Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Wydmińskie


greg1977

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Z tego co wiem ostatnio jezioro te było 'zarybiane' w związku z tym, zapewne znajdzie się tam szczupaka, płotke i może nawet węgorza. Sam mam zamiar w niedługim czasie odwiedzić to jeziorko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bym metodę spławikową , a jeżeli na drapieżnika to żywiec dla mnie sprawdzało się dobrze . Z białej ryby można chapnąć spore płocie , wzdręgi , karasie rzadziej lin z ryb

gryzących najczęściej szczupak , czasem okoń . Na spinning nie łapałem więc nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę Leon pocieszyłeś dzięki za rady, jadę już trzeci rok z rzędu na mazurskie jeziora i wszędzie ryby przetrzebione. Nastawię się na żywca a spławiczek tez lubię, słyszałem też że jest sandacz. A wiesz może czy można tam łowić w nocy? Pozdrawiam kolegów. Jak wrócę za 2 tygodnie zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

Odkopię trochę temat bo nie ma sensu zakładać nowego dla jednego w zasadzie pytania, a interesuje mnie może nie dokładnie to jezioro ale ogólnie okolica Wydmin i Kruklanek:

Czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa lodu na jeziorach w tej okolicy, pytam ponieważ w przyszłym tygodniu wybieraliśmy się na weekend w tą okolicę na pierwsze wędkowanie i zastanawiamy się czy jest sens się przygotowywać do wyjazdu i czy jest szansa że lód zejdzie albo przynajmniej odmarznie jakieś 30-40m od brzegu.

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jak jest na Wydmińskim to nie wiem ,bo w tym sezonie tam nie byłem. Tydzień temu byłem na Śniardwach lód 30cm można łowić bezpiecznie , tyle że z okoniem cosik słabo , może poszedł na głębinę na tarło? brała za to ładna płoć :mrgreen: Śniardwy przeważnie najszybciej ''staje'' i najdłużej leży lód :wink: A takie Ełckie zamarza najpóźniej , a jednak lód jest ponad 20cm. Dziś rano u nas było -10*C w dzień 3+ i widziałem na Ełckim wędkarzy , więc myślę że możesz śmiało jechać na rybki , bo pewnie w tym roku zima to będzie do maja! Bardzo mnie to wku.... bo w tamtym roku o tej porze to łowiłem rybki z brzegu już :razz: Mieszkam na kolonii w lesie koło Ełku i nigdy tak mój golf nie dostał w dupę jak tego roku :roll: rano mróz , po południu odwilż i wszystko mi zamarza - dziś do pracy jechałem bez hamulców :roll: W pracy popytam kolegów jak się przedstawia się sytuacja na Wydmińskim i jutro dam znać.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info, tak jak pisałem nie interesuje mnie konkretnie to jezioro tylko szeroko pojęta okolica ale skoro na Wydmińskim i Śniadrwach tak jest to przypuszczam że wszędzie jest podobna sytuacja.... żeby chociaż te 30m od brzegu się roztopiło to by można było pomyśleć o wyjeździe a tak to niestety czarno to widzę... no cóż takie życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podbijam temat żeby nie otwierać nowego, wyruszam dziś w nocy nad Wydmińskie od strony miejscowości Wydminy. Ktoś coś może napisać na temat tego łowiska w tym roku, wiem że w tamtym było zarybiane. Jakaś szybka specyfikacja łowiska i coś od siebie. Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc .... Lipa ! 5dni lodka, brzeg, Nęcenie, dzień, noc i bez szału

Dzień 1, wieczór spacer spiningowy + necenie grubą zanetą stanowiska na świt. Wynik 3 okonki i płoć na boczny.

Dzień 2, 3.30 melduję się nad wodą szybkwidać. awDzień rozpoznanie, żywiec pod trzciny i czekamy aż się coś ruszy bo woda jak zaczarowana. Oczywiscie łowię do max 11 i pozniej od 18-19 bo inaczej się nie wysiedzi. Widać jak miejscowi wypływają na swoje miejscówki ale u mnie do 5 cisza. Od 5 do 8 szalenstwo tylko ze małe szaleństwo. Żywiec zarysowany i chyba przegapilam branie. Kilka Płoci, lin 27cm, leszczyki i drobnica. Wieczorem spining z łódki pod wyspą, szczupaki 34cm i 33cm kilka okoni max 16cm. I leszcz na boczny

Dzień 3, 4.30 rano spining z łódki, znajomy wiosluje po całej długości do wyspy i nic. Pod wyspą znowu drobnica i na sam koniec szczupły około 45cm ale odchacza się metr od podbieraka :( zmieniam na splawik, woda 130cm kilka karasi i karpik około 1,2kg. Wiczorem odpuszczam i grillujemy, ja nece pomost na rano znowu grubo.

Dzien 4, rano bezrybie, wieczorem kilka ladnych leszczy pofatygowalo się pod pomost, wszystko na białe z kuku, największy 47cm reszta do 35cm. Na białego szczupak 17cm :) śliczna bestia. Na żywca okoń około 30cm szczuaka nie widac.

Dzien 5, tylko spining i strzal w 10. Znalazlam miejsce gdzie w 2h wyskoczylo z wody około 30-40 szt okonia i jeden sandacz i szczupły. Okoń max 18 kilka ponad 20, sandacz 41cm, szczupły 55cm.

To by było na tyle, wydaje mi się że jak na 5 dni i drogie opłaty to lipa, pojechać wypoczac tak ale na ryby już nie. Rozmawiałam z miejscowymi i są lepsze łowiska w okolicy. Dzierżawca robi swoje i takie są skutki. Okolica piękna i polecam na odpoczynek bez wędki :)

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to u nas Lipa jest z rybami ,za dużo ''rybacy'' odławiają ,a jak zarybiają to swoje prywatne stawy :!: Zimą to jeszcze można połowić na Śniardwach ,chociaż teraz to też ponoć słabo jak wszędzie :cry: Dlatego ja łowię tylko na rzece Ełk do domu mam 5min.drogi więc jestem co dziennie , szału też nie ma - na spining to tylko okonie ,teraz to nawet wymiarowe ,wcześniej same maluchy :wink: w maju to złowiłem kilowego Jazia i 3 czy 4 klenie , których w rzece jest sporo ,ale przeważnie biorą na kuku DS . Szczupaka chyba nie ma , bo złowiłem jednego wymiarowego w maju , a w tym tygodniu 4 maluchy 15-22cm chyba tegoroczne? czasem trafi się ładna płoć i krąp z gruntu i nic więcej. Tyle że ja odpoczywam nad wodą po pracy , ryby i tak wypuszczam , więc nie muszę łapać okazów. W tygodniu pojechałem na cały dzień na jezioro Ełckie - na początku koszyczek z gruntu - ja niewymiarowa płotka , brat ładna płoć i leszczak , potem poszliśmy pospiningować u mnie nic ,a brat niewymiarowy szczupak :neutral: Na Mazury to tylko odpocząć a nie na ryby :idea: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.