Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Bagry


Nightwalker

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z tym spinningiem to troszkę jest lipa na tym zbiorniku. Mamy kwiecień więc pewnie jak będziesz chodził to sam się przekonasz.... zobaczysz "spinningistów" szukających okonia ze sliderami od 10 do 15 cm i tym podobnymi przynętami.... to taki standard kwietniowy. :mad:

Karpiki w zależności od pogody są po zarybieniu chimeryczne. Możesz chodzić dwa tygodnie i nie mieć brania a trafisz dzień albo miejsce gdzie się znajdują i możesz ich wyjąć kilkanaście w parę godzin. Tak więc powodzenia i do zobaczenia nad wodą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Niestety z tym spinningiem to troszkę jest lipa na tym zbiorniku. Mamy kwiecień więc pewnie jak będziesz chodził to sam się przekonasz.... zobaczysz "spinningistów" szukających okonia ze sliderami od 10 do 15 cm i tym podobnymi przynętami.... to taki standard kwietniowy. :mad:

Karpiki w zależności od pogody są po zarybieniu chimeryczne. Możesz chodzić dwa tygodnie i nie mieć brania a trafisz dzień albo miejsce gdzie się znajdują i możesz ich wyjąć kilkanaście w parę godzin. Tak więc powodzenia i do zobaczenia nad wodą. :)

W zeszłym sezonie byłem na bagrach bodajże trzy razy, w tym raz po zarybieniu pstrągiem i widok 30 osób machających na plaży blachami troche przeraża, kolega wtedy wyjął pstrążka 46cm. Poza tym ani ja ani nikt z moich znajomych w zeszłym sezonie niemiał kontaktu z rybą w tym roku pierwsze szczupakowe przyłowy trochę zachęciły no ale faktycznie wymiarowego szczupaka jak dotąd niewidziałem ( jedynie jakieś pogłoski nawet o metrówkach ).

Generalnie ja spining uskuteczniałem z najlepszymi wynikami w zeszłym roku na Kryspinowie (Zbiornik Piaski) w tym sezonie będę z kolegą dużo próbował z pontonu właśnie na kryspinowie i może spróbujemy też na Bagrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już zarybienie tęczakiem?! Słyszałem o tym że wpuścili jakieś nadmiarowe śladowe ilości, ale nic nie pisali. Szczupaka jest i to dość sporo ale oczywiście drobiazgu, jednak trafiają się też okazy.... nic tylko próbować. ;)

Na Kryspinowie w tamtym roku nie łowiłem gdyż nie po drodze mi tam ale słyszałem całkiem pozytywne wieści o drapieżnikach... tak że szanse macie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już zarybienie tęczakiem?! Słyszałem o tym że wpuścili jakieś nadmiarowe śladowe ilości, ale nic nie pisali. Szczupaka jest i to dość sporo ale oczywiście drobiazgu, jednak trafiają się też okazy.... nic tylko próbować. ;)

Na Kryspinowie w tamtym roku nie łowiłem gdyż nie po drodze mi tam ale słyszałem całkiem pozytywne wieści o drapieżnikach... tak że szanse macie. :)

W zeszłym roku tak się złożyło że byłem po zarybieniu tęczakiem, w tym roku większą ilość mają podobno wpuszczać za kilka tygodni, nie wiem jeszcze kiedy jedni mówią tak inni inaczej trzeba czekać na oficjalne info być może zajrzę w tym roku tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa oki , zrozumiałem, że to w tym roku byłeś po zarybieniu. :mrgreen:

Kiedyś też tak trafiłem, jak było pierwsze historyczne zarybienie tęczakiem zbiornika....

Widok było dużo bardziej powalający niż tych 30 machających blachami. ;)

Wpuścili w dwóch miejscach tęczaki i w każdym z tych miejsc stało.... ramię w ramię po około 30 muszkarzy w spodniobutach po pas w wodzie. Zabawny widok gdzie nigdy żadnego muszkarza nie było.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem 1x po zarybieniu tęczakiem i nie planuję więcej, choć tęczaki lubię łowić. ps. a dlaczego w tym roku nie wrzucali tęczaka na Bagry?

Tak czytam tą wasza podnietę tym tęczakiem, i tak sobie myślę ze jest to totalny debilizm równie dobrze mogli by ogłosić ze danego dnia będą rozdawali po sztuce na łeb, pół miasta by się zleciało, czy nie lepiej zarybić okoniem sandaczem?? linem itd itp?? Pstrąga to sobie połowie na Dunajcu!!!

