Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Wądzyńskie


Piotrek1ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

W lipcu będę spędzał urlop nad jeziorem Wądzyńskim, niedaleko Brodnicy; konkretnie miejscowość Wądzyń. Pomimo poszukiwań informacji na różnych forach, niewiele znalazłem n/t tego zbiornika wodnego. Stąd i moja prośba- na co warto się nastawić na tym jeziorze i jakie metody połowu dominują na tym akwenie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Co do ryb to mamy szanse złowić ładne płocie i wzdręgi, które na ostatnim lodzie biorą bardzo intensywnie. Populacja drapieżnika nie jest powalająca dominuje to niewielki okoń i szczupak. Pod względem spinningowym oceniam to jezioro jako mało atrakcyjne. Jednakże z pewnych relacji wiem, że łowiono tu bardzo ładne okonie. Swoje miejsce znajdą tu amatorzy spławika. Leszcze, liny, krąpie i wspomniane już płocie są najczęściej łowionymi rybami. W jeziorze można złapać również węgorze. Słyszałem również o karpiach i sandaczach ale obecnie nie mam potwierdzonych informacji. Podsumowując najlepsze miejscówki są w płytkich rejonach jeziora. Polecam na podlodowe wypady z mormyszką.

Mapa dojazdu, mapa batymetryczna

http://www.rybazpojezierza.pl/2015/01/jezioro-wadzynskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Populacja drapieżnika nie jest powalająca dominuje to niewielki okoń i szczupak. Pod względem spinningowym oceniam to jezioro jako mało atrakcyjne.
Jednakże z pewnych relacji wiem, że łowiono tu bardzo ładne okonie.

Trochę jak byś sobie zaprzeczał. Z relacji mi dostępnych popartymi fotkami to są tam bardzo ładne okonie. Sporo ponad 40 pozowały do fotek i były wypuszczane (fotkę największego jakiego widziałem była powyżej 46 cm). Natomiast trzeba ich poszukać i to czasami bardzo głęboko - oczywiście z łódki. Więcej się nie wypowiadam bo ja na to jezioro nie jeżdzę. Dodam, że są to fotki osób które na innych jeziorach poj brodnickiego też potrafią poszaleć i okoń powyżej 40 cm nie jest dla nich wielkim wydarzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem, że dominuje drobny okoń. Ale nie zaprzeczyłem, że nie ma tam porządnych okazów. Oceniłem jako mało atrakcyjne spinningowo, bo wody jest sporo a tych dużych ryb jak na lekarstwo i nie jest łatwo trafić na takie bydlaki. To moja opinnia co zaznaczyłem. Znam kilka jezior gdzie są ładne okonie a na jednym z nich bezproblemowo można trafić 40 stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że fotki są od osób które łapią skuteczniej niż ja. Przykład. Zeszły rok wędkowałem w kolegą z łódki a oni z innej łódki na tym samym jeziorze - jednym z większych na pojezierzu brodnickim. Wynik kolegi największy okoń 23 cm, mój 30 a ich odpowienio 39 i 42. Tak więc na każdym jeziorze trzeba umieć łapać i je znaleźć. Z ciekawości jeśli możesz napisz na jakim jeziorze tak prosto o 40staki :) Może być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.