Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gobio Gobio, ładna boleń, na pełnej dziurze ciężej jest AF trafić :) i to widać na fotach, no i te przepalenia - pomyśl o filtrze szarym.

Davly, piękna torpeda ! To nie Wy byliście wczoraj poniżej Przewozu około 19 z "czerwonymi kołowrotkami" ? Bo chyba poznaje po twarzy, po za tym ludzi wczoraj było jak mrówek.

Ja zaliczyłem wczoraj trzy bolenie, która łączna długość miała 75 cm :roll: a łaziłem za kleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PePe., tam ostatnio sobie siedzę z batem i rzucam na żywca za sandaczykami, ale efekty marne, kilka niedomiarków, chociaż widziałem, że są i większe. Problem w tym, że trzeba trafić na dobry dzień, bo czasem jest totalna pustynia i nawet drobnica się nie pokauje. Boleń na spinninig, nie tam, ale dość blisko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumków niet, ja mam pecha do nich w tym roku :S. Może dlatego, że się na nie nastawiam ;)

Ostatnim razem też się nie nastawiałem a potem wyciągnąłem dwa, jeden za drugim w miejscu takim raczej kleniowym, na kleniowy sprzęt i kleniowe przynęty.

Fakt były niewymiarowe ale cieszą liczne kontakty z sumową młodzieżą. Inna sprawa, kto by 20 lat temu pomyślał że poniżej Przewozu łatwiej będzie o suma i bolenia niż sandacza? Bardzo się Wisła w tym czasie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie na rybkach?, po długim weekendzie i w temacie Wisły cisza :P nikt nie łowił?

Ja byłem z bratem poniżej przewozu od soboty wieczorem do południa w niedzielę. Brat z feederem za białorybem ja dwie wędki z trupkiem z myślą o sandaczu. Efektów brak. U mnie sandacz nie wiele większy niż uklejka na jaką wziął, brat złowił kilka karasi, klenika i 2 leszczyki. Albo winna ta zbliżająca się pełnia, albo niska woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedziele. Wędkarzy zero :) Ja sam, bociany i czaple. Jak okiem sięgnąć żadnego wędkarza. Polowałem na brzany. Jedna się skusiła ale niestety po 20 sekundach, jak mocniej szarpnęła łbem, wypięła się. Może niepotrzebnie plecionkę stosowałem. Szkoda, bo czułem na kiju przynajmniej 70 cm. Później tylko sandaczyk i kleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenie strajkują pewnie razem z innymi rybami.

Przed chwilą wróciłem właśnie znad Wisły. Byłem od piątkowego popołudnia do dziś do 8 mej. łowisko Wisła w okolicy Tyńca, celem były leszcze. Fakt trafiło się ok 50 szt i wszystko super gdyby nie to że średnia długość ok 20cm :neutral: Do tego maleńki sumek i karaś wielkości dłoni. Co by nie gadać czekam na większa wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek ponownie zasiadłem w okolicy Tyńca z myślą o leszczach. Było już dość przyzwoicie masa drobnicy, leszczyki, sumki, karasie a do tego 4 sztuki konkretne, 48cm, 55,55,i 62cm w końcu trafiłem na porządne wiślane łopaty :)

Dziś z kolei byłem na starych główkach w okolicy kostrza połazić za okoniem, kicha totalna od 5 do 10 trafiło się kilka okonków nie wiele większych od przynęt jakie atakowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu sezonu pstrągowego w pobliżu została tylko Wisła, początki dziś nie były obiecujące. Wybrałem się do Piekar i nad Wiślisko pod Skałą, kontaktów z rybą prawie wcale jedynie dwa okonki niewiele ponad 20 na Wisełce, natomiast starorzecze gdzie kiedyś gryzły niewielkie szczupaczki jak martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.