Skocz do zawartości
tokarex pontony

jeziora w okolicach Chojnic


neograf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Seba, czasami jestem na tym jeziorem, ale to tylko wypad na grila albo na rowerach z przyjaciółmi :) jest to moze pare kilometrów od mojego domu:) zobacz gdzie jest Silno to sam zobaczysz :) w zeszłym roku bylem tam na łodce ale nic duzego nie złowilem, pare leszczy itp :) jak mozesz to opisz ten Twój sposob:) bede wdzieczny, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego leszcza musisz szukać na początku jeziora.Jest tam głęboki kanał od strony lasu.Nęcisz z wieczora Zanętą leszczową(Najlepiej Magnum Leszcz)+pęczak parzony około 2kg takiej mieszanki wystarczy.Formujesz kule i rzucasz z całej pary albo nęcisz procą na jakieś 30-40mRano pojawiasz się skoro świt i feederek albo zwykły grunt z koszykiem w koszyk to samo czym nęciłeś a na haczyk 10-12 biały robak.Jeździłem tam co wakacje w lipcu i zawsze pełna siata.

P.S Dowiedz mi się w swoim kole lub w sklepie wędkarskim jaka jest dopłata na to jezioro...Na przykład tygodnowa,miesięczna,roczna .Tylko powiedz że karta z Łodzi.Taka prośba do ciebie w zamian za info z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki seba :) jak bedziesz jechał tam na ryby to moge pojechać z Toba, jesli chcesz :) Ja mam łódkę to bedzie można wykupic pozwolenie na tydzień i siedziec pod namiotem :) Jeszcze jedno, gdzie jest ten kanał?? Tam koło tego głównego miejsca na namioty?? i tego głównego pomostu, tam gdzie jest ta informacja o jeziorze?? czy tam dalej za ta łąką? :)

W poniedziałek Ci napisze ile kosztuje pozwolenie na dzień, tydzień itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie na przeciwko tego pola namiotowego.Jest tam taka ławeczka.Idziesz od pola namiotowego,przechodzisz przez mostek między jeziorami i idziesz pod górę cały czas prosto.Dochodzisz do drogi w lewo skręcasz w nią i idziesz prosto jakieś 500m i tam musisz szukać ławeczki w wodzie takiej do której się dochodzi po kłodzie.

Mam nadzieje że się pochwalisz połowami.Ja mam zamiar pojechać tam na trzy,cztery dni w połowie lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po 15 napisze Ci ile kosztuje pozwolenie na jezioro Śpierewnik :)

Spytam sie o tą karte z Łodzi.

Ryb za dużych nie miałem, leszcze tak ponad 1,50 nic większego. A z linem to cos koło 1.40 :) Reszty nie ma po co pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że byłeś na Śpierewniku?

Znalazłeś to miejsce o którym pisałem?

Nie rozumiem...Leszcze po 1.50kg?Bo jeśli tak,to gratuluje.W Łódzkim ryba nie bierze w ogóle!Tylko na hodowlankach można coś połapać.Właśnie wróciłem z hodowlanki...Dziesięć karpi takich po 1Kg w 6 godzin.Dwa zabrałem...kosztowało mnie to 20 zł.

Właśnie spożywam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

To tak: Z karta nie ma żadnego problemu.

Pozwolenie:

2 wędki z brzegu:

Cały sezon: 70zł

1 miesiąc: 45zł

2 tygodnie: 34zł

1 tydzień: 24zł

3 dni: 20zł

1 dzień: 10zł

Sorki, że tak późno, ale miałem coś z internetem:(

A koło Łodzi nie ma żadnych dobrych pod względem ryb jezior? :)

Na Śpierewniku wczoraj byłem rowerkiem sobie zobaczyć to dokładnie, i znalazłem to miejsce :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałem podłączyć się do tematu i zapytać o możliwości biwakowania nad jez.Śpierewnik.

Bywałem tam ok. 20 lat temu, przez kilka lat z rzędu.Biwakowałem na półwyspie za zgodą nadleśnictwa,(nawet w kilkanaście osób.Było też pole namiotowe.

Teraz pisząc do nadleśnictwa w tej sprawie dostałem niestety odpowiedż odmowną.

cyt:nie ma możliwości biwakowania w okolicach jeziora Śpierewnik w nadleśnictwie Rytel.

