Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy strażnik miał takie prawo???


ogro

Rekomendowane odpowiedzi

Strażnik PSR ma prawo cię wylegitymować i przeszukać samochód i nie ma nawet gadania
No masz rację, ale ja napisałem, że nie ma prawa w tej sytuacji żądać ode mnie uprawnień do wędkowania

Po pierwsze jeżeli był to PSR to powinien powiedzieć "proszę się wylegitymować" a nie tak jak on proszę "pokazać kartę wędkarską do kontroli"

Po drugie jeżeli był to SSP a na 90% to taki był mógł ale nie musiał odpowiedzieć mi Dzień Dobry i tyleeeeeee z jego strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dwie strony bzdurnego bicia piany :evil: Aż mi się nie chce tego czytać.

Pokłosiem takiego podejścia jest aktualny stan bezpieczeństwa- nie tylko nad wodą. Obyś nigdy nie zatęsknił za obecnością tego nachalnego strażnika :???:

EDIT:

Właśnie czytam na Onecie kolejny przypadek :???:

http://wiadomosci.onet.pl/2131307,11,pobili_policjanta__bo_zwrocil_im_uwage,item.html

Przeciętnie inteligentny będzie kozakował i wynajdywał paragrafy żeby nie pokazać karty strażnikowi, mniej inteligentny wsadzi mu za chwilę nóż :roll: Czy naprawdę do tego chcemy zmierzać?

Ludzie opamiętajmy się zanim nie jest za późno. :roll: Słowo stróża prawa musi być święte bo za chwilę nie wyjdziemy z domu ze strachu przed bandytami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłosiem takiego podejścia jest aktualny stan bezpieczeństwa- nie tylko nad wodą. Obyś nigdy nie zatęsknił za obecnością tego nachalnego strażnika :???:

Właśnie czytam na Onecie kolejny przypadek :???:

http://wiadomosci.onet.pl...uwage,item.html

Przeciętnie inteligentny będzie kozakował i wynajdywał paragrafy żeby nie pokazać karty strażnikowi, mniej inteligentny wsadzi mu za chwilę nóż :roll: Czy naprawdę do tego chcemy zmierzać?

Czy z tego wniosek, że za takie prawo winisz userów z forum :?: Że nawet policjant boi się obecnie krzyknąć na szczyla. Dopóki parlamentarzysta nie będzie źgnięty nożem prawo się nie zmieni, więc czekajmy cierpliwie.

Ja bym się też dał się skontrolować, bo to leży w naszym wspólnym interesie by dowartościować strażnika, ale prawo jest prawo…czy chodzi o przestrzeganie czy dowartościowanie?.

Dał bym się równie „ochoczo dać skontrolować” gdyby do mnie podeszło kilku w kaniołach na czerepach i powiedzieli. Dawaj frajer flotę, fanty i sikore i wyskakuj z fury i bujaj się do chawiry ale kopsnij żaru i wal w komarunek na kwadrat bo wykorkujesz na omegę. I nie pruj psiarni bo limo masz albo z przyczajki przyżenisz kosałkę. A w ogóle czy mam z nimi konfabulować, czy pyrgnąć aby nie dostać pasztetem albo nie pójść pod fleki?

I tu i tu jest prawo naginane. Albo będziemy go przestrzegać w całości albo jak koledzy przesłuchiwani w komisji śledczej wybiórczo. Pewnie przed wyborami jakieś projekty się pojawia aby chociaż nauczycielom nie nakładali koszy na śmieci, bo od tego się zaczyna terror młodocianych bezkarnych przestępców. Wszelkie służby porządkowe powinny mieć takie uprawnienia jak antyterroryści aby nie myśleć potem czy dobrze zrobię jak przyłożę komuś w czerep za rozbój. No ale cóż, wywalczyliśmy taką demokracje na jaką teraz zasługujemy i to ci wywalczyli którzy obecnie rządzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego wniosek, że za takie prawo winisz userów z forum :?:

Userów w stylu kolegi sutetsu, winię za społeczne przyzwolenie na to że stróżowi prawa trzeba się postawić i ten fakt jest powodem do dumy.

