Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję "ugryźć" Wisłę powyżej stopnia Łączany. Nigdy tam nie łowiłem, więc chciałbym dowiedzieć się coś o tym miejscu.

Czego się tam można spodziewać?

Na pierwszy ogień idzie grunt ale potem pewnie będę chciał połazić ze spinningiem.

Łowi tam ktoś z naszego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Planuję "ugryźć" Wisłę powyżej stopnia Łączany. Nigdy tam nie łowiłem, więc chciałbym dowiedzieć się coś o tym miejscu.

Czego się tam można spodziewać?

Na pierwszy ogień idzie grunt ale potem pewnie będę chciał połazić ze spinningiem.

Łowi tam ktoś z naszego forum?

Witam. Ja łowie powyżej Łączan w miejscowości Kamień. Są tam bardzo fajne miejsca na gruntową zasiadke. Co do ryb to jakieś 3 lata temu brały tam piękne leszze ,takie 60-70 cm. Ale w ostatnich 2-3 latach nie złapałem tam leszcza większego niż 50 cm. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną . Z innych ryb choć sam się na nie nie nastawiam to wiem ,że są tam piękne karpie i amury. Są też duże bolenie choć bardzo ciężko je tam złapać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orka, dzięki za info. Wytypowałem sobie miejsce niedaleko stopnia wodnego i strałem się tam dojechać ;) Trochę pobłądziłem, wjechałem jakąś polną drogą, która się nagle skończyła, musiałem wracać kawałek na wstecznym, mało brakowało urwał bym tylny zderzak w moim Seacie po raz chyba szósty (oczywiście poprzednie uszkodzenia też w drodze na ryby) ;)

Gdy dojechałem, na upatrzone miejsce, ujrzałem kilka samochodów i pozajmowane miejsca (trochę poźno się wybrałem). Trochę się wkurzyłem, że zmarnowałem tyle czasu i pojechałem na dobrze mi znane miescówki poniżej stopnia Kościuszki.

Tam bez większych sukcesów, przez cały dzień wpadł tylko niemiarowy okoń oraz sum ok. 40cm.

Na Wisłę powyżej Łączan zrobię jeszcze kiedyś jeszcze jedno podejście :) Tylko może lepiej przygotuję się topograficznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś sie mnie widzi ,że lato będzie dosyć chłodne jak na ostatnie lata. Noce jak na ten okres są według mnie bardzo zimne. Orka pięknego masz psa(fajnie wędek pilnuje) , miejscówka tez piękna jest. Można tam dojechać samochodem czy nie bardzo? Bo tylko takie miejscówki na razie uskuteczniam , a Tyniec , Piekary mnie się przejadły ( ale się mnie rymuje :P ). Ogólnie od piątku do niedzieli praktycznie zawsze na rybach na Wiśle ale bez najmniejszych efektów. Obok tez marnie ( nie licząc tych z bacikami , haczykiem max 22 i jednym białym tamci zawsze cios ale max 15cm standard 5-10cm ). Wyjątkiem od reguły jest mój sąsiad pisałem o nim ten to połapie tam ryb ale nie chce mnie nigdy an nie zabrać a efekty ma autentycznie po (niestety) zabiera ryby. Planuje wypad w okolice AK podobno dosyć biorą tam. Trochę pełen obaw jestem ale moze4 się uda zorganizować tam nockę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to dziwne co piszesz, ja przez pare godzin w tych okolicach na weekendzie bez rewelacji ale tych 8 leszczykow 40-52 cm udalo sie wyciagnac plus spinka pieknej lopaty pod podbierakiem. Chyba ze takie lapiesz ale traktujesz to jako nic :) Na nocke sie jeszcze nie zdecydowalem, musze odkopac kurtki puchowe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiejszy mój wypad spinningowy na Wiśle w Małym Płaszowie na ZeRo..2 dni temu w tym samym rejonie złapałem klenia 40cm+,i pod wieczór spinka szczupaczka koło 60cm..a tak to bryndza..Okoń gdzieś popłynął w ch.. bo go nie widać,słychać itp.'' :roll: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to dziwne co piszesz, ja przez pare godzin w tych okolicach na weekendzie bez rewelacji ale tych 8 leszczykow 40-52 cm udalo sie wyciagnac plus spinka pieknej lopaty pod podbierakiem. Chyba ze takie lapiesz ale traktujesz to jako nic :) Na nocke sie jeszcze nie zdecydowalem, musze odkopac kurtki puchowe :evil:

No noce zimne u mnie na termometrze 8 stopni przydałoby się dwa razy więcej....