Może ktoś orientuje się, gdzie można nad tym jeziorem bezproblemowo rozbić namiot na 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Jedź spokojnie nad jeziorko.Możesz biwakować na polance zaraz za mostkiem jedziesz 150m i masz polankę spokojnie się na niej rozbijasz.Opłaty to;namiot-przyczepa-samochód po 1zł-doba.Plus 2 zł od osoby doba.Kasę zbiera raz w tygodniu gospodarz którego jest ta łąka.Woda ze źródełka zaraz za mostkiem.Iiiiiiii ZERO ludu o tej porze roku!Byłem tam tydzień....Kocham to miejsce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Seba a jak się mają sprawy z Linem na Spierewniku? Jeździłem tam jeszcze parę lat temu, puki gość nie wybudował chaty i zagrodził jeziora. Na tym długim starym pomoście zaraz przy polu brały piękne Liny, takie do 1,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, od niedawna jestem mieszkańcem Rytla. Wędkarstwem interesuje się rekreacyjnie a moje wyprawy na ryby nie są częstsze niż dwa razy w roku. Ostatnio mam zamiar wybrać się nad jezioro "śpierewnik". Mam prośbę abyście podali mi jakieś dobre i łatwe miejsce do połowu ryb na tym jeziorku. Na pewno jeśli coś złowię i będzie mi się podobało to będę jeździł tam częściej.

A właśnie jakie teraz ryby mogę złowić i jakie stosować przynęty?

Swój wypad planuję na sobotę 11 października rano a wcześniej pojadę zanęcić (tylko czym i gdzie)

Może jest ktoś kto ma ochotę dołączyć i przy okazji troszkę mnie podszkolić w wędkarstwie. Ja nie mam daleko nad to jeziorko więc mogę zadbać o dobre łowiska (zanęcać, dokarmiać) tylko potrzebuję dobrego nauczyciela który mnie nauczy co i jak robić

Czekam na odpowiedź i mam nadzieję, że uda mi się wejść w środowisko wędkarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsc, jeżeli chodzi o Leszcza, to dobre jest to które opisywał seba w tym temacie (najczęściej oblegane jesienią) lub na południowym końcu jeziora w m. Mrowiniec przy takim samotnym starym domu, krytym strzechą. Jest tam taki duży pomost na przeciwko wyspy. Bardzo dobre miejsce również na Okonie i Węgorze. A co do zanęt to tak jak opisywano już w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

cały weekend spędziłem na "śpierewnickim" lodzie. Łowiłem zaraz przy starym pomoście koło pola namiotowego. Wyniki niezbyt zadowalające, troszkę złowiłem ale sama drobnica. Stąd moje pytanie "gdzie można złowić coś porządnego". Jakieś wymiarowe płotki, okonki. Czy to jest po prostu wymarłe jezioro, sama drobnica.

Może warto zacząć jeździć na inne łowiska np.: raciąż, suszek, stobno.

Kto zna te jeziora i wie jak tam wygląda rybostan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Z tego co wiem z opowiadań i pamiętam z własnych doświadczeń to na spierewniku z lodu zawsze była mizeria. Na pewno warto wybrać się na Okonia na Suszek, jeżeli jeszcze tam jest (w zeszłym tygodniu rybak chciał ciągnąc sieci :sad: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Ma ktoś jakieś informacje o w/w jeziorku ? Chciałbym w czerwcu pojechac sobie tam na 1tydzien pod namiot... Powalczyc feederkiem i bacikiem 9m :) Miejsca juz znam (czytałem w temacie), ale jak z rybami ? niepokoji mnie informacja o rybakach z sieciami ... Jest sens sie tam wybrac na leszczyka/lina/karpia/karasia ?

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej baracudo,

Ja już byłem pare razy na rybkach, plocie, leszczyki brały:) Na lina bylo jeszcze za szybko.

W majowke bede mial dlugi weekend i myslalem, zeby pojechac na feederka polowic, moze na lina :) w zeszlym roku liny, karasie byly:) Ale wydaje mi sie, ze w tym roku bedzie duzo lepiej;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rybacy na tych jeziorach łowili zawsze no i będą łowić. Nie wiem czy w tym roku przesadzili, czy możne chcieli się odkuć za zeszłoroczny brak lodu, czy możne po prostu mieli farta i nałapali dużo od tak.

Ale to nie oni łowią dużo, tylko kłusownicy, bo Ci krążą tam z sieciami cały rok.

Skoro rybak nie potrafi upilnować w nocy zastawionych sieci i traci polowe, to jak można upilnować jezioro. Kiedyś z kolega na rybach spotkaliśmy tam starszego, wydawać by się mogło tez miłego pana, który tak jak my spiningowal, ale szybko ów owy pan nam przestał wydawać się sympatyczny jak zaczął wychwalać się ile i czego złapał już na wonton, no i ze z wędka on tylko tak czasami.

Jeździłem na Spierewnik przez piec lat i tylko raz mnie kontrolowano.

Oczywiście nie twierdze ze ryb tam już niema, bo wszystkich wyłowić się raczej nie da.

Na początku czerwca będziesz miał szanse na złowienie lina, na pewno się jakieś uchowały. Na priwa wyśle Cie bankowe miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.