Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Bagry


Nightwalker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj popołudniowo w godziniach 17:00-20:00 wybrałem się z kolegą i bratem na Bagry. Brat zaliczył jedną rozszarpaną gumę ( po raz kolejny ). Natomiast Ja z kolegą spławiczki kukurydza i czekamy, niesamowita ilość brań ale nam masakrycznie coś czyściło haczyki nie do zacięcia, mówię ostatni rzut na mieszankę kuku zwykła + oczko ananasowej a tu z opadu hapnął pstrąg tęczowy 42cm, spławik nie zszedł na dno tylko wyskoczył z wody zacinam jest ! a tu hyc pstrąg wyskakuje metr nad wodę i jazdą w stronę trzcin, koniec końców udało się go wyjąć po krótkiej walce :cool:

normal_10985887_458264124341958_8724105255937384493_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem znówu na chwilę ze spławikiem na Bagrach ale rybki nie dopisały, za to napotkany wędkarz powiedział mi że jest w planach w ciągu najbliższych pięciu lat "powiększenie Bagrów"

Ktoś coś podobnego słyszał?

Czy może to tylko plotki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bzdura, praktycznie na każdym brzegu są zaraz domy albo inne zabudowania, a od południa linia kolejowa (chyba, że w kierunku tego oczka wodnego). Nie ma za bardzo w którą stronę powiększać. Poza tym, jaki miałby być tego racjonalny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czesc, mam pytanie. kumpel zaproponowal mi nocke w sobote na bagrach. Nigdy tam nie lowilem. czytam w tym watku ze jest tam bardzo duzo glonow i zastanawiam sie czy w ogole jest sens jechac? da sie znalezc kawalek dna zeby nie wyciagac tony zielska? dodam ze metoda to feeder, cel: karp, leszcz, sandacz na filet. brzeg poludniowo - zachodni. kazda wskazowka bedzie cenna, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bywam tam zbyt często, ale raz właśnie na płd-zach brzegu próbowałem bocznego troka na okonie. Zrezygnowałem po kilku rzutach bo nie szło nawet kilku metrów przeciągnąć bez wjechania w glony, za każdym razem ściągałem ich cały pęczek. A było to bodaj w kwietniu, więc teraz to tam musi być nieprzenikniony dywan. No ale zawsze można próbować kombinacji z jakimś podwodnym spławikiem czy czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku na bagrach nie byłem ale z tego co wiem i pamiętam to od strony plaży nie było bardzo glonów i od strony torów są miejsca "wyczyszczone" i da się połowić na grunt lub spławik. "dziadki" wygrabiły zielsko :)

Najlepiej zrób sobie mały rekonesans popołudniu od strony torów idąc od kładki nad torami są tam fajne miejsca.

Tak przynajmniej było w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Po raz kolejny udałem się dzisiaj z bratem pospiningować tym razem na Bagry ( jako iż na wiśle ostatnio kicha ), w godzinach 13:00 - 17:30 ja bez kontaktu z rybą, brat zaliczył jedno branie i wyciągnął małego szczupaczka może 35 cm. Lipa straszna zielsko zielsko zielsko, chyba odpuszczam już bagry w tym sezonie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny udałem się dzisiaj z bratem pospiningować tym razem na Bagry ( jako iż na wiśle ostatnio kicha ), w godzinach 13:00 - 17:30 ja bez kontaktu z rybą, brat zaliczył jedno branie i wyciągnął małego szczupaczka może 35 cm. Lipa straszna zielsko zielsko zielsko, chyba odpuszczam już bagry w tym sezonie :cry:

Elast93,a próbowaliście tam łowić na poppery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, Na bagrach tego roku bywałem już od kwietnia ze 20 razy, zielsko jest zawsze, ośmiele się napisać że pròbowaliśmy wszystkich rodzajów przynęt spiningowych, kilka poperów posiadam z muchami na kotwicach i bez much, woblery bez sterowe, kilku częściowe itd. Czasem udawało się łowić fajne ryby (chociaż chyba tylko dwie były 60 +) na gumy raz na blachy czy wszelakie woblery. Wydaje mi się że wody sporo ubyło albo zielsko ma niewiarygodne rozmiary, w ubiegłym sezonie było lepiej łowić. W najbliższym czasie zamierzam odwiedzić Przylasek oraz Kryspinów zobaczymy co tam buszuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny udałem się dzisiaj z bratem pospiningować tym razem na Bagry ( jako iż na wiśle ostatnio kicha ), w godzinach 13:00 - 17:30 ja bez kontaktu z rybą, brat zaliczył jedno branie i wyciągnął małego szczupaczka może 35 cm. Lipa straszna zielsko zielsko zielsko, chyba odpuszczam już bagry w tym sezonie :cry:
Byłem wczoraj i też zraziłem się do tego łowiska. Glony, glony, glony! O wiele bardziej wolę Brzegi i Przylasek.

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciesz się, że udało Ci się takie giganta złapać :wink:

Z tego co wiem dużo tego pstrąga nie wpuścili i większość między 25 a 30 cm.

p.s. Z pontonu na spining nie było takich efektów do południa, całe 3 szt. w wielkości 25 max 28 cm. :smile: Ładnie walczyły i nie tak łatwo doholować je było do burty , wszystkie wypuszczone.

Fajnie było popływać z dala od obleganego brzegu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

PogromcaSmokuf, Ten tydzień ma być ładny więc może wyskoczę pojutrze albo w czwartek na Brzegi za zębatym. W tym i ubiegłym sezonie bardzo dużo bywałem na bagrach ( z baaaardzo słabymi efektami zarówno spławikowymi jak spiningowymi ) ale za to teraz już wiem że warto tam zajrzeć jedynie w okresie Maj-Wrzesień :twisted:

Co do kontroli to faktycznie bardzo nie systematycznie, po październikowym zarybieniu tęczakiem na Brzegach obławiałem jedynkę i miałem dwie kontrole z rana i koło południa i od tej pory straży nie widziałem.

Jak dotąd miałem około stu wypadów w tym sezonie z czego kontrolowany byłem może 10 razy i to tylko na jeziorkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontroli to faktycznie bardzo nie systematycznie, po październikowym zarybieniu tęczakiem na Brzegach obławiałem jedynkę i miałem dwie kontrole z rana i koło południa i od tej pory straży nie widziałem.

Jak dotąd miałem około stu wypadów w tym sezonie z czego kontrolowany byłem może 10 razy i to tylko na jeziorkach.

Cóż nie zawsze można być wszędzie i o wszystkich porach nad naszymi wodami. Straż działa i myślę że znowu będziemy mieli przyjemność spotkać się gdzieś nad wodą. Życzę sukcesów - strażnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.