Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś wycieczka na Dąbie - cisza.... Woda nadal w kolorze mało zachęcającym. Gdzie nie gdzie od czasu do czasu jakiś spław to na środku lub przy brzegu.

Przy ujściu WG3 - jeden okonek. I to tyle jeżeli chodzi o ryby...

Pytanko: Czy możną wędkować w basenie portowym znajdującym się obok stopnia wodnego Dąbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się przyłączam do tego pytania, chodzi dokładnie o ten odcinek odchodzący od Namarolu, w zezwoleniu jest o nim mowa ale za bardzo nie wiem jak to interpretować (jest tam zakaz ale chyba okresowy o ile dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od 5 do 8 w okolicy Mostu Wandy. Stan rzeki wreszcie OK. Kilka kleni, największy ok 30cm reszta przynajmniej o połowę mniejsza. Za to bobrów to chyba plaga jest na Wiśle. Ostatnio nie mam wyjazdy, żeby mi się bóbr nie pokazał.

post-14647-14544973298639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 2 godzinki nad Wisłą, woda podniesiona i trącona. na każdej główce wędkarz,większość pakowała ledwo miarowe klenie do reklamówek :evil::twisted:

do obiektywu przypozowało kilka rybek.

imageafbn.jpg

imageeljt.jpg

imagemejz.jpg

rodzynkiem na torcie był Jan..profesor

imageyeyy.jpg

imagefyp.jpg

mój PB 52cm

mina "kolegów" na widok powracających ryb do wody...bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wczoraj bolenie siadały. 3 na brzegu, miarowe ale do okazów im daleko było.

Poszedłem za ciosem i dzisiaj rano zameldowałem się nad wodą. Niestety na pusto. Boleń pokazywał się sporadycznie.

Znalazłem za to 2 woblery :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafił mi się jako przyłów wiślany szczupak. Nigdy nie nastawiam się na te ryby, ale od czasu do czasu ten gatunek się trafi. W zeszłym roku na ok. 20 przypadkowych zębaczy nie było żadnego wymiarowego. Straszne to czasy, że 55cm cieszy jakbym okaz złowił. Miał szczęście, że trafił na mnie, a nie na kogoś kto przyjechał na ryby po mięso. Taki "okaz" dostałby w łeb na pewno.

post-14647-14544973299793_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rompacz

to ja rypnąłem tymi woblerami o ziemie bo nie mogłem nic złowić, a bolenie biły pod nogami :mrgreen: -żart-

:lol:

Jak woda opada to odsłaniają się zawady obwieszone czasami jak choinki:) Ale rozbrajają mnie niektóre znaleziska. Kleniowy przelew, płytki, bystry, a tu wielka wahadłówka ze stalką.

Dobra bo już lekko offtopuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiejszy wypad nad Rabę okazałem się pudłem, Raba brudna musiało zabrudzić po ostatnich opadach :( a szkoda, za to wybraliśmy się na Wisłę ok, Nowego Brzeska. Woda jeszcze z rana była dobra ale w południe stan się podniósł dobry metr, Udało się złapać jednego Bolka 61cm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o zakazie łowienia przez weekend na odcinku Grabie-Niepolomice, szczegoly na stronce PZW.

Fajnie jak by kiedyś ktoś wpadł na pomysł odcinka no kill np od przewozu do mostu kolejowego przylasek rusiecki, marzy mi sie co :D

Odcinek ten jest oblegany przez krakowskich wędkarzy a takie posuniecie uważam było by bardzo słuszne dla wędkarzy szukających wrażeń i emocji a nie tylko mięsa ;)

C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.