Ehhh co do spinningu na bagrach dużo lepsze wyniki były w zeszłym roku na przylasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loolekk, a gdzie Ty tu widzisz podnietę tęczakiem?!? :???:

Dla mnie to była porażka zarybić ten zbiornik nim i widzieć tą pogoń za mięsem....

Co do lina to wolałbym by zastąpili go karasiem złotym. Z ubiegłorocznych doświadczeń wynika iż na jednego złowionego złotego karasia przypadało jakieś 60 linów - może ilościowo pięknie ale jakościowo max 33 cm.

Co do wyników masz rację, spinning na przylasku był przyjemniejszy i efektywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem 1x po zarybieniu tęczakiem i nie planuję więcej, choć tęczaki lubię łowić. ps. a dlaczego w tym roku nie wrzucali tęczaka na Bagry?

Tak czytam tą wasza podnietę tym tęczakiem, i tak sobie myślę ze jest to totalny debilizm równie dobrze mogli by ogłosić ze danego dnia będą rozdawali po sztuce na łeb, pół miasta by się zleciało, czy nie lepiej zarybić okoniem sandaczem?? linem itd itp?? Pstrąga to sobie połowie na Dunajcu!!!

Ehhh co do spinningu na bagrach dużo lepsze wyniki były w zeszłym roku na przylasku...

kolego, czytaj proszę ze zrozumieniem. Na temat tego co się dzieje na Bagrach po zarybieniu tęczakiem szkoda pisać, bo każdy to wie. Tęczaki lubię łowić bo są silne i waleczne i to jedyne ryby jakie ode mnie w łeb dostają. Mnie ciekawi dlaczego jest zmiana i nie zarybiają Bagrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem 1x po zarybieniu tęczakiem i nie planuję więcej, choć tęczaki lubię łowić. ps. a dlaczego w tym roku nie wrzucali tęczaka na Bagry?

Tak czytam tą wasza podnietę tym tęczakiem, i tak sobie myślę ze jest to totalny debilizm równie dobrze mogli by ogłosić ze danego dnia będą rozdawali po sztuce na łeb, pół miasta by się zleciało, czy nie lepiej zarybić okoniem sandaczem?? linem itd itp?? Pstrąga to sobie połowie na Dunajcu!!!

Ehhh co do spinningu na bagrach dużo lepsze wyniki były w zeszłym roku na przylasku...

Nie wiem co kolega ćpie, ale bierz połowę, po prostu wymieniamy informacje nikt ci nie każe robić burzy, chce iść męczyć się na Bagry to idę chce iść po zarybieniu kto mi zabroni? Nikt tu nie mówi że leci po każdym zarybieniu na dany zbiornik nałapać worek do zamrażarki, ogarnij się chłopie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem 1x po zarybieniu tęczakiem i nie planuję więcej, choć tęczaki lubię łowić. ps. a dlaczego w tym roku nie wrzucali tęczaka na Bagry?

Tak czytam tą wasza podnietę tym tęczakiem, i tak sobie myślę ze jest to totalny debilizm równie dobrze mogli by ogłosić ze danego dnia będą rozdawali po sztuce na łeb, pół miasta by się zleciało, czy nie lepiej zarybić okoniem sandaczem?? linem itd itp?? Pstrąga to sobie połowie na Dunajcu!!!

Ehhh co do spinningu na bagrach dużo lepsze wyniki były w zeszłym roku na przylasku...

Nie wiem co kolega ćpie, ale bierz połowę, po prostu wymieniamy informacje nikt ci nie każe robić burzy, chce iść męczyć się na Bagry to idę chce iść po zarybieniu kto mi zabroni? Nikt tu nie mówi że leci po każdym zarybieniu na dany zbiornik nałapać worek do zamrażarki, ogarnij się chłopie. :shock:

Czytaj ze zrozumieniem proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mògłbym napisać to samo :roll: Staramy sie wymieniać potwierdzonymi informacjami z danego łowiska a nie sugestiami odnośnie zarybień, jeśli masz jakieś sugestie czemu nie zgłosisz ich do odpowiednich ludzi? Trochę cie nie rozumiem brachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem 1x po zarybieniu tęczakiem i nie planuję więcej, choć tęczaki lubię łowić. ps. a dlaczego w tym roku nie wrzucali tęczaka na Bagry?

Tak czytam tą wasza podnietę tym tęczakiem, i tak sobie myślę ze jest to totalny debilizm równie dobrze mogli by ogłosić ze danego dnia będą rozdawali po sztuce na łeb, pół miasta by się zleciało, czy nie lepiej zarybić okoniem sandaczem?? linem itd itp?? Pstrąga to sobie połowie na Dunajcu!!!

Ehhh co do spinningu na bagrach dużo lepsze wyniki były w zeszłym roku na przylasku...