To jest podejście w stylu "ja mam prawa a stróż prawa ma obowiązki". Dopóki taka postawa nie będzie w społeczeństwie piętnowana to będzie coraz gorzej.

Oczywiście podstawową sprawą jest zmiana prawa, bo tak jak mówisz teraz byle gnojek w kapturze postawi się policjantowi. Banda półgłówków naciera na policję na stadionie a oni się tylko bronią....

A powinno być tak, że taki gnojek stoi na baczność na widok policjanta.

Pobicie policjanta powinno się wiązać z wieloletnim bezwzględnym więzieniem a morderstwo policjanta- dożywocie bez możliwości przedterminowego wyjścia (jeżeli już nie ma kary śmierci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno!!!!!! Ale już sama instytucja obrońcy z urzędu jest według mnie dwuznaczna, bo na sali jest obrońca i oskarżyciel, w życiu prywatnym przyjaciele a w sali sądowej bronią tego samego prawa według reguły prawo i prawda jest jak dupa, każdy ma swoją, no chyba, że kto da więcej. I zamiast dożywocia robi się 10 lat a po 5 się wychodzi. A przecież jeszcze niedawno zlikwidowano takie więzienia z których "wychodziło" się już po dwóch latach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze krótkie zdanie od siebie...jakbyś się nie miał czego obawiać to byś się dał bez problemu skontrolować i by nie było krzyku...a tak może bałeś się że coś masz na sumieniu. Ja bym sie cieszył z kontroli bo ostatnio to ją miałem 10 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie cieszył z kontroli bo ostatnio to ją miałem 10 lat temu ;)

A widzisz suhhar dopiero wróciłam z zebrania Straży, co się okazało Powiat Kłodzki jest jednym z najefektywniejszych i najlepiej pracujących wśród Powiatów Okręgu Wałbrzyskiego :mrgreen: Cieszy mnie to niezmiernie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żyjemy w państwie prawa i skoro ja mam przestrzegać regulaminów to czego osoba która jest stróżem prawa sama go łamie. Po dwa może wystąpić bardzo dużo takich przypadków w których nie będę sobie życzył takich kontroli, a jednak będę zmuszony przez nieuprawnioną osobę. Dlatego warto znać chyba swoje prawa i obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym dokładnie, ale tak jak ktoś wcześniej pisał być może jeśli był z PSR to miał takie prawo(choć ja pewny nie jestem). Dam natomiast inny przykład: Przypuśćmy jadę sobie pociągiem i już z niego wysiadłem, a na przystanku ktoś z renomy chce mi spr bilet. W takiej sytuacji na pewno bym mu go nie pokazał i nie ważne czy miałem bilet czy nie. Nie skontrolował mnie w pociągu to jego strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tomek1 cały ten temat to jakieś nieporozumienie. Nie no mylę się - to polskie realia, które niestety chyba się nie zmienią skoro "młodzi" w taki sposób będą podchodzić do wędkarstwa. Dla niewiedzących powiem, że wędkarstwo to nie tylko łowienie ryb, ale również wiele innych spraw, w które wędkarze się angażują.

No nic. Po dzisiejszym zebraniu Straży już sama nie wiem co myśleć. Frekwencja była zadowalająca, pojawiło się wielu Strażników SSR wraz z Komendantami, w szeregi wstąpiło wielu nowych adeptów. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zebraniu zadając wiele trudnych pytań do członków Zarządu Okręgu czy do Strażników PSR. "Starzy" jak i "nowi" SSRowcy z chęcią pracują, mimo iż w wielu przypadkach, które mają miejsce nad wodą de motywuje ich brak uprawnień. A niestety nie zawsze patrole są mieszane ze Służbami mundurowymi, gdzie bez szemrania można "wszystko przetrzepać".

Wędkarze narzekają na brak kontroli, Społeczni na niemoc w wielu przypadkach, a okazuje się jeszcze, że są tacy jak sutetsu, który ma problem tylko niewiadomo z czym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, A ja się wcale nie dziwie, że ktoś ma słuszne pretensje. Trzeba brać pod uwagę fakt, iż społeczni to 99% zmarnowane pieniądze z naszych składek. Znam może 4 sumiennych strażników, reszta ( tu mówie z własnego doświadczenia ) to często kłusole nr. 1 w okręgu, są w ssr po to, aby płacić połowe składek i niby odrabiać czyn społeczny. Może tez po części chcą być "ważni". Uważam, że jest to instytucja zbędna, gdyz ich zadania może wykonywać KAŻDY wędkarzy, który znajduje się nad wodą.

