Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupak z gruntu?!


Gość doles2

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanie czy o tej porze jaka mamy, czyli deszczowo, dosc chlodno daloby sie wylowic szczupaka z gruntu??a dokladniej na filet z uklei lub plotki oraz koszczyczkiem zanetowym w ktoym umiescilbym kilka filetow....czy jest jakas mozliwosc dopadniecia w ten sposob tego drapieznika??bo o tej porze chyba z brzegu na splawik z filetem chyba nie zlowie zbytnio szczupaka... aha i jeszcze jedno, lowie w malym jeziorku w ktorym najglebsze miejsce wynosi 6m jest bardzo muliste i jak sami wedkarze mowia jest tam duzo szczupaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak głęboko jest przy brzegu? Jak jest około metra i pod brzegiem biorą małe rybki (spróbuj batem) to możesz teraz zarzucić 3 metry od brzegu.

Ja tak łowię we wrześniu na korek i jest to najlepsza metoda na teraz. Łowię 4 m batem żywczyki. A potem w to samo miejsce zarzucam korek (rybki nadal chodzą w zanęconym rejonie). Jeżeli są spełnione warunki jak wyżej to jest szansa.

dosc chlodno daloby sie wylowic szczupaka z gruntu

Pewnie, że jest, ale proponuję żywą rybkę na haku i oczywiście wolframowy przypon. Brania szczupaka z gruntu są dość specyficzne krótkie szybkie pociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pare pytan dotyczacych tego drapieznika, a mianowicie o jakiej porze roku wg. ciebie najlepiej je lowic??slyszalem ze najlepszym czasem jest jesien, czy o tej porze jaka mamy tez szlo by wyciagnac szczupaka??i jeszcze jedno, czy ta ryba jest wrazliwa na skoki cisnienia??a jak tak to jakie jest najlepsze dla niej: wyz czy moze pogoda nizowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej porze roku wg. ciebie najlepiej je lowic??

Właśnie zaczyna się najlepsza pora. Według mnie wrzesień jest bez konkurencji. Ale możesz z powodzeniem łowić również w maju i czerwcu no i od września do poźnej jesieni.

Najpóźniej szczupaka złowiłem 18 grudnia. Cały staw był skuty lodem, ale obok rury doprowadzającej okresowo świeżą wodę było 2 metry kwadratowe wody. Mróz trzymał. Rozwinąłem żywcówkę i wrzuciłem korek w ten "przerębel", ale zdałem sobie sprawę, że nie będę miał jak wyciągnąć ewentualnej ryby. Znalazłem kawałek drąga i przesuwając się po wystającej w stronę wody rurze słukłem lód od brzegu do wolnej tafli. Zszedłem na brzeg a tu korka już nie ma :shock:

Przez kanał wyłamany w lodzie wyciągnąłem szczupaczka niecałe 60 cm. To taka ciekawostka dowodząca, że zawsze warto próbować łowić :wink::lol:

i jeszcze jedno, czy ta ryba jest wrazliwa na skoki cisnienia??a jak tak to jakie jest najlepsze dla niej: wyz czy moze pogoda nizowa??

Żadna ryba nie jest obojętna na skoki ciśnienia. Według moich obserwacji najlepsza jest stabilna wyżowa pogoda ze słoneczkiem. Wtedy możesz liczyć na branie szczupaka nawet w południe. Odwrotnie niż sandacz dla którego im gorzej tym lepiej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno warto postawic zywcowke :smile: i Tomek sporo ci wyjasnil

Od siebie dodam ze warto na zywca stosowac to co najczesciej wystepuje w zbiorniku a nie oklepane karasie :wink:

A jam mam jedno pytanko czy "łowca leszczów" to specjalnie napisane czy nadaje sie do poprawki (jesli specjalnie to spoko ale jesli nie to popraw bo warto sie uczyc naszego jezyka i bledow nie robic)

A ze dzis jest 01.09 nie potrafilem sobie ze wzgledu na twoj wiek odpuscic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, dlaczego nie leszczów

bo nie np. pieniądzów, spinaczów, karpiów, sandaczów, płociów itd. itp :wink:

Zauważ, że wszystkie wymienione kończą się samogłoską "e" w mianowniku liczby mnogiej. A -szczupaki- samogłoską "i". Stąd róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Siemianówka
Fakt maniek dobre łowisko.
a Narew
No niestety narew w okolicach Białegostoku tzn Narwiański Park Narodowy to delikatnie mówiąc słabe łowisko.
pod "nosem" Supraśl
Rzeka bardzo ciekawa z odcikiem wody gorskiej. Ładny pstrąg, szczupak, jaż ale niestety ta woda nie ma szczęścia w ostatnich latach. Była zatruta w tym roku tylko jej niewielki odcinek ale parę lat temu doszło do zatrucia /śnięcia/ ryb prawie w 70% tak więc nie jest lekko.

No ale maniuś nie dodałeś wg mnie najlepszej wody w moim regionie -Biebrza. Doskonałe łowisko na bardzo wiele gatunków ryb.

Kurde :shock: maniek właśnie uświadomiłeś mi że w moich stronach to nie jest tak zle z niezłymi łowiskami ale wszędzie trzeba jechać ok 50-60km w jedną stronę, poza Supraślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że narew słabe łowisko ,to jakoś mi nie pasuje choć moge się mylić.
Narew na odcinku NPN jest co raz słabsza. Płytsza z roku na rok i zarasta niesamowicie. No i niestety wody z dobrego łowiska Siemianówka z ciągłą sinicą robią swoje na tym odcinku Narwi.

A co do Biebrzy to nic nie stoi na przeszkodzie abyś tam powędkował. Zapraszam. To tylko z Wrocka ok 580-600km :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość doles2

widze ze mam dobrze do rozwjania sie jako wekdarz bo u mnie jezior jest ...ooohooho i jeszcze wiecej, jedno kolo drugiego w okolicy w obrebie jakies 50 km mam hmmmm, 21 jezior!!!!!!z tym ze najblizsze mnie jest o niecale 800 metrow!!!ja to mam raj doslownie...tylko nauczyc sie operowac zanetami i przynetami, bo na chybil trafil...to neizbyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
-Czy jazgarz nagaje się na żywca.

Pewnie, ale z kolczastych lepszy okoń

-Czy lepszy na żywca jest pojedynczy hak czy kotwiczka.
To zależy, jeżeli jest duża szansa na sandacza lepszy hak. Podobnie jeżeli jest dużo brań drobnego szczupaka. Jeżeli brania są gwałtowne i zdarza się zerwanie rybki to lepsza kotwica a po braniu liczysz raz, dwa, trzy i cięcie :wink:
-Czy rybę lepiej zaczepić za wargę, czy za grzbiet.

Ze względu na ryzyko spadnięcia rybki przy rzucie oczywiście za grzbiet

Jaki max rozmiar rybki na żywca na szczupaka.

W praktyce nie stosuje się raczej większych niż 15 cm. Chyba, że na wielkie szczupce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

chcialbym sie dowiedziec na jaka przynęte moge zlapac szczupaka z gruntu na co moge probowac ??? czy przy przepływie z jednej żwirowni na drugą mozna cos zlapac czy prubowac przy jakich roślinach lub zakolach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.