sprawie rosówek i tego patentu ... daj znać, co z tego wyjdzie. Bardzo jestem ciekaw efektów. Domniemywam, ze na pewno pozbedziesz sie kretów, ale czy wyciągnie na powierzchnie rosówki ... hammm, mam mieszane uczucia, ale ... nigdy nic nie wiadomo. Jak się sprawdzi, to bedzie wiadomo, prawda :) A jesli sie okarze to strzałem w dziesiatkę ... rewelacyjna sprawa by była :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja na rasówki zawsze zbieram po deszczu. Nazbieram z 100 sztuk i idę do domu. Na rasówki wybieram się tylko na węgorza. Musi być dość mokro. Chodzę z latarką i przykrywam ją ręką. Wtedy słabiej świeci, a rasówki się nie boją ( stestuje pomysł z przysłonieniem latarki jakąś czerwoną folią ). Mieszkam 50m od rzeki. Z 20m od rzeki są ogródki, po których szukam rasówek. Tamta ziemia ma w sobie jakby małe muszelki. Tam zawsze jest ich najwięcej. Przeważnie są wkopane w swoje norki, tylko pół rasówki wystaje na powierzchni. W tamtym roku przeczytałem na lekcji, że dżdżownice wychodzą na powierzchnie z braku tlenu lub gdy słyszą jakieś dźwięki przypominające ryjącego kreta. Słyszałem także o prądzie. Wbija się w ziemie pręt, podłącza się prąt i wychodzą jak szlone ( ponoć ). Jeden warunek. Muszą gdzieś być koło pręta. Słyszałem także o tym koku z ząbkami. Czytałem na innym formum, że doskonałe, lecz z komentarzy czytelników wynikało na beznadzieje. Może coś źle robili ? ? ? Obu pomysłów nie stosowałem, więc nie powiem. Ja wolę pochodzić z latarką i poszukać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

ja mam wygode na ogrodzie jest kompostownik do którego jak wleje 2 wiadra wody to za 4-5 godz wystarczy że jeden szpadel ziemi przesypie i można zbierac do znudzenia :smile: mój tata wrzuca tam trawe po koszeniu a moja mama wszystkie rośliny zwiedłe albo jakies lewe i tam to wszystko gnije ziemia czarna i śliczna a czerwonych cała masa ...innych robactw tez tam pełno ale nie zbieram bo nie znam :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wygode na ogrodzie jest kompostownik do którego jak wleje 2 wiadra wody to za 4-5 godz wystarczy że jeden szpadel ziemi przesypie i można zbierac do znudzenia mój tata wrzuca tam trawe po koszeniu a moja mama wszystkie rośliny zwiedłe albo jakies lewe i tam to wszystko gnije ziemia czarna i śliczna a czerwonych cała masa ...innych robactw tez tam pełno ale nie zbieram bo nie znam
Znam to - też taki miałem i faktycznie pełno "czerwonych" tam było - ale rosówek to tam nie widziałem. Zlikwidowałem go w sierpniu tego roku przy okazji przekształcania działki w duży trawnik :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak, musze jasno przedstawiac swoje robaczki żeby każdy wędkarz wiedział o jaki format czerwonego mi chodzi ,bo ostatnio widziałem czerwone robaki nr 1 :lol: największy miał może ze 3,5 cm i 2 mm średnicy :lol: porażka ,prawie jak ochotka haczykowa :mrgreen: no ale prawie robi wielką różnice :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robi to różnicę rybą nie wiem

to spróbuj na wiosnę połapać liny na rosówe albo na dendrobenę,

ponieważ u mnie tylko rosówa i to tyle że mam ją jeszcze grubo ponad hakiem na zyjnie,

czyli taka paka że ty byś do buzi nie wziął :lol:

wegług mnie nie ma lepszego zapachu od rosówy, umm... sama zola, a jeszcze gdy ten śluz puści, sama roskosz :grin:

a co do dendrobeny to odstrasza mnie ta żółta wydzielina, zresztą nie tylko mnie i w ogóle,

nie śmierdzi, co to za wabik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek a dlaczego akurat nr 8
No właśnie - jak pisałem powyżej na rosówkę używałem haczyka 1 a andi64, pisał o linach i o haczykach znacznie mniejszych - dlatego pytam. Liny łowiłem właśnie na 8 ale kukurydze a nie na rosówkę. I dlatego ciekaw jestem skoro rosówa jest takim killerem na liny.
większość jest na przyponie
Czy to aby ma sens? Jak ryba będzie to zjadać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosówka ale ta prawdziwa [nie z uprawy] jest przynętą uniwersalną ,można na karasia lub karacha można na lina ,karpia ,leszcza ,węgorza ,suma i pewnie się zastanowisz po co wymieniłem te gatunki ryb ,ano po to żeby ci zobrazować że wszystkich tych ryb nie możesz łowić tym samym haczykiem ,wiem wiem powiesz że zdajesz sobie z tego sprawe że suma nie będziesz łowił na taki sam haczy co karasia.Bo wszystko zależy od nastawienia się na jaki gatunek, możesz łowić na hak 8 ale nie sumy i jeszcze jedno udało mi się podglądać starego sumiarza [tolerował tylko mnie] i przypłon jego ok1m był cały nanizanych rosówek. Zapytałem razu pewnego dlaczego tak ,ale gostek tylko się roześmiał i powiedział cyt ,Bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby ma sens? Jak ryba będzie to zjadać?
przypłon jego ok1m był cały nanizanych rosówek.

Myślę, że ma sens. Po pierwsze taka rosówa przebita np w 3 punktach zachowuje się bardziej naturalnie niż pozawijana na małym haku. Sum to węchowiec. Gdzieś czytałem że sok z przebitej rosówki czuje z daleka stąd prosty wniosek- sok z 50

rosówek czuje 50xmocniej.

Np. na Goczałkowicach swego czasu teść łowił duże leszcze na makaron gwiazdki. Brały tylko wtedy jak nałożył tego jeszcze 10 cm na żyłkę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi64, pisał o linach i o haczykach znacznie mniejszych

Tomaszek są dwa, sposoby zakladania rosów

pierwszy na tak zwaną kluchę i tu zależy na co się nastawiasz,

drugi to hm... jakbym miał rysunek to po sprawie, ale postaram się tobie jakoś wyklarować,

więc tak: chodzi mi teraz o linki te wymiarki i powyżej, i np. hak nr. 8

bierzesz rosówe tak aby zwisała pierścieniem w dół i teraz wbijasz hak tak 2-3 cm.

poniżej jednego końca i nanizujesz wzdłuż ciała rosówy i jak dojdziesz do pierścienia to wtedy poniżej tego pierścienia wyciągasz tylko łuk kolankowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.