Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zacytuję krzyżaków :" Pax ! pax miedzy chrzescijany ! " :)

Na tym nowym nokillu byłem w tym roku raz jak jeszcze był killem. Złapałem 3 szczupaki : dwa ok 40cm i jeden ponad 50, Goście w tym samym dniu złapali wymiarowego i go wypuscili.

Na tym forum ktoś się chwalił 80 cm tylko nie wiem czy na górnym czy dolnym zbiorniku.

Wiec nie ma tragedii z rybą. Woda jest fajna i ten no-kill to zaskakująca i miła wiadomość. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za widełki chwała bo należy się szczupakom i sandaczom górny wymiar!

Ale po kasę łapy wyciągają i z roku na rok tak po troszku ale podnoszą!

W porównaniu do okręgów Lublin i Radom gdzie wcześniej miałem okazję łowić to PZW Kraków to niestety katastrofa. Nie dość że ryb mało to to i te podpisywane POROZUMIENIA!

Czy to aż tak ciężko jest podpisać jak to niektóre okręgi porozumienia???

Przecież większość wędkarzy na innych wodach łapie okazyjnie przy okazji jakiegoś wyjazdu najczęściej na urlopie??

To nie dość że największa kasa w PZW KRAKÓW to jeszcze nie ma porozumień...

Chcesz połapać w innym województwie to płać...

a co do MZW to też spore koszty jak na kilka zbiorników...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza ostatnia niestety godzinna wizyta pod mostem na Niepołomicach nie przyniosła efektu za to przyniosła szereg pytań odnośnie tego odcinka. Panowie wiecie coś może na temat tego małego przemeblowania przed mostem ?

Zaorany spory kawałek ziemi, zlikwidowana ta mała zatoczka obok mostu , nawiezione duże głazy bo kamieniami tego nazwać nie mogę. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat co kto po co i dlaczego ?

c241973b48e74c5dgen.jpg

8a9e88cb39a3ba6bgen.jpg

937248d9ee7f98b6gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć!

Łowił ktoś już w Wiśle w tym sezonie?

Ja byłem dzisiaj poniżej stopnia Dąbie za kleniem i okoniem połazić.

Niestety 2h i ani jednego brania. Woda zupełnie uśpiona, tylko ptaszyska latają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, ja w podobnej kwestii, wybieram się na weekend na Wisłę koło stopnia Kościuszko, a jako, że po raz pierwszy mam prośbę-pytanie czy ktoś może polecić dobrą miejscówkę na spławik/przepływankę ew. jakiś spinning ? Czy lepiej podejść od starorzecza od strony prawej czy po lewym brzegu ?

z góry dziękuję za wszelkie informacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam, ja osobiście byłem już kilkukrotnie na wiśle w tym sezonie raz z gruntówkami raz ze spinem z kilkoma znajomymi wyniki zerowe, bratu "coś" odgryzło 2 czerwone ogonki z gum na wiśle poniżej " Klasztoru w Tyńcu" próbowaliśmy też troche poniżej zakola wisły na plytszej wodzie porzucac za kleniem/jaźie malymi obrotówkami i woblerkami ale widać jeszcze nie pora może za kilka tygodni wrócimy na wisłe coś po próbować, w najbliższym czasie planujemy zajrzeć na Przylasek i Bagry za białą rybą zobaczymy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przy moście w Niepołomicach. Ogólnie woda podniesiona trochę ale ludzi też trochę było. Jeden wędkarz z nastawieniem na leszcza mówił ,że jazie się pokazują ostatnio... Generalnie coś podobno zaczyna się dziać ale po tych deszczach za dużo syfu też płynie i źle się łowi bo co chwilę jakaś gałąź czy butelka się czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy, jakby ktoś znalazł nad przyujściową Serfką lub Wisłą w okolicach m, Grabie pudełko z jigami/mikrojigami i chciałby je zwróćić to ja będę wdzięczny, a uczciwy znalazca zadowolony z przynęt jakie ode mnie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tutaj cicho nic koledzy nie łowicie?? Hmmmm??

Ja wczoraj zasiadka z federem na przewozie 2krąpie, 2 ładne leszcze i jeden maluch kleń, wszystko plywa dalej. Strasznie mała woda.

Ja dziś przed pracą miałem inaugurację na Wiśle. Jeden Jazik ok 40 cm i mały okonek poniżej przewozu. Oba na brązowego paprocha. Woda zaczyna żyć. Ładnie spławiały się leszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w godzinach "Po obiadowych" wybrałem się z bratem i znajomkiem na Wisłę za stopień Dąbie, ja z bratem spining w łapach małe obrotówki i machamy przez 2 godziny bez skutku, chociaż widać było jak coś rozgania drobnice aż wyskakiwały z wody, kolega trzyma się ostro spławika chociaż też dziś na zero.

Spotkałem natomiast Pana który siedział z feederkami na jednym z rosówką na drugim kuku + mix robali, zamieniliśmy kilka słów i w trakcie rozmowy ów kolega wyciągnął przy mnie leszczyka i płoć około 20 cm :roll: Generalnie nawet na feeder brania takie że lornetka w oczach potrzebna woda ciepła ale jakoś nic większego ani ja ani napotkane osoby nie wyjmujemy.

PS.

W drodze powrotnej zajechaliśmy na godzinkę na bagry wynikiem czego kolega przyłowił 2 małe szczupaczki a brat jednego ja natomiast prawie dostałem zawału jak zobaczyłem 3 metry przed sobą sporego szczupaka ( zaryzykuję przypuszczenie 70-80 cm) który gdy tylko mnie spostrzegł zrobił w tył zwrot i olał twisterka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.