Słyszałem o kłusolach na Goczałkowicach, ale kto złapie 8 chłopa na 4 pontonach z siecią w środku nocy ?

Czemu tak jest ? Bo ta straż to zbieranina, bogu dzięki, że nie mają uprawnień. Po to mamy policję, aby w razie POWAŻNEGO zagrożenia, dac im znać. Jeśli wykroczenie jest drobne, radzę samemu interweniować ( każdy zna własne możliwości )

Prosze się nie dziwić, że straznik kontroluje wyłącznie "grzecznych". Trudno, aby emeryt z nadwagą gonił kłusoli, a jako, że coś musi robić, to kontroluje takich jak sutetsu, i myśli, że jest centum wszechświata. Sam byłem świadkiem, jak kolega po kiju uczył "pływać" społeczniaka, i gdyby nie fakt, iż "nie chodził w mojej wadze" sam bym mu pomógł.

Osobiście do kontroli nic nie mam, gdyz nawet gdyby chciał, to nie ma się do czego doczepić. Ale uważam, że jeśli ta służba już jest, powinna mieć określoną selekcję.

I prosze nie mówić, że nic nie robie, tylko żale sie przed kompem. Płace 45 zł czynu społecznego i baardzo dbam o 2 bajorka, na których łowię.

Nie potrzebuję blachy "strażnika" aby dbać o porządek na własnym podwórku.

SSR niech sobie jest, niech sobie kontroluje- oby często. Niech sprawdza dokumenty, niech dba, aby zabierane ryby były zgodne z regulaminem, ale PROSZĘ strażników, aby łapali dystans i nie prosili, aby społeczeństwo ich szanowało. Czemu ? Denerwuje mnie fakt, iż nie karają ludzi, którzy pływają od maja do września mino zakazów- a gdybym łowił z wywózki, to bym był drugim osama, nie reagują, jak ktoś wrzuca pas do wody ale zdalny model to już zbrodnia, jak biwakowicze rozpalają ogniska i rozbijają namioty to omijają ich szerokim łukiem ( a mi podłoge sprawdzają, czy mam odpietą ).

Pragnę dodać, że to ja płącę składki, a nie plażowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie to jest tak: jest Strażnik i jest też ktoś kto się za niego uważa. Tak samo jest wędkarz i ktoś kto myśli, że jest wędkarzem. I tu jest ogromna różnica, tak jak między koniem zaprzęgniętym do wozu, a osiołkiem z tobołkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, Tylko niech taki "strażnik" nie robi szumu i nie przekracza uprawnień, bo jeśli dzwonie do niego w lecie, że ma ruszyć du*e to milczy. Policja zawsze przyjedzie i mandat wlepi. Więc dziękuję za "społecznych" :wink:

Dobrych strażników czepiają się tylko kłusole, złych, wedkarze. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwa może wystąpić bardzo dużo takich przypadków w których nie będę sobie życzył takich kontroli,
mówisz o kłusowaniu ?

Dla wszystkich którzy tak "olewają" strażników i ich prace do poczytania

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1978&mode=&order=0&thold=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi daj spokój bo posądzą Cię że dorobiłaś się majątku w SSR na ich składkach 50gr za dzień. Żal mi takich dupków co na podstawie jednego lub dwóch przypadków oceniają wszystkich, ja też spotykając jednego kłusola mógł bym powiedzieć że wszyscy wędkarze to kłusownicy, to jedno a drugie to zanim wypowiesz jakiekolwiek oszczerstwa sprawdź u źródeł ich pochodzenie a przekonasz się że strażnikami są w większości młodzi ludzie w Waszym wieku przykładem jest MADI, jak w każdej społeczności są dobrzy i źli ale ci drudzy szybko są eliminowani z szeregów SSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi daj spokój bo posądzą Cię że dorobiłaś się majątku w SSR na ich składkach 50gr za dzień

Ja sobie dałam spokój z ostatnim postem :wink:

Może młoda i głupia jestem, że się nie dorobiłam w SSR, cholera mogliby dawać chociaż co miesiąc na podpaski :razz::lol::lol:

Tak poza konkursem ja dziennie płacę 0,55 gr za wędkowanie w tym sezonie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, Wybacz, ale dla mnie SSR to coś w rodzaju ochrony w sklepach typu real czy tesco.

