Skocz do zawartości
tokarex pontony

jeziora w okolicach Chojnic


neograf

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HERU, na Charzykowskim bez lodzi nie połowisz. Jeżeli będziesz w Chojnicach, to możesz odwiedzić zbiornik Zapora Mylof. Z tym ze ze szczupakami bywa tu rożnie, dwa lata temu było eldorado a w zeszłym roku totalna klapa. Zobaczymy co będzie w tym. Jest również szansa na Bolenia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja jutro jade na jeziorko karsińskie które łaczy sie z jeziorkiem chrzykowskim mostem w malych swornychgaciach, byłe lowolem tylko z pomostu no i było kilka ladnych okoni, wiec moja jutrzejsza wyprawa bedzie sie skupiała na szczupaku, wyposażony jestem w żywca kilka woblerów pływajacych no i oczywiscie gumy, moze ktoś coś wiecej napisac na temat tego jeziorka ?

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam Wszystkich

Jakie jezioro w okolicach Chojnic polecacie o tej porze roku(lipiec-sierpień) do połowu z brzegu szczupaka(tak, wiem, że latem ogólnie o szczupaka jest ciężko, ale dla chcącego nic trudnego)?

Czekam na propozycje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja sam osobiście nie łowiłem nigdzie indziej jak na rzece w miejscowości Laska.Ale szanse na ułowienie czegoś duuużego marne.Dużo miłego słyszałem o jez.Bardze.Mieszkam ok 4-5km od jez.Spierewnik od jakiegoś roku z żoną i dopiero teraz zacząłem się interesować tym jeziorkiem.Dziś byłem na wyprawie rowerowej pooglądać teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komancz, czesc, nie jestem z Chojnic ale moja zonka pochodzi z tego miasteczka. Pojechalismy w zeszlym roku poplywac w lesnym jeziorze o nazwie BARDZE lub DUŻY OKOŃ, przez miejscowych nazywane KOPERNICA. W tym roku wedkowałem i moge polecic ze wzgledu na walory widokowe i obfitosc szczupaka i okoni slusznych rozmiarow, jest tez piekny lin. Jeziorko w odl 15 km od Chojnic, jesli chcesz wiedziec cos wiecej daj znac, przy wyprawach uwazaj na zmije obficie zasiedlajace brzegi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolego Rafal31 chodziłeś na ryby na Kopernice? Zastanawiałem sie żeby pojechać tam na ryby, ale ani razu tam nie łapałem. Jeździłem tylko rekreacyjnie:)

Więc znam tylko to miejsce przy zjeździe od ulicy przy tym większym pomoście, koło tego parkingu i tych ławek z daszkiem :)

Znasz jakieś dobre miejsca na dużego leszcza? Przyjdzie sezon to właśnie tam chce następny sezon przesiedzieć, ale nie znam w ogóle tego jeziorka.

