Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka czy plecionka na szczupaka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Przymierzam się do kupienia nowego kołowrotka a co za tym idzie nową żyłkę lub plecionkę.Właśnie tu mam problem.Co lepiej kupić?Nastawiam się na szczupaki.Głównie łowić będę gumami-kopyta.Łowić będę na wodzie stojącej.Kolor wody raczej nie jest przejrzysty jest taki jak by to określić (zielony).Myślałem nad plecionką Power Pro 0,10 zielona.Jeszcze pytanie ile metrów jej kupić mniej i zrobić podkład tylko z czego i jak czy zapełnić cały kołowrotek samą plecionką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 5 weeks later...

Witam,

Mam "rozdwojenie jaźni" czytając spory co lepsze, jednak mam obecnie ten właśnie problem z doborem linki na nowy sezon. Postaram się możliwie dokładnie opisać czym, co i w jakich warunkach będę łowił i chciałbym otrzymać pomoc w wyborze od bardziej doświadczonych kolegów ;)

Nastawiam się głównie na szczupaki w wielkości max 45-60cm niestety tylko takie u mnie pływają.

Dodam, że nigdy nie łowiłem plecionkami, spinem "zajmuję" się od niedawna.

Sprzęt jaki posiadam to:

Kołowrotek: Spro Passion 730 FD

Kij: Konger Tiger Cross Maxx 7-25 cw

Przynęty jakimi będę łowił to generalnie obrotówki, gumy na główkach do 10g, no i oczywiści wahadła.

Wędkował będę tylko i wyłącznie na zbiornikach na głębokościach, które oscylują w granicach 1-2,5m

Sprzęt skompletowany, przynęty są, ostatnią kwestią pozostaje dobór odpowiedniej linki.

Zastanawiam się co będzie dla mnie najlepszym wyborem żyłka czy plecionka?

Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki i wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się sklanial ku plecionce. Ma ona w zasadzie jedna wadę. Dobra kosztuje naprawdę spora kasę. Jednak daje o wiele lepsze czucie przynęty, zapewnia komfort w przypadku zaczepu. Jako, że jest z założenia ciensza należy czymś szpule wypełnić. I oczywiście być czujnym na splatania, które na pewno się zdarza. A może wybierzesz się na jakąś rzekę i tam już zaczepy są na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na szczupaka bierz plecionkę, każdy strzał, przytrzymanie czuć. W twoim przypadku tak ok 0.15 spełni zadanie. Jak dobra to nic się nie plącze, szybciej żyłkę poplączesz.

Od 2 lat na szczupłego stosuje tylko plecionkę i nie narzekam.

Z wielu dostępnych na rynku mam swoją ulubioną Daiwa Turnament 0.14.

A łowię w tych samych warunkach, na pewno też masz dużo roślinności więc pletka nr1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Plecionka dobra, po co taka gruba ? 0.15 to już kawał sznurka, sklepu nie znam, zawsze kupuję w stacjonarnych.

Przy okazji, gdyby komuś przyszła ochota na oszczędzanie i chciał kupić Sufix Fuse - jest jak woskowany kordonek, po 10 wyjazdach postrzępiony, płaski jak tasiemka i skręcający się jak tania żyłka :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.