Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak zakłądać rurkę antysplątaniową??


Sobieraj

Rekomendowane odpowiedzi

używam koszyczka i rurki antysplontaniowej, lekko z jednej strony wygiętej.

od przyponu ta dłuższa, prosta część rurki, później te zgięcie z koszyczkiem i reszta rurki (krótki kawałek).

zestaw plącze mi się raz na kilka-kilkanaście wyjść na ryby, rozplątanie trwa zazwyczaj 10 sekund, nie ma żadnych poskręcanych części.

myślę, że to dobry wynik. ;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
.

A moze poradzicie ile powinno byc cm mniej wiecej od przyponu do haczyka ?

Pozdrawiam

Chodzi Ci o długość przyponu? Ja używam 50cm, hak nr 6, żyłka 0,18mm, przypon od dluzszej strony, rurka lekko wygieta, a z boku doczepiony za pomoca kretlika koszyczek i stoper tez od strony haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
prawidłowo zakłada się krótszą stroną w dół czyli w stronę haczyka
I wszystko się plącze :razz:

Święta racja Maniek. Ostatnio na rybkach się pobawiłem i przełożyłem dla testu krótszą w dół i wszystko plątało się niemiłosiernie... tzn haczyk z koszyczkiem... dopiero po zamianie na dłuższą stronę do haczyka odczułem ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak:

rurka ze sprezyna dluzszy w kierunku przyponu

co rzut splatane

mozliwe ze powodem byla juz dosc popkrecona zylka przyponu

robilem test bo standardowoo lowie ze sprezyna przy przyponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo zakłada się krótszą stroną w dół czyli w stronę haczyka
I wszystko się plącze :razz:

No pięknie, mój zestaw gruntowy właśnie tak wygląda - krótszą częścią w dół czyli w stronę haczyka (i tak od zawsze) i jakoś mi się nie plącze :mrgreen:

Proszę mnie tylko nie wyzwać od fachury :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To dobrze robisz :wink: , bo tak powinno sie zakładać :razz:

Jak tylko zamontowałem dłuższym końcem w strone haczyka to wszystko się poplątało :!:

Teraz to już sie wszystko poplątało :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem kiedyś zestawem z rurką antysplątaniową.. ale jeśli założymy na hak kukurydzę, czy jak ktoś wpadnie na pomysł kukurydzę+pinkę lub biały tragedia murowana, wszystko pięknie się poplącze, a to tylko kwestia czasu.. Ale jeśli łowiłem już z rurką montowałem ją dłuższym końcem w stronę haka, tak aby była minimalnie dłuższa od koszyczka zamontowanego na krętliku oczywiście wtedy tak przy wyrzucie jak i ściąganiu zestawu nie było problemu..

Teraz łowię tak jak robię to w spinningu, zwykły zestaw z bocznym trokiem, ja krótszym końcu koszyczek na dłuższym haczyk bez przyponu zawiązanego bezpośrednio na żyłce, dlatego też można zrobić przypon strzałowy z cieńszej żyłki, ale nie przesadzajmy wtedy z wagą koszyczka, bo ja łowię na koszyczki maxymalnie 10g.... zestawami takimi można łowić bez większych problemów, że się poplączą, czy będą powodować skręcenie żyłki, zwłaszcza iż przed zestawem można zamontować krętlik i kłopoty z głowy.. :arrow::arrow:

Pozdrawiam i życzę połamania kija.. :idea::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominałem dodać iż przy łowieniu bocznym troczkiem długość troka z koszyczkiem stosuję raczej standardowy tj. 18-25 cm... jeśli chodzi o kwestię brań, im delikatniejsze brania tym trok z hakiem się wydłuża, oczywiście w granicach rozsądku tj. maksymalnie 40-50 cm.. Po zarzuceniu zestawu z koszyczkiem ( nie stosować zbitej zanęty, najlepiej dorzucić trochę kukurydzy, grochu, lub pinki, czy kastersa wtedy będzie to powodowało pracę zanęty i pięknie wypadnie z koszyczka przy pociągnięciu zestawu, a nie uderzeniu w powierzchnię wody) gdy zestaw opadnie odczekujemy chwile, aby zanęta nasiąkła, wykonujemy 1-2 płynne obroty korbką kołowrotka i została tylko cierpliwość w oczekiwaniu na brania.. a jakież owe brania są piękne, zazwyczaj zdecydowane.. a to że będą gwarantuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

ja zakładam rurkę wygiętą z kolankiem dłuższą częścią w górę żyłki zagięciem w stronę końca żyłki i haczyka, między haczyk a rurkę stoperek oczywiście nad supełkiem łączącym żyłkę główną z przyponem, na kolanku mocuję na agrafkę koszyk zanętowy i wszystko gotowe, przyponem z haczykiem rzecz jasna ciutkę cienszym od żyłki głównej i długości około 20-30 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum,także witam wszytskich :) . Mam pewne pytanie. Zaczełem moją przygode z "gruntem" i mam z tym mały kłopot. Zakupiłem całe wyposazenie (spręzyny,kretliki,przypony,syganlizatory etc.) jednak z wielu rysunków wynika że potrzebna jest długa rurka,której takiej nie posiadam. Jest to wazny element zestawu? A druga sprawa jest taka. jak obciążyć spreżynę zanętową? Zwykłą sruciną??

Pozdrawiam Wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.