Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wody Sumowskie


Szczeniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego latałem za szczupakiem/sandaczem. Byłem pod mostem cłowym, niestety płytko i trochę ludzi było, później pojechałem na przestrzenną zarośnięte i płytko. Wróciłem się i na gdańskiej naprzeciwko zarządu portu troszkę porzucałem. Niestety marne wyniki. Jestem trochę załamany bo wody ogrom ale jest większość niedostępna. Jutro przymierzam się na wałach trochę porzucać i jechać w stronę gocławia a dokładnie w rejony ulicy "stołczyńska" bo widzę, że tamte brzegi są jakoś dostępne na mapie.

przy okazji szukam też terenu do połowu na grunt/spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca na wodach SUM gdzie można połapać sandacze i szczupaki ale nikt na forum Ci o tym nie napisze z powodu takiego jak np. że to forum jest otwarte i każdy może sobie zobaczyć o czym piszemy... Mogę cie podpowiedzieć, że okolice Polic, Wały Chrobrego, Kanał Parnicki, w określonych porach są dobrymi łowiskami na te ryby. :) A z gruntu lubię jeździć na Kanał Parnicki ze względy na bardzo dobry dojazd i całkiem głębokie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mapy tam żadnej nie widzę :) Jedynie rozpiskę jakie wody, jeżeli taka mapa jest to proszę podeślij mi linka.

Pozdrawiam !

wszedłem i musze przeprosić bo faktycznie jest tylko wykaz. Gdzieś mi się ta mapka kiedyś przewinęła przez oczy. Jak tylko ją odnajdę to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziś również byłem w kilku miejscach. Rano na basenie wartyn a spin, niestety nic to samo ok. godz. 15-16. Dobrze że miałem teleskop ze spławikiem i on uratował całą sytuację bo do domu wróciłem z płoteczkami i krasnopiórami. Woda niestety na odrze również mała.

Jutro rano ok.6-7 także uderzam ze spinem i może w końcu się coś trafi. Tym razem na Kanał Dębicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kol. Kochan, to jest mapka obwodów ochronnych.

O szczegółach można poczytać:

poz.1436

Zarządzenie nr 3

Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie

z dnia 20 października 2004 r.

w sprawie obwodów ochronnych oraz szczegółowych warunków prowadzenia w nich połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

też tak słyszałem ponoć ustawa już podpisana przez Prezydenta ale jakoś nie mogę dotrzeć do źródła - niby 180 za łowienie z brzegu i 3000 z łódki..... jakoś nie chce mi się w to wierzyć... jeszcze poszukam

z facebooka jakis armator się wypowiada

"Uwaga wędkarze!!!

Może przedstawię się wreszcie:

Jestem Prezesem Stowarzyszenia Armatorów Jachtów Komercyjno-Sportowych SAJKS z siedzibą w Kołobrzegu.

Walczymy jako Stowarzyszenie z nową ustawą o Rybołówstwie.

Chcemy jej nowelizacji bo jest dla nas zła. Napisano coś o nas bez nas.

Jestem po spotkaniu z przedstawicielem rządu. Niestety Minister nie przyjechał przysłał Dyrektora Departamentu Rybołówstwa. Udało się osiągnąć porozumienie i wracamy do prac nad projektami rozporządzeń do ustawy i nowelizacji samej ustawy. Została napisana o nas bez nas.

Ja muszę walczyć na dwie strony. Jako wędkarz i jako armator. Walczę też w imieniu właścicieli prywatnych łódek wędkujących rekreacyjnie w morzu.

Moja rada: Wykupcie w trybie bardzo pilnym/max 2 tygodnie/ pozwolenia

na wędkowanie w morzu wg starych cenie-49zł. Będą one ważne przez cały rok. Spokojnie wędkujecie na morzu z łódek czy brzegu, a my mamy czas na dokonanie poprawek.

Będę informował Was na bieżąco. Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszła w życie nowa ustawa o rybołówstwie morskim.

http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/2919_u/$file/2919_u.pdf

Nie ma jeszcze do niej przepisów wykonawczych.

Opłata za wędkowanie rekraacyjne na wodach morskich z brzegu nie będzie mogła być wyższa niż 1/20 średniego wynagrodzenia, czyli obecnie około 180 zł. (Art. 95 Ustawy)

Opłata za łowienie z jednostki pływającej 3000 zł. Tyle że nie jest jasno sprecyzowane czy dotyczy to tylko armatorów zabierających wędkarzy, czy także samych wędkarzy łowiących rekraacyjnie z łódki na wodach morskich. (Art. 134 Ustawy)

Trzeba poczekać na przepisy wykonawcze i interpretację, tyle że wtedy będzie za późno na kupno zezwoleń po starych cenach. :evil:

Pewnie pójdą po rozum do głowy i doprecyzują przepisy dla łódek, tyle, że pewnie ze dwa sezony będą w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wysokość opłat od marca 2015:

1. NA OKRES 1 TYGODNIA - 37,83 zł

2. NA OKRES 1 MIESIĄCA - 75,67 zł

3. NA OKRES 12 MIESIĘCY - 189,17 zł:

- opłata ulgowa - BRAK możliwości skorzystania ze zniżek

są to stawki ustalone w/g najnowszej ustawy,

i sądzę że docelowo będą niższe, a ich ostateczna wysokość określona będzie w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest w opracowaniu, tam też będą podane zniżki m.inn. dla emerytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.