Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Coś mi się nie wydaje. Znaczy się, z tego co się nad wodą dowiedziałem nie ma jeszcze tych stad łopat w miejscach gdzie się trą. Chyba, że znajomi przegapili. Czasem tarło przeciąga się w czasie. Dlatego się pytam na forum, czy ktoś widział już stada łopat np na Dąbiu lub Przewozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davly, - mnie się nie wydaje- widziałem po prostu jak się tarły już ponad tydzień temu. Ostatnio znaczy się przedwczoraj zdecydowanie odpuściły.

Kolega ma świętą racje, widziałem ponad tydz temu jak się tarły aż woda kipiała a przedwczoraj już spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 7 do 10 powyżej stopnia dąbie i poniżej. Generalnie nie licząc niesmiało trących się leszczy martwa woda. Nie widziałem nawet małego okonka, klenia o szczupaku nie wspomnę. Nie wiem co się dzieje, chyba to przez zawirowania pogodowe. o 10 poniżej ujścia białuchy trafiam rybę życia na obrotówkę nr 3 ryba wybiera pod prad ok 30 m plecionki, cały czas idąc przy dnie. udaje się ją podpompować na odległość dającą nadzieję i po 5 mniutach najgorsze uczucie świata, czyli luz :( Wypięła się mimo że cały czas utrzymałem napiecie. Niestety nigdy się nie dowiem co to było. Mógł być najszczęśliwszy dzień... nie mogę się pozbierać jakoś po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie, bolenie się już trafiają? :)

Ja byłem w niedziele poniżej krakowa ale kicha. Widziałem że na zawodach lajkonika też mizernie - szczegolnie druga tura 14 ryb na 96 chłopa. Może taki dzień nieteges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz posiadasz karte wedkarską , to płacisz składke, i w tym okresie to już chyba wpisowe trzeba dać w granicy 20-25zł coś koło tego. Najlepiej w kole zapytać do którego pójdziesz bądź będziesz należał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy, jak tam efekty na Wisełce? Udało się komuś fajnie połowić na spina?

Ja wczoraj jeden jedyny jaź +- 40cm oraz jedno bardzo mocne uderzenie, po którym na kotwiczce została nabita jedna, dość pokaźna łuska (wyglądała na kleniową:)). Dziś również celem były klenio-jazie, efekt to klonek około 30 centów, jeden bolek z 40cm (na brombę:)) i jeden spad po 2-3 sek holu, obstawiam bolka bo ładnie parł:)

Słabizna jak na 4 godziny łowienia wczoraj i 4 godziny dziś... Już nie pamiętam kiedy udało mi się dobrze się zabawić na spina na Wiśle, tak by złowić z 10 ryb lub więcej... Zawsze max 2-3 rybki i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniuphy, kolego, a powiedz mi jak prowadziś po wodzie tę brombę albo jakie miejsca nią obławiasz?? Byłem dzisiaj też na Wisełce, ale łowiłem na mniejszego insekta to dwa doskoki klenia i jeden odpiety, coś nie moge zaciąć ostatnio. Natomiast bromba coś im nie leży albo jakoś kijowo na nią rzucam, może coś podpowiesz ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie jestem jakiś wybitnym ekspertem:) ale skoro pytasz jak ja łowię to już mówię:

- na insecta zgodnie z zaleceniami producenta lepiej łowić bez agrafki, bo może płoszyć ryby, najlepiej zawiązać na "węzeł Rapala", zarzucam i wypuszczam go z nurtem z otwartym kabłąkiem (może być branie już w tej fazie), gdy już spłynie za potencjalne stanowisko kleni zamykam kabłąk i ściągam powoli pod prąd smużąc

- na brombę zarzucam jak najdalej się da pod skosem w nurt, również ZA miejsce które chcę obłowić, następnie powoli ustawiam ją równolegle do brzegu i wprowadzam ją w to miejsce. Szczytówkę trzymam wysoko, tak by żyłka nie dotykała wody, zakładam niewielką agrafkę z jednego kawałka drutu.

Obławiam z reguły kamieniste opaski z wolnym nurtem, często brania są przy samych kamieniach 20 cm od brzegu:) Nie przejmuj się spudłowanymi uderzeniami ryb ani nieudanymi zacięciami - tak to już jest ze smużakami. Ewentualnie wymień "fabryczne" kotwice na Ownery - powinna się lekko podnieść skuteczność zacięć - ja tam łowię na te co były od początku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt moze agrafke odepne bedzie skuteczniej, choc uzywam najmniejszej ;] dzieki kolego za wytlumaczenie ;] Łowie podobnie ale na efekty musze poczekac, choc czesto na płycizny sobie chodze gdzie sa lekkie przesiewy od zawadów w wodzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego szczupaka beznadziejnie...

Znów 2 godzinki rowerowej przejażdżki i znów brak kontaktu, co się stało? sumy go zjadły?

Na pocieszenie okonik ok 20 cm i piękne branie dużego okonia doskonale widoczne tuż pod powierzchnią, ugryzł tylko chwościk w obrotówce, gdyby wcześniej zaatakował pewnie by poprawił a tak mnie zobaczył i uciekł. Nad wodą pięknie o poranku tylko gdzie ten szczupak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan.cernik, Na Wiśle, to chyba lepiej nastawić się na inne gatunki. Ja przez dwa lata (tyle łowię na krakowskiej Wiśle) złowiłem 5 szczupaków. Oczywiście same przyłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć :)

Kiedy ja najbardziej kocham te krokodyle. Wiem że są bo w zeszłym roku połapałem maluchów. To i duże muszą być. Warunki fajne, jest sie gdzie schować,jest się gdzie wytrzeć jest co jeść...

Popróbuję jeszcze. Jak się uda to się dowiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktważny Twoje porady się sprzydały efekt 45cm jaż :) ja w tatmym tyg ten jaż, leszcz taki pod 40 + okonek + jakieś brania nie zacięte, wczoraj po południu kleń 30, dużo pustych wyjść do przynęty, najlepsze na końcu łowienia założyłem gumę żeby sprawdzić głębokość przy samym brzegu dosłownie na wyciągniecie kija i branie ryby , sandacz 50 cm, oczywiście wszystko z powrotem do wody :) u was jak efekty?

post-15447-14544973697494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.