Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach??? Sierpień 2012!!!


Olafx99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Spróbuję odpowiedzieć na nurtujące was wątpliwości.Łowisko,na które jeżdżę to staw o powierzchni 4,5 ha.i głębokości do 1,5 m.Występuje tam 12 gatunków ryb łącznie z drapieżnikami.Płaci się wg. cennika za kg. złowionej ryby.Ryby zachowują się prawie tak jak na łowisku dzikim.W okresie sezonu nie są dokarmiane i bez zanęty nie ma się co wybierać bo wtedy łowi się ryby z przypadku.Np. wczoraj łowiłem na robaki kolorowane w różnych kombinacjach,na kukurydzę czystą i zaprawioną truskawką a brały tylko i wyłącznie na dendrobenę (glizdę).Brania były bardzo delikatne.Widziałem już tam wędkarzy kończących wędkowanie "o kiju".Jeżdżę tam rzadko wtedy jak chcę zjeść rybę.Ryby złowione w wodach PZW wypuszczam,a łowię przeważnie płocie,które są moim ulubionym gatunkiem.Łowię metodą odległościową.Można tam wypróbować sobie sprzęt.Kol. szczupak28,ryby łowię od 1954r.Zacząłem jak miałem 8 lat.Od 1981 roku prowadzę notatki.Na koniec 2011r. mam udokumentowane 8109 szt. ryb wszystkich gatunków jakie złowiłem.Mój najlepszy wynik to 131szt. płoci w ciągu 6 godzin.

Metodą odległościową łowię 40 lat.Zacząłem kiedy nie wiedziałem że ta metoda się tak nazywa.Nie pogniewałem się.Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda że nie mieszkasz bliżej Krakowa to bym Cię zabrał na takie łowiska komercyjne co złowienie pstraga czy karpia trwa górę minutę .

Jakbyś tak posiedziała z 30 minut miałabyś pół siatki a potem za te rybki trzeba zapłacić.

Ciekawe ....co wtedy.

Znam takie na lubelszczyźnie - unikam takich, serio :)

Jeżdżę tam gdzie wolno wypuszczać, nikt normany nie zje 20 pstrągów a i zgadza się - kasa na ich zakup nie mała :)

.Na koniec 2011r. mam udokumentowane 8109 szt. ryb wszystkich gatunków jakie złowiłem.

:shock:

MATCH - naprawdę - szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Match 2000 jesteś na prawdę wyśmienitym wędkarzem :wink: kto wie czy nie najlepszym tu na forum bo nikt tu się jeszcze nie pochwalił taką ilością złowionych ryb. :shock::shock:

Ja w tym roku nie mam wyników.

Może w niedziele coś "skubnie" bo jadę na żwirownię.......

za to rok 2010 był najlepszym w moim zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.więc nie ma się czym chwalić.

Złów tyle ryb na łowisku ogólnodostepnym typu rzeki , jeziora itd.

Wtedy na pewno Ci ktoś pogratuluje.

Ty sie juz popisałes a teraz innych pouczasz.
Poza tym 5 września mam urodziny
ja tez,flaszka? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 dni to wieczorny spinning z całkiem dobrymi wynikami:

Wtorek - 40 minut, a w tym czasie kilka okoni w przedziale 20-25cm + szczupak 50cm

Środa - 1,5h, kilkanaście okoni w podobnym rozmiarze + szczupak na oko 40-50cm, odpiął się przy brzegu

Czwartek - 2h, około 10 okoni, największy koło 30cm + kolejny szczupak wypięty pod nogami + chwila emocji: prowadzę obrotówkę na płyciźnie, łapię zaczep... Po chwili uświadamiam sobie, że zaczepy rzadko kiedy płyną pod prąd, tak ładnie grając na hamulcu... Ryba, która się zapięła w równym tempie wysuwała plecionkę przez kilka sekund, bez żadnych zrywów, spokojnie, aż do momentu w którym się wypięła. Plecionka na odcinku metra od przynęty pokryta śluzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

no coś się zaczyna ruszać u mnie w Warcie, dzisiaj na bolonkę dwie jaźwice, 50 i 51 cm, w sobotę miałem takiego kabana, że nie mogłem utrzymać, chyba klenisko, niestety po paru minutach się wypiął, był rekordowy. Dzisiejsze jazie w porównanie z tym holem, to płotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada takie łowienie na komercyjnym ? poniewaz nigdy nie mialem przyjemnosci i raczej nie bede miał . Wpisałem w google ale mało danych wyskakuje , naprawde płaci sie za godzine wedkowania 1zł na jedną wedke? i mozna rozłozyc 4 wedki i placic 4 zł za te wedki? Przykładowo kilo karpia kosztuje 14 zł złowie karpia 3 kg i zeby go zabrac to płace 42 zł za rybę? Jesli to prawda to nie lepiej połapać przed wigilią w basenie w hipermarkecie. Znów na innym łowisku komercyjnym jest kara za zniszczenie kołowrotka 150 zł . Jesli ktos pozycza sprzet , czy on jest warty tej jakosci , bo ja mam na taki kołowrotek 3 lata gwarancji , jak puscił hamulec to pojechał do serwisu naprawili i po miesiacu wrócilł. Czy tak zniszczony kołowrotek można zatrzymać czy trzeba im oddać + dadatkowe 150 zł. Nie czaje takiego łowienia , no chyba że jeżdzicie tam celowo złowic karpia 10kg

Niedaleko mojej miejscowości jest łowisko komercyjne za które płaci się od razu za dniówkę łowienia+zabrane rybki. Oczywiście ten akwen jest naciągany bo więcej w nim innych żyjątek typu żaby czy wodne robactwo niż ryb :) Co łowisko/właściciel to inne zwyczaje.

MATCH 2000

Gratuluje, w końcu udało Ci się normalnie zdjęcia wrzucić na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do zdjęcia żywy skończył jak większość .NIe mam do ciebie o to pretensji bo masz do tego pełne prawo ale nie pisz że wypuszczony .

Czy pisał coś że zabrał albo wypuścił? Niby nie masz pretensji ale sie czepiasz jak prawdziwy polaczek. Zabrał, wypuścił, wziął, nie wziął :twisted: Zajmijcie sie swoim sumieniem a na forum dzielcie się swoimi osiągnieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.