Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja od 2011 roku łowię w Krk i miałem 2 kontrole jedną na Podgórkach Tynieckich przez SR i ran na brzegach - kol. Czapla Siwa i tyle w temacie...

Dla pocieszenia powiem że przedtem łowiłem w lubelskim i tam nigdy nie miałem kontroli ale o kiju też raczej nigdy nie schodziłem. I ludzie w miejscach których łowiłem zasady C&R nie znali i nie stosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sum! Swoją drogą mam takie przemyślenia, że wzrost liczebnosci tego drapieżniki w Wiśle ma duży wpływ na zmniejszenie się populacji sredniego~ 50cm leszcze na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobąw 100%. Sumy się unas zaklimatyzowały świetnie. to idzie w parze ze zmniejszeniem populacji sandacza, szczupaka, jazia, klenia itd.. najgrosze są właśnie małe osobniki które wyjadają cała ikre z tarlisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu twierdzisz, że sumy się u nas "zaaklimatyzowały"?? To nie są jakieś azjatyckie karpie czy amury, a nasze rodzime ryby, które od zawsze u nas były. A to, że ostatnio jest ich więcej, wg mnie wynika głównie z warunków pogodowych w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trwa czarna seria... Popołudnia spędzałem na łowienie przy dnie,wieczorami obławiałem powierzchniowe warstwy. W obu przypadkach efekt taki sam...

Z relacji z wędkujacymi okazuje się,że znacznie lepiej i skuteczniej jest łowić z "trola" albo stacjonarnie z żywcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatni miesiąc polowałem 5 razy na Wiśle z DS. Celem były leszcze. Łowiłem rano, popołudniu (bankowa pora na grubą łopatę w zeszłym sezonie), wieczorem, w nocy. Łowiłem w upał, deszcz (bankowe brania rok temu), burze. Łowiłem na wszystkie możliwe przynęty i konfiguracje sprzętowe. Wstyd się przyznać ale największy leszczyk miał ze 30 cm a w ogóle największą rybą był sum 45 cm...Kończyło się albo kilkunastoma krąpiami i uklejami albo na zero. Porażka. Jak już siedziałem nad wodą to u sąsiadów było to samo. Pozdrawiam cierpliwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji z wędkujacymi okazuje się,że znacznie lepiej i skuteczniej jest łowić z "trola" albo stacjonarnie z żywcem

Z tego co jest w regulaminie to w okręgu naszym nie wolno łowić na trola....

"...

§ 8. Podczas dokonywania amatorskiego połowu ryb ze środków pływających zabrania się:

.....

2. Stosowania metody trollingowej.

..."

A tak w temacie to łowią ładne sumy ale na żywca z pontonów i z dryfu.. oczywiście na Wisełce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji z wędkujacymi okazuje się,że znacznie lepiej i skuteczniej jest łowić z "trola" albo stacjonarnie z żywcem

Z tego co jest w regulaminie to w okręgu naszym nie wolno łowić na trola....

"...

§ 8. Podczas dokonywania amatorskiego połowu ryb ze środków pływających zabrania się:

.....

2. Stosowania metody trollingowej.

..."

A tak w temacie to łowią ładne sumy ale na żywca z pontonów i z dryfu.. oczywiście na Wisełce ;)

Nie wolno,ale kto tego przestrzega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.