Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Bagry


Nightwalker

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Cóż nie zawsze można być wszędzie i o wszystkich porach nad naszymi wodami. Straż działa i myślę że znowu będziemy mieli przyjemność spotkać się gdzieś nad wodą. Życzę sukcesów - strażnik :)

Słyszałem, że były kontrole w piątek po ostatnim zarybieniu pstrągiem i było parę osób które nie zastosowały się do zarządzeń. I jak efekty? mam nadzieję, że kary surowe. Przykre jest kiedy przyjeżdża się połowic w weekend bo w tygodniu się zapierda... w pracy a ryb nie ma bo ktoś się chwali, że na kukurydzę od dwóch dni kłusuje.

Od 3 lat regularnie opłacam kartę w tym roku rekordowa ilość wypadów nad wodę i ani jednej kontroli

Chyba musimy się umówić na kontrolę przez telefon :grin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pigularzu jak widać musieliśmy się mijać w czasie. Popytaj stałych bywalców Bagrów ile byłoi jest na tym zbiorniku kontroli przez straż. O wysokość kar też możesz wśród nich zasięgnąć języka :wink: . Może kiedyś się w końcu spotkamy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po nieudanym poranku na Brzegach przeniosłem się koło 12:30 na Bagry.

Łowiących sporo, więc odwiedziłem mały stawek ( ten od strony torów/wiaduktu ), było widać że krasnopióry pięknie żerują więc szybka wymiana haczyka na nr 16 kilka białych robaczków i do dzieła.

Posiedziałem w sumie do 16:00 praktycznie od razu po zarzucie spławik znikał lub odpływał :D, ogólnie po 20 sztuce przestałem nawet je liczyć, generalnie rybki małe większość 10-15 cm i jedna większa koło 25 cm.

Podsumowując nawet się pobawiłem, ale chyba jeszcze się trzeba wstrzymać z polowaniem na lina lub karpia :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na bagrach 4 godzinki, Piękna pogoda, praktycznie 0 wiatru, słońce na rękach aż mnie na raka spiekło, jak w lecie ;) Wielu wędkarzy było, część z gruntu, część ze spinem za szczupakiem. Tych co pytałem o wyniki (spinningistów) to każdy na 0 bez nawet puknięcia. Ja chodziłem ze spinem na bardzo lekko, za wzdręgami. Trochę ich nawet połapałem, ale same króciaki, największe 22-25cm, ale zdecydowana większość to maluszki ok. 15cm. Z ciekawych rzeczy to widziałem stado pięknych leszczy, które pływało sobie tam i z powrotem w tej zatoce przy przystani. Niektóre łopaty miały ok. 50cm, niestety do jiga nie startowały ;)

Dwukrotnie zostałem też zaatakowany przez łyskę. Skubańce siedza w trzcinach tak, że ich nie widać i pilnują piskląt. A jak się przejdzie obok to nagle wielki raban, wrzask, zamieszanie, matka z młodymi ucieka, a samiec wyskakuje do bójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się z rana na Bagry. Byłem na miejscu ok. 8 i niestety niemiła niespodzianka - na tablicy wisi ogłoszenie, że od dzisiaj od 10 jest zakaz wędkowania. No nic, nie sprawdziłem sobie wcześniej to mam teraz. Ale połowiłem te 2 godzinki i były całkiem owocne ;)

Metoda oczywiście spinning w wariancie UL, żyłeczka 0,10 i microjigi na haczykach 12 i 14.

Co jakiś czas uwiesiła się taka "standardowa" wzdręga:

wzdrega.PNG

Trafiła się też ciut "większa" płotka:

ploc.PNG

A na koniec wisienka na torcie :) Tuż przed 10, gdy trzeba się było powoli zbierać, postanowiłem tak z głupa rzucić przed siebie. Rzucam, kilka podbić i nagle jak coś nie przypierdzieli :) I świeca, świeca, świeca, odjazd, znowu świeca. A ja z żyłką 0,10, więc odkręciłem hamulec jak najbardziej się dało, ale na tyle, żeby hol był w ogóle możliwy. I znowu świeca, znowu odjazd. Po chwili takiego defensywnego z mojej strony przeciągania liny na brzeg wyjechał taki 40cm grubiutki tęczak (tu już przy wypuszczaniu):

teczowy.PNG

Kaban to to może nie jest, ale na UL kijku i nitce 0,10 nawiniętej na kołowrotek, nieźle potrafi dać popalić ;)

A najlepsze jest to, że zapięty był za samą skórkę na końcu pyska, na słowo honoru:

teczk.PNG

Jak za tęczakami nie przepadam, tak trzeba im przyznać, że to wybitnie sportowe ryby i mało który nasz gatunek podczas holu walczy z takim zaangażowaniem i w tak widowiskowy sposób.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ciekawe czy to już z dzisiejszego zarybienia czy stary bywalec ;)

Raczej stary bywalec, bo jak się pozbierałem to z tego co widziałem nie zaczęli jeszcze zarybiać ;) No i wszystkie płetwy miał całe i nie poranione, więc myślę, że trochę w bagrach już popływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie był ktoś teraz w weekend na Bagrach? Brały chociaż te zarybieniowe tęczaki? 

Ja byłem tylko na dwie godzinki po południu w sobotę od 16-18 ale poza dwoma spiningistami którzy jak mówili " bez dotknięcia " nie widziałem nikogo. Pogoda była tragiczna i nie było widać w wodzie żadnego ruchu, ale może ktoś z was był dzisiaj i powie jak było :D 

Myślałem się jutro z rana przejechać na kilka godzin bo ma być fajnie ale nie mogę się zdecydować między Bagrami a Brzegami :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od ok 5:15 do 12:00, pogoda w miarę to i ludzi nie brakowało.

Obszedłem w sumie połowę zbiornika od zatoczki koło przystani "Horn" aż do zatoczki gdzie jeżdżą te wariaty na deskach ciągnięci liną :D Próbowałem wszystkiego co ze sobą zabrałem, chyba kilkunastu rodzajów wirówek od Robinsona po DAM, mini twisterów, jaskółek, kopytek, wobków powierzchniowych od Dorado i wobków płytko schodzących i nie odnotowałem nawet dotknięcia.. Było widać co chwilę jak tęczaki zbierają coś z powierzchni ale kompletnie na nic nie reagowały, nawet żaden mały szczupaczek się nie uwiesił..

Kicha po całości. Jutro chyba uderzam na Brzegi ze spławiczkiem i zarzucę też na żywca z gruntu w poszukiwaniu węgorza.. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PogromcaSmokuf napisał:

Dziś byłem za pstrągiem.

5 na brzegu wylądowało. 2 w reklamówce ;D Reszta pływa.

Od której strony łowisz jeśli można wiedzieć i jaką matodą? Od torów czy od strony koła żeglarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dobieram się do tych coraz większych, ale jeszcze długa droga przede mną ;)

Metoda oczywiście spinning. Ogólnie łowiłem kilka godzin od. ok 8 rano, wyjechało łącznie ok. 20 wzdręg, 3 okonki i mały krąpik.

087cb93ba1c85.png

03414b21a06e0.png

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aldebaran napisał:

Powoli dobieram się do tych coraz większych, ale jeszcze długa droga przede mną ;)

Metoda oczywiście spinning. Ogólnie łowiłem kilka godzin od. ok 8 rano, wyjechało łącznie ok. 20 wzdręg, 3 okonki i mały krąpik.

087cb93ba1c85.png

03414b21a06e0.png

ale cudnie wybarwione , a tak a pro po 0,10 żyłka czy plecionka ? Wielkie graty pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.