Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko Wędkarskie - Jezioro Ostrowite


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

Opis łowiska :

Zbiornik naturalny, polodowcowy (rynna) o powierzchni 10 ha i głębokości do 6 metrów. Gatunki ryb zamieszkujący ten akwen to : płoć, wzdręga, leszcz, karaś srebrzysty i złoty, karp, lin, amur, szczupak, sum i okoń.

Ostrowite to urokliwe, ładnie zagospodarowane miejsce niedaleko Torunia (30 km), 7 km przed Golubiem-Dobrzyniem.

Na miejscu do dyspozycji gości pomosty wędkarskie , sprzęt pływający oraz w pełni wyposażone domki letniskowe.

Możliwość organizowania różnych imprez okolicznościowych, zawodów wędkarskich, pikników itp. - ognisko, grill.

Cena już od 20zł / dzień pobytu

Domek od 80zł / doba

Za złowione ryby właściciel nie pobiera opłat

* opis zaczerpnięty ze strony www.jezioro-ostrowite.pl

Moje wrażenia :

Bardzo fajne miejsce dla wędkarzy chcących połowić różne gatunki ryb. Osobiście wyciągałem na tej wodzie piękne liny i szczupaki. Właściciel bardzo dba o ośrodek i na prawdę można się z nim dogadać. Jest czasem tak, że ryba nie bierze i nic się na to nie poradzi - ale to jak wszędzie... za to jak bierze... :) można się nałowić.

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A kiedy byłes tam ostatni raz kolego ? Ja odwiedziłem to miejsce 2 lata temu w majówkę owszem ładnie, owszem fajnie, ale nie polecam spania w domkach (które są de facto z kartonu) w chłodniejsze noce, jeśli chodzi o wędkowanie to absolute nic nie złowiliśmy, siedzieliśmy tam 4 dni, łowiliśmy na wiele metod, o każdej porze, na wiele przynęt - wzdręga 10 cm to był max, ale zgodze się, czasem ryba po prostu nie bierze, ogółem bardzo pozytywne wrażenie, nie widziałem jeszcze drugiego takiego "komercyjnego" miejsca, które jest tak misternie dopieszczone i zadbane, wielki ukłon w stronę właściciela - Pana O. :)

mam nadzieję żę jeszcze tam zawitam, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam nie dalej jak wczoraj razem z kolegą. Dla zainteresowanych bierze lin. Połowiliśmy kilka ładnych sztuk. Zdaje się, że i szczupak i okoń są na "chodzie" gdyż spinningistom udało się upolować jakieś rybki. Nie były to może nie wiadomo jakie okazy ale nie były to też patyczaki.

Podobno 2 tygodnie temu ktoś połapał amury do 15kg. Są nawet zdjęcia na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kumpel namawia mnie na wypad na to jezioro , jego kumpel jeździ tam co roku na wakacje i jest zadowolony.Ale na moje zapytanie kumpla czy ma jakieś fajne efekty odpowiedział ,ze do końca nie wie , ale jak jeździ tam od ponad 5 lat to chyba tak inaczej by coś zmieniał...

Możliwe ,że przyatakuje tamto miejsce w następnym roku w maju na otwarcie sezonu szczupakowego bo sandacza to tam raczej nie ma. Najchętniej połapałbym kina i właśnie szczupaka....

Z relacji na innych stronach jednak wyłania się obraz nędzy i rozpaczy. Podobno pomosty poniszczone ( a na łapanie z nich liczyłem -uwielbiam) .Z rybami kicha , domki tez podobno nie za fajne.

Jak ktoś wie więcej to niech pisze , ja w tym roku się nie wybieram , może w następnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Byłem tam trzykrotnie w zeszłym roku. Przereklamowane złapałem trzy karpiki po 2kg i nic więcej (oprócz ploteczek po 7cm) no i leszcza ok60cm. Fajne zadbane ale ryb jak na lekarstwo i w dodatku tak przejedzone ze trudno cokolwiek złapać. Szczególnie wiosną jak odłowi na święta karpie Malo co zostaje. Ale mila atmosfera fajny wypoczynek jak jedziesz na grila i cos złowić z rodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżę temat. Wiosną planuję wybrać się na trzy dni nad Ostrowite? Czy warto? W necie można znaleźć nieliczne ale skrajne opinie na temat rybostanu łowiska - od eldorada po wędkarską pustynię. Jak jest naprawdę? Na stronie internetowej łowiska nie ma zdjęć wnętrza domków. Jakie są warunki noclegowe? Ile kosztują zezwolenia na wędkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem na tym łowisku dwukrotnie na pięciodniowej zasiadce w lipcu 2016 i 2017 roku. W 2016 razem z kolegą złowiliśmy ponad 170 kg ryb , przeważały głównie karpie o wadze od 5 do 10 kg było też parę amurów od 8 do 15 kg.W 2017 złowiliśmy troszkę mniej pewnie pogoda nie dopisała ale 90 kg to też niezły wynik. Wybieram się również w tym roku jakie będą efekty zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.