Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do 200zł


Igorpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar kupić kołowrotek do spiningu.Jaki kołowrotek do 200zł polecacie?Spining jaki posiadam to Mistrall Prince 2,70m 10-30 c.w.Ryby jakie będę łowił to głównie szczupaki.Z jakim hamulcem wybrać kołowrotek przednim czy tylnym?Na kołowrotek mam zamiar nawinąć plecionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

200 zł jest sztywną granicą której nie da się ruszyć ? Sam szukałem kręcioła do kija 10-30 w tej granicy cenowej, jednak po dłuższym zastanowieniu się dozbierałem do Spro Red Arca wielkośc 10300 można za około 300zł dostać, jeżeli nie masz zamaru dozbierać do nie wiem czy sprawdzony Spro Passion nie będzie najlepszym wyborem, aktualnie mam go przy kiju 10-30 (Red jest w drodze =] ) i spisuje się całkiem przyzwoicie. Wiem, że zostaje pewien zapas cenowy, ale nie wiem czy jest sens kupowania kręcioła za 200 zł, kasy to już nie mało, a mimo to jakość kołowrótków do tej kwoty jeszcze pozostawia do życzenia ;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego by się nie dało wykombinować.No może bym uzbierał ale chciałbym sobie połowić jeszcze tą jesienią bo jak zacznę zbierać to wątpię w to że połowie jeszcze w tym sezonie chyba że łowiłbym na kołowrotku który mam za 40-50zł.Co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji bym brał Spro Passiona, a za kaskę która została kupiłbym przynęt żeby było co rwać ;) wydaje mi się, że do 200 zł to najlepszy wybór. Mam i jestem zadowolony. Ładnie pracuje hamulec, równo nawija żyłkę, minusem jest brak szpuli w zestawie, i nie najcichsza praca ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spro passion 3000 dobrze nawija ale nie rewelacyjnie, przy plecionce to widac co 10 rzutow robil sie kokon bo zle sie nawijala na szpule, zmienilem kreciol na mistrall amundson, wywazyl mi kija mistral aqua 10-30 idelanie wiec polecam taki zestawik, perfekcyjnie nawija pletke nic sie nie robi w kokon. Cena kreciola ok 130 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł jest sztywną granicą której nie da się ruszyć ? Sam szukałem kręcioła do kija 10-30 w tej granicy cenowej, jednak po dłuższym zastanowieniu się dozbierałem do Spro Red Arca wielkośc 10300 można za około 300zł dostać, jeżeli nie masz zamaru dozbierać do nie wiem czy sprawdzony Spro Passion nie będzie najlepszym wyborem, aktualnie mam go przy kiju 10-30 (Red jest w drodze =] ) i spisuje się całkiem przyzwoicie. Wiem, że zostaje pewien zapas cenowy, ale nie wiem czy jest sens kupowania kręcioła za 200 zł, kasy to już nie mało, a mimo to jakość kołowrótków do tej kwoty jeszcze pozostawia do życzenia ;)

Pozdro.

Trochę się nie zgodzę ;)

Posiadam 3 kołowrotki z tańszej półki od trzech różnych producentów i działam nimi już 1,5 roku. Poleciłbym Ci Dragon Maxima HS SPINN FD 1025i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorpl, a pro po jest promocja na allegro ... na team dragona 1225 iSt kosztuje 200 zł z dostawa i powiem ci ze w sklepach normalnych kosztuje ponad 320 zł ... a w dodatku ma slimakowy posów szpuli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy okoniówce jakiegoś mistralla z szeroką szpulą, i niestety nie polecam. Przy bocznym troku i paprochach zaczął wydawać dziweki ze środka obudowy:) Może te droższe są lepsze:) Mój kosztował 100 albo 110zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[kołowrotek mistrall pod spina niestety nie wróży długiej współpracy

passion to najlepszy wybór do 160zł:

ChaoTic, to zobacz sobie mistrall Atago i dopiero pogadamy :twisted::mrgreen:

zobaczyłem .. coś nie wygląda na propozycję poniżej 200 pln o której rozmawiamy w tym temacie. z 2 strony pisałem o amundsonie którego podał Kolega suhhar post wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kołowrotek Ryobi Applause, kosztuje ok 250 zł. Używam go bardzo często do plecionki jak i do żyłki, i nigdy nie było z nim żadnych problemów, obojętnie czy rzucasz małymi gumkami czy dużym woblerem chodzi wzorowo. Mam też tańszy kołowrotek Dragona Express ok 80zł "na sucho" chodzi idealnie, nawet lepiej niż Ryobi, ale wystarczy założyć średniego woblera i zaczynają się problemy, takie jak głośna praca i bardzo duży opór na korbce, co w przypadku Ryobi Applause nigdy się nie zdarzyło. Polecam Ci dołożyć trochę pieniędzy i zakupić markowy kołowrotek Ryobi, Red Arc czy inny nie patrząc na ilość łożysk lecz na jakość tych łożysk i całego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że znam dość dobrze ofertę mistralla proponuję zastanowić się nad modelem Tournament. Wprawdzie nie łowiłem takim, tylko Amundsonem, ale poza kolorem to to samo.

Tournament ma dwie aluminiowe szpule zapasowe.

Osobiście jednak w takim budżecie kupiłbym penna fierce. Ale brak szpuli zapasowej i tulejka zamiast łożyska w rolce, a więc częstsze jej smarowanie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorpl, Na te kołowrotki zwróciłbym uwagę mając do dyspozycji 200 PLN:

NEXAVE SHIMANO 4000FC

http://allegro.pl/kolowrotek-nexave-shimano-4000fc-wysylka-0zl-i2503334963.html

TEAM DRAGON FD1225iST

http://allegro.pl/kolowrotek-team-dragon-fd1225ist-promocja-wys-0z-i2519526681.html

RYOBI ECUSIMA 3000

http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-ecusima-3000-new-japan-ko-ph-i2508417018.html

PENN FIERCE 3000

http://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod=9&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=PENN+FIERCE+3000

Ten ostatni nieco przekracza budżet, ale pewnie można go gdzieś taniej dostać np. na niemieckim ebayu http://www.ebay.de/itm/Penn-Fierce-3000-Stationarrolle-332g-6-20-1-0-25mm-157m-/330617714140?pt=DE_Sport_Angelsport_Angelrollen&hash=item4cfa59f5dc tylko trzeba mieć kogoś kto nam to przywiezie z niemiec bo wysyłka do Polski się nie opłaca

Kolejność zupełnie przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawdzoną konstrukcją jest moim zdaniem team dragon fd735i. Kosztuje nieco ponad 200zł, ale jeden mam już czwarty sezon i jeszcze daje radę. Pięcioletnia gwarancja to moim zdaniem bujda na resorach, bo musiałem zapłacić za wymianę rolki prowadzącej żyłkę, ale może była to i moja wina, bo nie przyłożyłem wagi do jej smarowania. Wnętrze kołowrotka działa bez zarzutów czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.