Nie wiem co kolega ćpie, ale bierz połowę, po prostu wymieniamy informacje nikt ci nie każe robić burzy, chce iść męczyć się na Bagry to idę chce iść po zarybieniu kto mi zabroni? Nikt tu nie mówi że leci po każdym zarybieniu na dany zbiornik nałapać worek do zamrażarki, ogarnij się chłopie. :shock:

Ogólnie to się chyba nie zrozumieliśmy. Informuję, że nie ćpam.

Wróćmy do tematu zbiornika Bagry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav ja to nie do ciebie pisałem tylko do lolka bo zaczął totalnie bezsensowny temat. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie zarybień niech idzie z tym do zarządu PZW. Ja się tam cieszę że przy obecnej mentalności ludzkiej w ogóle jest kontakt z rybą. Wiadomo że może być lepiej ale na wyzywanie od debili to ja sobie nie pozwole widać pan lolek ma jakieś problemy natury psychicznej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj znowu ja brat i kolega odwiedziliśmy Bagry, brat naturalnie spining wynikiem czego dwa szczupaczki 40-45cm i kilka spinek, ja z kolega do południa spławiki wynikiem czego ja wyjąłem wzdręgę 31cm kolega natomiast wzdręgę 18cm i dwie płocie koło 10cm, pozniej poganialiśmy ze spiningiem, wyciągłem szczupaczka około 40cm nawet nie mierzyłem tylko wypuściłem, genralnie brań multum tylko my amatorzy mamy problemy z zacięciami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj odwiedziłem z bratem Bagry obydwoje ze spiningiem, brat z nastawieniem na szczupaka czego efektem był szczupak ok50cm ja natomiast pomachałem w poszukiwaniu po zarybieniowego pstrąga czego efektem był tęczak 34cm i kilka nietrafionych strzałów w blaszke. Generalnie z tego co wypytywałem tak wiele pstrągów od wczoraj nie wyjęto w porównaniu z zeszłym rokiem. Nawet mnie to cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W dniu dzisiejszym trochę spontanicznie postanowiłem odwiedzić z bratem bagry, brat niezmiennie spiningował czego efektem było 5 szczupaków w wymiarze 45-56 cm i kilka spinek. Natomiast ja wziąłem do ręki jedną wędkę na spławik, nastawiałem się na karpiki ale na kukurydze z rana ani skubnięcia więc zmieniłem strategię na rosówki swoje z ogrodu i wtedy coś się ruszyło efektem czego było 5 linów 23-34 cm i okonek około 20 cm.

Z ciekawostek zamieniłem kilka słów z napotkanym panem ze spiningiem i pochwalił się zdjęciami z niedawna gdzie złowił suma na ponad 80 cm a jego kompan wielkiego Amura na 27 kg !

Byłem w szoku że takie rybska czają się na Bagrach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam spore sumy. Dwa lata temu, zwijam już sobie wędki i jakieś 3 metry od brzegu przywalił ogromny sum. Solidnie się przestraszył bo uderzenie było takie jak by ktoś mały granat wrzucił :) Ale też już podobnych historii kilka tam słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym trochę spontanicznie postanowiłem odwiedzić z bratem bagry, brat niezmiennie spiningował czego efektem było 5 szczupaków w wymiarze 45-56 cm i kilka spinek. Natomiast ja wziąłem do ręki jedną wędkę na spławik, nastawiałem się na karpiki ale na kukurydze z rana ani skubnięcia więc zmieniłem strategię na rosówki swoje z ogrodu i wtedy coś się ruszyło efektem czego było 5 linów 23-34 cm i okonek około 20 cm.

Z ciekawostek zamieniłem kilka słów z napotkanym panem ze spiningiem i pochwalił się zdjęciami z niedawna gdzie złowił suma na ponad 80 cm a jego kompan wielkiego Amura na 27 kg !

Byłem w szoku że takie rybska czają się na Bagrach :shock:

a gdzie wy łapiecie te szczupaki, bo ja próbowałem i tylko zielsko się ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinKRK, Generalnie przy cyplach, w zatoczkach i przy trzcinowiskach, chyba jeszcze nam się nie zdarzyło nie wyjąć żadnego szczupaka są po prostu wszędzie tylko rozmiary nie powalają chociaż nie powiem ostatnio na własne oczy widziałem kilka pięknych szczupaków myślę że 80 cm lekko oraz wczoraj ku mojemu zdziwieniu na wypłyceniu przy brzegu koło godziny 14 tej zaobserwowałem majestatycznie sunącego ogromnego węgorza na oko z 90 cm miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.