Moje negatywne relacje wynikają tylko i wyłącznie z innych powódek niż te poruszane w temacie i dotyczą własnego podwórka ( nie całego organu jakim jest SSR). Nie czepiam się kontroli łowiących, tylko zaniedbywania powszechnie znanych i zgłaszanych problemów, które sami zainteresowani ( czyli wędkarze ) zgłaszają do innych służb - które maja poważniejsze zadania (np. Policja).

Jeśli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam.

W roli wyjaśnienia dodam, że moje koło przez połowę ubiegłego sezonu jakoś radziło sobie bez SSR i przypuszczam, że więcej ryb zabije przyducha, niż kłusownicy.

Co do wieku kontrolerów, młodzi widocznie dobrze się ukrywają, albo boja się podchodzić. Przez 11 lat nie spotkałem osobnika poniżej 50. Tym większe moje uznanie dla Strażników przez wielkie S, jeśli ktoś robi to z pasją i mimo wieku chce mu się w nocy ruszać tyłek i spisywac karty.

Chcę tylko dodać, że co złego to nie ja. Wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie zostało już napisane i nie miałem zamiaru nikogo urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w SSR od roku i jak narazie wiem,że to trudne i niewdzięczne zajęcie. Jednak wiem,że robie coś dobrego dla rzeki i dla poprawy rybostanu. Nie wiem czy podbiję legitymację na ten rok bo już nerwów trochę zjadłem ale napewno przyniosło to pozytywny skutek. Wiem,że strażnik strażnikowi nierówny i zdarzyło mi się już "dokształcać" w przepisach strażników dużo starszych ode mnie. U mnie w kole działa 8 strażników SSR w podobnym wieku jak ja. Tworzymy dość zgrany zespół i mam nadzieję ,że sie to będzie rozwijać w taki sposób,że uda nam się przynajmniej w naszym regionie zachować i poprawiać to co mamy w naszych rzekach i jeziorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Podpowie mi ktoś jak nawiązać jakiś kontakt z ludzmi z SSR z okolic Pszczyny ?? Nie umiemy sobie poradzić z typkami na Wiśle poniżej zapory w Goczałkowicach. Wyszarpują (szarpak

+ twister i szarpanie) wszystko co tyko wpłynie w te cześć rzeki. Najgorsze jest to że robią to ciągle, całymi dniami i ogromna ilość łapanych przez innych wędkarzy ryb jest poraniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tutaj

Nie sądzę... :roll:

Jedyna szansa to prężnia działająca SSR z Bielska. Tyle, że z tego co wiem nie mogą działać na wodach GPW. Na pw masz numer do komendanta- może pomoże, choćby z uwagi na dobre kontakty z PSR.

Najgorsze jest to że robią to ciągle, całymi dniami

Do takich to tylko strzelać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tutaj

Jestem pewny ze P-na o wszystkim wie,od wielu lat każdy tylko huczy o jednych i tych samych mięsiarzach. Boje się pomyśleć ile przez te wszystkie lata ryby naszarpali, dzień w dzień, ileś lat... Czy jestem w stanie zdziałać coś z filmikiem nagranym z telefonu lub z aparatu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Podpowie mi ktoś jak nawiązać jakiś kontakt z ludzmi z SSR z okolic Pszczyny ?? Nie umiemy sobie poradzić z typkami na Wiśle poniżej zapory w Goczałkowicach. Wyszarpują (szarpak

+ twister i szarpanie) wszystko co tyko wpłynie w te cześć rzeki. Najgorsze jest to że robią to ciągle, całymi dniami i ogromna ilość łapanych przez innych wędkarzy ryb jest poraniona.

Dzwoń na policję a jak nie chcesz sam dzwonic to.. masz prv odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.