Jest jakieś miejsce na namiot?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kopernica to piekne jeziorko, tej jesieni dostalem jeszcze kilka malych szczupakow (mam nadzieje ze podrosna), jest kilka fajnych mijesc. jak do tej pory przez sezon poznalem jedynie 1/4 jeziora ale za to dosc dobrze. Pomost to fajne miejsce na szczupaka, wzdluz linii brzegu w lewo od pomostu ciagnie sie spad, ktory swietnie widac. Tam siedza szczupaki i grasuja okonie. Fajnym miejscem jest cypel odgradzajacy zatoczke wlasnie w lewo od pomostu. Braly tam liny, okonie i leszcze, jak rowniez z krzakow wyciagnalem 4 kilowego zebacza. Jest duzo drobnicy i swietnie widac atakujace szczupaki, czarne cienie sunace w lawice plotek. Na tym jeziorku bardzo wkrecilem sie w lowienie na zywca i efekty byly w postaci kilku ladnych okoni, jak i duzo bran niestety w wiekszosci malego szczupaka. O biwakowaniu nad tym jeziorem ni eslyszalem bo i miejsca nie ma ze wzgledu na sciane lasu. Pozdrawiam i polecam to jeziorko ze wzgledu na niesamowita cisze i kolory jesiennego lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Hej a to miejsce to przed Rytlem (taki duzy zakret rzeki?) ja slyszalem o miejscach na szczupaki w okolicach Mecikalu (most kolejowy) i troszke dalej w dol rzeki za mostem drogowym. Ja w majowy weekend wybieram sie na rozpoczecie sezonu na szczupaki do Kopernicy nad jezioro Bardze, bylem pomoczyc kija 2 tyg temu w tragiczna sobote ale jezioro jakby martwe a poza tym porzucalem 2 godz i po telefonie zony przeszla mi ochota na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio moczyłem kija na J.Niedźwiedź , ok 7 km od Chojnic . Szukałem okonka na paproszka i drobne blaszki ale niestety . od 7 do 12 przesiedziałem ale nic nie uderzyło . Wędkarz obok tez siedział o kiju tekze sie nie załamałem ;). Nastepny wypad planuje jakos juz po 1maja to poszukam szczupaka. Co do miejscówki ,która opisałes Rafał to niestety , raz łowiłem w okolicy rytla,dawno już to było . Osobiście łowie po drugiej stronie , okolice Kloni , szczupaki grasuje innych ryb też nie brakuje . Latem 2009 złowiłem tam dużo słusznych okoni , dlatego moge polecic . No na J Bardze , można dostać szczupłego ;) To jak wrócisz to sie pochwal , może też sie tam wybiorę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kloni kiedys slyszalem i widzialem tam czesto wedkarzy, jest kilka fajnych miejsc miedzy Mecikalem a Klonia wlasnie za mostem drogowym. Podobno w zeszlym roku utopil sie tam zawodnik, ktorego do wody wciagnal pokazny szczupak, znaleziono go na drugim koncu kija. W lipcu jezdze w te okolice na kurki, ktorych jest masa wlasnie w tych okolicach. Kiedy zainteresowalem sie bardziej tymi miejscami okazalo sie, ze niektorzy w sezonie potrafia wylowic po 200 szt. szczupakow z tych okolic. Oczywiscie wszyscy milcza co, gdzie i jak. Standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie , ale faktycznie Szczupaki są więc warto tam jeździć . Po długim weekendzie też musze rozpocząc sezon szczupakowy . A co do Tego wędkarza , to nie słyszałem nic , ale przykra historia. Trzeba uważać , bo rzeka jest niebezpieczna.

a co do kurek ,taak masy są w okolicach kloni ,masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu jakis fajny odzew na forum az milo wrzucic swoje 5 groszy, ja bylem 2 tyg temu na J. Bardze ale jezioro jeszcze spalo mam nadzieje ze jutro i w sobote bedzie lepiej i choc plota podejdzie na plycizny w poszukiwaniu jedzonka, bankowo opisze\swoje otwarcie sezonu wedkarskiego. Mam zamiar wyruszyc i na spining i na splawik oraz grunt oby tylko czasu wystraczylo. A co koledzy powiedzaq o takich miejscach jak J. Charzykowy w Malych Sworach przed mostem. Widzialem tam czesto wedkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczow

dzis rozpoczalem sezonszczupakowy na J. Bardze wyniki ehhh...slabo mialem jednego szczuplego ale maly wiec trafil do wody, uderzyl na salmo slider plotka z czerwonym brzuchem tonacy rozmiar 10, generalnie stracilem dzis takie 2 :( wiec jestem lzejszy o pare zlotych, obszedlem cale jeziorko ze spiningiem i z tego co wiem padly tylko 3 niewymiarowe szczupaczki (z tym moim). Wiekszosc braci jdnak preferowala zywca, pozniej tez probowalem ale bez efektow. Widac ze zima dlugo trzymala oczywiscie nasluchalem sie opowiesci o snietych rybach pozna jesienia, o czyszczeniu jeziora siatami itp. dzien wczesniej bylem kolo 20 to jezioro "zylo" rybki wyskakiwaly z wody na zmiane pogody a rano klapa...jak w studni...pozdrawiam mam nadzieje ze nie byla to wrozba na caly sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

koledzy a czy ktos moglby mi dac kilka rad co do lowienia na tzw. jamie w miejscowosci male swornegacie? wybieram sie tam za kilka dni polowic, za kazdym razem gdy przejezdzam samochodem ktos tam stoi w wodzie. czego mozna sie tam spodziewac, jakie metody stosowac i na co lowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem mieszkańcem Bydgoszczy jednak całe moje dzieciństwo, jak i rodzina pochodzi z okolic chojnic. Interesują mnie łowiska naturalne w okolicach chojnic gdzie mogę złowic karpia. Chciałbym miec pewnosc na jakich łowiskach w jakiej populacji oraz gdzie mogę dostać karpia. Co mi poradzicie? gdzie mógłbym się wybrac na misiaczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.