Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przeprawa przez rzekę:)


buszmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! interesują mnie jakieś ''patenty''przeprawowe przez rzekę ,może ktoś coś używał w tym zakresie i chciałby się podzielić informacją jak to bezpiecznie uczynić :mrgreen: Moja rzeka jest raczej płytka,zdarzają się jednak i dołki gdzie trzyma się ryba,rzeka jest mocno zarośnięta ,w wielu miejscach są pasy trzcin , tak że nie jest łatwo znaleźć ciekawe miejsce aby połowić :sad: no i dziś znalazłem ciekawą miejscówkę , lecz ona znajduje się na przeciwległym brzegu,z mojej strony gdzie mieszkam jest trzcina i za bardzo nie ma jak łowić,a z tamtej strony jest głęboko i bez trzciny ,wpadłem więc na pomysł aby przeprawiać się na tamten brzeg,było by bliżej jak iść pieszo(ok.2km) z tej strony gdzie mieszkam było by tylko 0,5km. :mrgreen: tylko pozostaje kwestia przepłynięcia-zastanawiam się nad dętką od samochodu,tylko dobrze by było aby coś wymyślić aby miała ''podłogę'' coś jak ponton :wink: aby nie zmoczyć d.. łowił bym z brzegu ,koło ma służyć tylko do przeprawy ,rzeka nie jest szeroka.Pozdrawiam.

zdjcie0091l.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

plywanie-na-stole-560-OBRAZKY.PL.jpg

A poważnie to kup jakiś najtańszy ponton (200zł), albo skleć z desek taką płaską skrzynię, i do środka powkładaj butelki po napojach, dobij burty. Do tego długi drąg do odpychania i możesz lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dętka musiałaby być naprawdę bardzo duża by nie zamoczyć sprzętu i siebie. Na allegro mają pontony za 39 zł + 15 zł przesyłka, a ponton za 59 zł to już wyższej klasy ;)

Waga ok. 3 kg zrazem z dokupioną pompką, do plecaka i na ryby. Zamiast wioseł proponuję zabrać ze sobą dorobioną kotwicę z linką którą przed przeprawą rzucamy na drugi brzegi i podciągamy się do niego na lince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze beda dobre buty w ktorych mozesz przejsc 2 kilometry ktore dziela Cie od tej miejscowki, niedaleko a troche ruchu nie zaszkodzi. Proba przeprawy przez rzeke przy uzyciu prowizorycznego sprzetu moze skonczyc sie tragedia. Winni beda doradcy z haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczyc sie tragedia
Moją rzekę to pewnie i w woderach bym przeszedł w niektórych miejscach , gdybym je miał :mrgreen: Temat zresztą nie aktualny już , gdyż kosili zielsko w rzece dla kajakarzy , i ryba chyba spłynęła , bo nic nie bierze :sad: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.