Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj miałem jechać na pstrągi, ale coś mnie podkusiło i wylądowałem nad Wisłą. Było zimno deszczowo i nieprzyjemnie, ale drapieżniki ganiały aż miło. Udało się złowić małego klenia, bolenia w okolicach wymiaru i leszcza za ogon :P do tego dwa spudłowane brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macbull napisał:

Na robaczka?

Jak się przyjrzysz to widać na zdjęciu przynętę :) 

 

1 godzinę temu, KrzysiekG napisał:

bumtarara jakoś nie mogę się przemóc do łowienia w centrum w dzień ;)

Ja też nie przepadam, ale nie mam czasu na dłuższe wypady, a trudno w domu usiedzieć :D A Ty próbowałeś już coś w nocy na miejskim odcinku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nightwalker napisał:

Pytanie do wędkarzy - Czy miał któryś z was szanowni państwo bliskie spotkanie z Tołpygą na Wiśle ?. Pływa taka dziewczynka w naszych rejonach ? Będę wdzięczny za jakie kol wiek informacje ;) [Najlepiej Na PM]

Pięć lat temu, 1 maja poniżej mostu kolejowego w Przylasku Rusiecki podciąłem za płetwę grzbietową tołpygę przy boleniowaniu. Do ostatniej chwili myślałem, że mam konkretnego bolenia. Duża nie była ok 45 cm ale grube rybsko jak tuńczyk. Jeszcze czytałem gdzieś o dwóch przypadkach złowienia tołpygi poniżej stopnia Przewóz. Zatem jakieś szanse na spotkanie z tołpygą są. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wam się coś udało - ja wczoraj byłem po południu w górę rzeki za mostem zwierzynieckim (od strony tynieckiej) i kicha (pierwszy raz w tym roku mi się udało wreszcie wyjść) . Ze dwa razy coś się spławiło niedużego bliżej środka rzeki ale bliżej nie było widać nic. Stan raczej niski, więc może dlatego. Polecano mi ten odcinek, ale jakoś nic nie złowiłem pomimo, że byłem tam w sumie chyba trzy czy cztery razy. Wczoraj liczyłem chociaż, że się okonek jakiś zawiesi, bo szła wielka burza, a tu totalna klapa, kolejny raz. Jest też trochę zaczepów, więc poszły dwie obrotówki i jedna guma. Czy ktoś z Was ostatnio coś tam złowił. W sumie w Krakowie jestem trochę początkujący i chyba muszę jeszcze trochę przechodzić kilometrów, zanim trafię to miejsce :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bumtarara napisał:

Ja wczoraj porzucałem trochę z rana. Tylko jeden okoń na 4h łowienia, także też szału nie było :) łowiłem koło posterunku policji.

Właśnie ten odcinek, czyli na prawo od mostu zamierzam testować następnym razem. Jest tam dużo zaczepów? Czy okoń na blaszkę, czy na gumę wziął?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dużo zaczepów nie ma, ale jak to na Wiśle można urwać w każdym miejscu :) ja łowie praktycznie tylko na gumy, właśnie ze względu na to ze sporo się rwie... Może się spotkamy bo w tym tygodniu mam mieć wolne i planuje wyskoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja niestety chodzę od przypadku, kiedy mam trochę wolnego, a pracuję dużo i niestety również w weekendy często. Ale na pewno się kiedyś spotkamy, bo planuję tam uderzyć. Mieszkam niedaleko, więc nie chce mi się dalej chodzić jak mam tylko chwilę :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.