Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędzisko spiningowe do 150zł


grzesluczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jaką wędkę polecili byście mi do metody spiningowej w granicach 150zł.

Ponieważ jestem młodym wędkarzem w wieku 14 lat więc mam ograniczony budżet.

Chodzi mi o takich parametrach:

wyrzut 10g-40g (może być większy)

długość - 2,70 m taka mi pasuje.

A i jeszcze jedno taką by miała zastosowania ogólne czyli Na szczupaki,Sandacze oraz okonie.

Po prostu krótko mówiąc ze spiningiem złowiłem tylko 1 szczupaczka ok.25 cm

którego przerobiłem z wędki spławikowej a teraz mam zamiar kupić wędkę specjalnie do spiningu.

Więc doradzicie mi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spory wyrzut jak na 1 spinning i okonie ;d Ja bym Ci proponował (jak wszystkim zreszta) Konger Tiger Carbomaxx 7-25g. Macham nim 3 lata i jestem bardzo zadowolony, jak co to odsylam do mojej recenzji tego kija. Za 100zl masz nówke, 50zł proponowałbym dołożyć do kołowrotka bo to on tu jest najważniejszy. No chyba że faktycznie chcesz machać 20g+ to zwracam honor i powodzenia z kołowrotkiem bo te za 100-200zł długo nie pociągną przy takiej orce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na okonia to troche zaduży wyrzut i nie łudź się że ta jedna wedka będzie odpowiednia na szczupaki i sandacze i okonie. na początek kup wędke tak jak polecił Don Gucak i zobacz czy spinning ci wogóle odpowiada a potem zainwestuj już w lepszy sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robinson diplomat jig master 10-30 sprzedalem za 150 zl z mistrallem tournament praktycznie nowe za 150 zl 2 dni temu :D

sam kij kosztuje kolo 170 - 180 zl i moge polecic w ciemno ten model mialem juz dwa takie pierwszy zalatwilem klapa od bagaznika drugi sprzedalem bo przesiadlem sie na 4x drozszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam z czystym sumieniem Shimano Catana CX 270 MH 14-40g którą użytkuję od kilku miesięcy i sprawuje się znakomicie. W okolicach 160zł myślę, że znajdziesz. Miałem wcześniej kongera jw, ale w porównaniu z cataną to badziew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyc kijki z serii Sweepfire Spinning Daiwy 2,70 m i cw. 10-30 g lub 15-40 g.

Zależy też na jakich łowiskach będziesz łowił(rzeka czy jezioro), jeśli jezioro to wydaje mi się, że wędka do 30 g będzie akurat, a jeśli rzeka(jesteś z Wielkopolski, więc najbliżej masz Wartę pewno) to kijek do 40 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dwu składowe a najlepsze są jednoczęściowe tyle że mało mobilne ;) Teleskopy są dla ludzi którzy jeżdżą na ryby rowerem bo innego zastosowania dla teleskopu nie widzę :roll: W każdym razie zasada jest taka że im mniej składów tym lepsza akcja kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dwu składowe a najlepsze są jednoczęściowe tyle że mało mobilne ;) Teleskopy są dla ludzi którzy jeżdżą na ryby rowerem bo innego zastosowania dla teleskopu nie widzę :roll: W każdym razie zasada jest taka że im mniej składów tym lepsza akcja kija

Jak najbardziej dwu czy jedno składowy kijek będzie lepiej trzymał parametry. Teleskopy są dobre tylko i wyłącznie w transporcie - na tym się kończą zalety tele spinówc. Jednak na rynku jest coraz więcej wędzisk spnningowych które charakteryzują się odpowiednią pracą dla naszych wymagań, a składy będą krókie w transporcie - tak zwane Travel - kije z 4 - 5 sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trochę więcej niż 150zł bo za 175zł, polecam Shimano Vengeance. Sam mam 3m 14-40 i na szczupaki idealnie. Na Wiśle też nią połowię i daje spokojnie radę. A co do Shimano Catana to znajomemu strzeliły przelotki na holu suma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na szczupaki o jakich piszesz ten Shimano Vengeance a dokładnie wersja Shad będzie ok. Ładnie amortyzuje odjazdy szczupaków i na niej jeszcze mi się żaden nie spiął.

Najlepiej jakbyś wymienione wyżej kijki pomacał i pomachał.

Ja ten kij wybierałem przez 2h... cały czas macając i machając kijkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.