Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jakie wędzisko i jaki kołowrotek firmy Dragon??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ponownie.

Zdecydowałem się kupić teleskop oraz młynek firmy Dragon. Cena kija to około 200 zł. kołowrotek w granicach 100-120 zł. Czy macie może doświadczenia z tą firmą? Jaki konkretny kij i jaki kołowrotek polecacie??

I jeszcze jedno pytanko gdzi emogę poczytać o połowie karpii na kulki, chciałbym w tym sezonie popróbować.

Z góry dzięki za wszelkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witam. jednak nie odległościówka??

modelu kija nie polecę Ci żadnego bo poprostu nie znam, ale jeżeli chodzi o kołowrotek Dragona to śmiało polecam model Millenium (RD w cenie od 103 do 118 PLN model FD 72 do 130 PLN) lub Team Dragon trochę droższy od 140 do 162 PLN. ceny z www.fisching-mart.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Mam nadzieję że inni też mi coś doradzą. A wracająć do tematu kołowrotków mam kilka pytań:

1. Jeżeli podana w parametrach kołowrotka pojemność szpuli wynosi dla żyłki 0,15 - 180 metrów to czy nie będę miał kłopotów przy zarzucaniu nawiniętą na szpulę żyłką o średnicy 0,10 o długości 100 metrów???

2. Jakie przełożenie wybrać dla kołowrotka przy połowie metodą spławikową 1:5,0 czy 1:4,5???

3. Które umiejscowienie sprzęgła hamulcowego jest praktyczniejsze, z tyłu na osi szpuli czy w szpuli kołowrotka???

Proszę o rady doświadczonych wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp.1. prawdopodobnie a nawet na pewno będziesz musiał zastosować podkład ze starej żyłki (jeżeli ci nie szkoda to może być nowa na podkład) i i wtedy jakość rzutów się poprawi.

odp.2. według mnie przy połowie na spławik nie ma to większego znaczenia (może się mylę?) a tylko prędkość zwijania zestawu się zmieni.

odp.3. wydaje mi się że to zależy od łowiącego i jego przyzwyczajeń, niby hamulec przedni (FD) jest lepsz mniej zawodny (tak mówią doświadczeni wędkarze) ja jednak z przyzwyczajenia i dla własnej wygody stosuję kołowrotki z hamulcem umieszczonym z tyłu (RD).

odp.4. zapędziłem się pytania 4 nie było :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.