Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak zakłądać rurkę antysplątaniową??


Sobieraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na Forum.Rurkę trzeba założyć, aby uniknąć splątań przyponu z koszyczkiem lub sprężyną zanętową.Przy kupnie rurek zwróć uwagę czy agrafki do zapinania koszyczków,sprężyn czy ciężarków mają krętliki,bo wg.mnie są one lepsze(nie wszystkie przywieszki mają krętliki).Co do obciążenia,to są sprężyny i koszyczki o różnych ciężarach.Obciążeniem jest również zanęta wciśnięta do sprężyny,ale gdy chcesz zwiększyć wagę możesz w sprężynę dodatkowo dociążyć tak na szybko nad wodą, wciskając do środka jakiś ciężki np.kamyk.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość feeder

długich rurek używam jak mam zamiar używać długich przyponów... krótkie tez posiadam i nic się nie plącze... oczywiście przy dużym wietrze nawet rurka nie daje rady :P hmm co do obciążenia sprężyny można używać już gotowych sprężyn z obciążeniem lub jak ja to robię owijam środek sprężyny (rurkę) taśmą ołowianą i jest dobrze lub jak napisał Diaflex wystarczy wcisnąć kamień :) hmm co do rurek to się jeszcze nie spotkałem aby rurka miała dodatkowo krętlik przy agrafce... moim zdaniem to nie ma żadnej różnicy czy ma czy nie ponieważ koszyki jakie kupuję mają zamontowany krętlika do sprężyn zakładam kółko łącznikowe na które zakładam krętlik i jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyki mają krętliki,a sprężyny przeważnie nie .W dobrym sklepie wędkarskim takie rurki są dostępne np.w Jeżozwierzu,a w sklepach zoologiczno-wędkarskich też ich nie spotkałem,mogę powiedzieć,że są dobre.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam mam pytanie jak zakładać rurkę do koszyczka? Słyszałem że dluższą strona do haczyka. Przed chwilą założyłem rurkę nie wiedząc o tym krótszą częścią do haczyka czy zmniejszy mi to ilość brań czy tylko ma większe prawdopodobieństwo że będzie się plątać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza.

Niestety jest już taki temat ("Rurki antysplątaniowe" chyba). Zachęcam do zapoznania się z naszym forum. Ale w drodze wyjątku odpowiem, że rurki zakłada się dłuższym końcen do haczyka. Odwrotne założenie zwiększa prawdopodobieństwo splątania.

A na przyszłość polecam opcję szukaj na górze strony - nie każdemu chce się czytac całe forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.