Zobaczymy może się przejadę i zastosuje mniejszy haczyk.Ale bez okłamywania Was i siebie łowię ,,na grubo". Raczej nie stosuje białych ostatnio tylko gruby czerwony , rosówka , wątróbka.I nastawiam się na poważne brania .Jak walnie mnie karp , kleń to będzie co zgłaszać a nie.... :mrgreen:. Ale bez jaj taki leszcz koło 50 bez problemu powinien wziąć mnie na taki zestaw. Ogólnie wiem ,że jakby zastosował białe + haczyk 16-18 to byłoby branie za braniem , ale mnie jest szkoda tego kaleczyć.... Taka mam filozofie ...Znajomy czasem łowi moment co by żywce były...(3-4) .Może brania drapieżników tym spowodowane ,że maja co jeść to ciężko je przechytrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzwagierJanusza, wydaje mi się że mogłem Was widzieć ze szwagrem, łowiłem na spina (jakoś przed Bożym Ciałem) w Tyńcu ale na przeciwległym brzegu od klasztoru. I po przeciwnej stronie (ok. 200m od klasztoru w stronę stopnia) widziałem ekipę gruntową, z rozbitymi mini-namiocikami igloo, śpiewali jakieś "hej sokoły" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniuphy, to nie my :grin: Szwagra przez miesiac nie bylo w Krk wiec sam jezdzilem :wink: a po drugie zmienilem miejscowke zgodnie z radami PePe - wyniki sie znacznie poprawily :lol:

Łukasz, ja nie lowie ani ciezko ani lekko, raczej standardowo - zalezy od wody i brań. co prawda lowie tylko leszcze (bo na nie sie nastawiam), to nie ma reguły, brały zarówno na grube czerwone jak i na pinke :wink: trzeba wyczuc co im w dany dzien smakuje a wielkośc przynęty nie ma tu znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier, a próbowaliście coś może na tym starorzeczu przy skałkach, zaraz przy tym zakręcie na którym teraz łowisz?

Ktoś z forumowiczów w ogóle tam łowił? Bo mnie korci na zasiadkę ze spławiczkiem tam za jakimś japońcem/linkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem kilka razy na tym starorzeczu. Przeważnie na spinning rybki szczupłe i okonie. Na spławik i grunt wzdręgi, jakieś karasie a poza tym trafiają się leszcze i karpie oraz liny. Po dużej wodzie zawsze jakaś ryba tam zostaje z Wisły. Miejscami jest tam bardzo głęboko i słyszałem też o sumach.... ale widzieć nie widziałem.

Ps. Są też raki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam posty z tego lata dotyczące Wisły i jakoś nie żałuję, że tam nie zaglądam w tym roku ... Już w zeszłym roku wracałem częściej o kiju niż z czymkolwiek. Coś się dzieje niedobrego skoro tyle osób pisze, że lipa (pewnie to wina PIS'u). Czytam wątek regularnie i uderzę tam dopiero jak będe widział, że coś się dzieje. Jak narazie omiatam spinem Przylasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam posty z tego lata dotyczące Wisły i jakoś nie żałuję, że tam nie zaglądam w tym roku ... Już w zeszłym roku wracałem częściej o kiju niż z czymkolwiek. Coś się dzieje niedobrego skoro tyle osób pisze, że lipa (pewnie to wina PIS'u). Czytam wątek regularnie i uderzę tam dopiero jak będe widział, że coś się dzieje. Jak narazie omiatam spinem Przylasek.

Oby wiecej ludzi tak myslalo bedzie wiecej ryb dla mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam posty z tego lata dotyczące Wisły i jakoś nie żałuję, że tam nie zaglądam w tym roku ... Już w zeszłym roku wracałem częściej o kiju niż z czymkolwiek. Coś się dzieje niedobrego skoro tyle osób pisze, że lipa (pewnie to wina PIS'u). Czytam wątek regularnie i uderzę tam dopiero jak będe widział, że coś się dzieje. Jak narazie omiatam spinem Przylasek.

Oby wiecej ludzi tak myslalo bedzie wiecej ryb dla mnie :mrgreen:

Hehe niestety PePe., połowa ich dla mnie :mrgreen:

Jak narazie omiatam spinem Przylasek.

I jak wyniki?? Ruszyło się coś?? Nie byłem tam już ze 3 tygodnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.