Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
W tym roku jest jakaś inwazja szczupaka z przedziału 65-70cm. Oby i sandaczami tak "sypało" :)

Może i jest "inwazja" ale wierz mi nie wszyscy je łowią... a może i na szczęście ;)

Co do sandaczy na razie samo przedszkole... czekamy na przymrozki ;)

Mariusz1, a jak na Kuźnicy?? Co roku kilka metrówek tam pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem;) Mnie osobiście się nie udało, choć dwa razy było blisko. Podobnie z sumami- niejeden twierdzi ,ze jest ich zatrzęsienie ,a jakoś rzadko się zdarza by ktoś "łapał za szufladę" podczas podbierania. Dziwny ten rok.

Przymrozki pewnie wpłyną na skoncentrowanie się ryb,ale warto już teraz próbować. Niedawno udało się dorwać jednego psiaka co to już do przedzkola od dłuższego czasu nie chodzi... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, Dokładnie..., może z tymi sumami to tak że łowią na robale i wątróbki te małe... ale większe jakoś tak za często w tym roku nie wyjeżdżały na brzeg.

O pojedynczych sandałach w granicach 60cm-75cm słyszałem ale to jak zawsze... gdzieś się w końcu trafi jak się często bywa... wiec połamania, ja dopiero po weekendzie się wybiorę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej na brzegu tym większa szansa, że jeszcze gdzieś tam pływają.

Ostatnimi czasy (a nawet i wczoraj) przeżywam za każdym razem szok związany z ilością wędkarzy nad wodą. Zapewne jest to 80% wędkarzy, którzy nie trafiają na forum takie jak to, więc nasze komentarze nie do końca odzwierciedlają prawdziwy rybostan Wisły.

Wczoraj ze znajomym byliśmy w godzinach wieczornych. Znajomy piękne branie, szaleństwo na kiju, 5 sekund i spinka. Branie sandaczowo/szczupakowe.

Ja rzuciłem storma w główny nurt, kilka zwinięć, nagle wygięcie i jazda 15 metrów z kabłąka, delikatne ustanie ryby, dogięcie szczytówki (prawdopodobnie jakoś zmieniła położenie w wodzie) i kolejne 15 metrów z kabłąka - nie do zatrzymania. Po wpłynięciu na spokojniejszą wodę zaczynam pompować i nagle luz :P

Sumisław albo coś zapiętego bokiem, śluzu na pletce nie było, ale wierze, że miałem rybę życia na kiju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jest jakaś inwazja szczupaka z przedziału 65-70cm. Oby i sandaczami tak "sypało" :)

Może i jest "inwazja" ale wierz mi nie wszyscy je łowią... a może i na szczęście ;)

Co do sandaczy na razie samo przedszkole... czekamy na przymrozki ;)

Mariusz1, a jak na Kuźnicy?? Co roku kilka metrówek tam pada.

Znajomy na Kuźnicy wytargał ostatnio na spina szczupłego 103cm. Ja obecnie mam nieco mniejsze sztuki, lecz sezon dopiero się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Wczoraj od 6 do 11 spining poniżej Przewozu. Efekt, 2 krótkie szczupaczki, z czego ten większy, ok 45 cm posiadał kila imponujących blizn. Generalnie woda fajna, ale zielska sporo.

Niestety pewnie imponujące blizny to mógł być efekt kormoranów... sporo się ich tam pojawiło :/

A tak w temacie posiada ktoś jakieś bieżące info o kolorze i wielkości Wisełki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 6 godzin machania i wynik mizerny...... dwa pstryknięcia, jedna obcinka ogonka i jeden szczupły +/- 60 cm sam się uwolnił. Do tego huśtawka wodą i to przekraczająca metr.... więc zakończyłem wypad. :neutral: Może następnym razem będzie lepiej.... ;)

Wczoraj byłem an skawince i lipa, przedwczoraj Wisła i również lipa :)

także czekam może przyszły tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.